jaki kupić

_DJ_

New member
no to gdybamy :D Panas czy LG

LG 32LC51R ten ma 2 hdmi/5ms
- TV LCD 32 " 16:9
- Rozdzielczość WXGA (1366x768)
- HDTV Ready
- XD Engine
- Czas reakcji 5ms
- Jasność 500 CD/m2
- Kontrast 5000:1
- Kąt oglądania 178/178
- TXT
- Stereo NICAM/A2

Panasonic TX-32LE7P 1 hdmi/8ms
Telewizor LCD nowej serii VIERA 32- calowy (16:9)
Rozdzielczość: 1366 x 768 pikseli (HD)
Technologia V-real - najwyższa jakość obrazu
Kontrola podświetlenia
Maksymalna stopa kontrastu: 7.000:1
Jasność: 500 cd/m2
VIERA Link - sterowaniu wielu urządzeń 1 pilotem
Sterowanie HDAVI
 

kini0

New member
Bez reklam
A na moim miejscu co byście kupili- 46XL1, czy plazmę....?
I drugie pytanie- jeśli plazmę, to jaką? (w zbliżonej cenie) Warunek- 50"!!!!
 

_DJ_

New member
hmmm

wszystko zalezy ile kasy chcesz wydac :)
a model znalesc w sklepie obejrzec nie problem :D ogladasz patrzysz czy obraz w plazmie tobie odpowiada... z 5-6m 50' :) szalejemy
 

koba

New member
Witam po raz pierwszy!

Ja również od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Lcd lub plazmy, jednak wciąż nie zdecydowałem co wybiorę. W kręgu moich zainteresowań jest 46xl1,428 xd a może i dużo tańszy Hitek 9700.Mam też pytanie do was,jak wypada w testach Panasonic seria PY700P bo jakoś o nim cicho a w końcu to full hd.
Pozdrawiam.;)
 

norman

New member
37" LCD czy plazma?

Witam !!!

We wtorek prawie bym kupił LCD 37" Samsunga za 3999, ale jak policzyli mi raty i się okazało, że będę spłacał ok 6000 to zjechałem z krzesła i podziękowałem :D

Cieszę się niezmiernie że tak wyszło...po dzisiejszym zapoznaniu się tematami na forum odechciało mi się LCD.

Więc pytanie jest takie : Czy można kupić jakiś dobry sprzęt plazmowy 37" do ok. 4k ? Odległość od TV 3m (jak usiądę na oparciu kanapy to 3.5 :grin:) i dość spore nasłonecznienie (ale mam zamiar kupić rolety na okna). Dręczy mnie jeszcze jedno: dlaczego tak trudno jest spotkać w sklepie 37" plazmę. U mnie w bydgoszczy jest ciężko.

pozdrawiam

Romek
 

-AS-

New member
Bo wcale nie ma tak dużo plazm 37". Najwięcej plazm masz w przedziale od 40" wzwyż. Przy 3m możesz spokojnie kupować 42", a nawet więcej. Ja mam 42", oglądam z około 2,5-3m i żałuje, że nie kupiłem 50"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy 37" - ma tylko Panasonic. Ale 42" jak widzisz nie jest blokadą wielkości.
-AS- nie wspominam bo sięgnął on po najlepszy model plazmy Pioneera . I nie musi iść na żaden kompromis.
 

borkows

New member
Witam Szanowne grono Forumowiczów,

od jakiegoś czasu przeglądam to forum i jak zapewne wszyscy się domyślą nie dla tego, że nie mam innych zajęć :). Jak wiekszość z Was noszę się z zamiarem zakupu 'czegoś płaskiego'.
Wielkość: 37"-42"
Odlwegłość ok 3-4 m
zastosowanie Cyfa+, jakieś DVD ...
Raczej nie ma problemu z odbiciami ...
kasa (prawie najważniejsze) ok 4-5 tys.PLN

I teraz pytanie do Szanownego Forum ... zdecydowałem się prawie na Sharp LC-37XD1E ale ... jak to mówią "prawie" robi wielką różnicę, i tak poszedlem sobie do 'sknerożerców' tak po prostu przechodzilem i stały podlączone pod ten sam sygnał wymieniony wcześniej Sharp i plazma Panasonic'a nie pamiętam dokladnie nr ale była to seria P70.
I stąd moje wątpliwości, otóż nie zastanawiałem się wcześniej nad zakupem plazmy (dlaczego, nie wiem?), a jak teraz zacząlem się zastanawiać to moje pytanie jest takie, czy w wymienionym przedziale cenowym kupie coś solidnego z 'plazm'? Czy może nie zawracać sobie d...py i kupić tego Sharpa?
 

malaga387

New member
Witam! Pisze z prosba o porade w sprawie kupna telewizora. Przeglądałam wiele artykułów na ten temat, w tym ale w żadnym nie napisano jasno jaki model jest godny polecenia. Razem z mamą zdecydowałyśmy się na markę Pioneer, 42 cale w cenie ok 9000-zł lub troszkę więcej. Problem w tym że mamy co do niego podłączać m.in xbox, playstation2, kino domowe, dvd a po zakupie dojdzie prawdopodobnie tuner telewizji n. Pokój jest dobrze naświetlony ok. 4:6m, co raczej nie stanowi
problemu ponieważ z przyzwyczajenia zasuwamy żaluzje chcąc oglądać cokolwiek na starym telewizorze. Bardzo bym prosiła o polecenie jakiegoś konkretnego modelu pioneer'a. Razem z mamą nie znamy się na elektronice, nie mamy się kogo poradzić bo większość znanych nam fachowców jest teraz za granicą. Błagam o pomoc, byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 

krab

New member
Witam,ja również noszę się z zamiarem kupna LCD i tak jak większość forumowiczów mam kompletny mętlik w głowie:) Mam zamiar kupić bravie 40S3000,mam zamiar używać go głównie do grania na PS3 i oglądania filmów na DVD. Proszę o opinie na temat tego sprzętu oraz jakieś inne propozycje. Z góry dzięki za odpowiedź!
 

MZKS1929

New member
Wlasnie duzo ludzi stoji przed wyborem TV najlepiej Full Hd do kwoty 5.000zl albo lekko jej przekraczajacej czy jakas porzadna gazeta zrobila test takiego sprzetu na ktorym ew.kupujacy moglby sie oprzec ?
 

allbert

New member
Witam:Jestem w trakcie wyboru TV ale w tym gąszczu nie bardzo wiem co kupić żeby puzniej nie żałować. Miałem plazme 42" Grundig i wysiadła w niej matryca dostałem kase z powrotem teraz chcę dołożyc i kupić LCD najlepiej Full hd też 42" cena koło 7 tyśi żeby obraz był super żadne tam mazgaje. niech ktoś coś podpowie jakieś rady wskazówki.Dzięki pozdro.
 

skydiver86

New member
LCD 37"-41" do 4000zł

Witam
szukam LCD 37"-41" do 4000zł, zastanawiam się nad -TOSHIBA 37C3500PG, Sony KDL-37P3020, Sony KDL-40S2510, LG 37 LF 65R i Samsung LE37S81B,
TV bedzie stał w pokoju 25m2 widny bo od strony południowej. Który z nich wybrać?, może jeszcze jakis inny?
Pozdrawiam
 

Macko-2

New member
A o Philipsie nie myślałeś ? Ja mam podbny dydlemat. Chcę kupić LCD 32'' i nie mogę się zdecydować. Ostatnio oglądałem Philipsa 32pfl9632 i zrobił na mnie super wrażenie. Myślałem też o Sharpie LC32X20 i Sony KDL32D3000. Trudno się zdecydować i wybrać któryś z tych trzech modeli. Może jakaś sugestia .....:confused: . Jestem bardzo ciekawy Waszych opini o tych LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Macko-2 -
testy Sharpa 32 X 20 - będą we wtorek- więc sprawdzisz
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?

skydiver86 -
ja bym sięgnął po model Toshiby 37 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
Sprawdź testy.

Teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg



allbert - zacznij od przeczytania testów
jeśli LCD to 42" w 100 Hz:
Jvc 42 v 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

Wraz z rozwojem technologi LCD zauważamy, że większość nowych ekranów, dużo lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem. Pomimo iż matryca w tym modelu ma rozdzielczość 1920x1080 obraz z kablówki, czy nawet anteny analogowej potrafi wyglądać naprawdę dobrze. Brak wyraźnej "pixelozy", czyli poszatkowania obrazu w małe kwadraciki, jak najlepiej świadczy o elektronice znajdującej się w tym modelu.

P1050126.jpg




Dodatkowo coraz skuteczniej eliminuje się efekt smużenia, który przy sygnale HD praktycznie nie występuje. Nie wiadomo czy jest to zasługa systemu 100Hz, który wg mnie jest najprawdopodobniej kolejnym marketingowym wymysłem, czy po prostu kolejne generacje tv nawet w takich rozmiarach są dużo lepsze od poprzedników.

P1050107.jpg

Może Toshiba 40 XF lub 46 Xf
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550
Ku pamięci - takie emocje towarzyszyły nam na targach w Berlinie:
DSC_0201.JPG

Mimo iż nie posiada systemu 100Hz (jak my wcześniej dawaliśmy sobie radę bez tego :p ) ma sporą szansę zdobyć uznanie na rynku.​

DSC_0202.JPG


Lub plazma Pioneera 4280 Xa .
W razie wątpliwości poproś o prezentacje w Twoim domu wybranych modeli.
 

allbert

New member
Co powiesz na Philipsa

Witam kiki i dzięki za sugestje , a co powiesz o Philipsie 42PFL9632 mnie zainteresował warty uwagi czy nie opinie o nim są dobre prosze o odp. Pozdrawiam.
 

krzysztofkrol

New member
lx 6080d, kdl 52x3500 czy lc 52xl1e

Po pary miesiacach poszukiwan ograniczylem wybor do trzech modeli: Pioneer lx 6080d, Sony kdl 52x3500 czy Sharp lc 52xl1e.
Kasa: 12-25 tys zl
odleglosc do ogladania 6-7 metrow (wiem ze najbardziej pasuje 65 i wiecej, ale kasa nie pozwala az tak szalec)
pokoj nasloneczniony, pora ogladania: rozna, na pewno nie tylko wieczory
zrodlo: cyfra hd, dvd, pecet (np. zdjecia)
czego najwiecej ogladam: TVN24 :)
kable: HDMI, HDMI-DVI

dodatkowe warunki: przyjrzalbym sie sharpowi z hd, ale slyszalem ze sa klopoty z nagrywaniem przez tunery cyfrowych telewizji.

a tak dodatkowo, to potrzebuje jeszcze czegos malego, ktory poza funkcja telewizora (gdy zona oglada jakies badziewie obok) spelnialby role dodatkowego monitora do pc. Prawie zdecydowalem sie na Sharpa lc32x20e. Taki maly ze wzgledu na odleglosc (ok. 1-2 m.) od ekranu. 32-calowek z fullhd innych firm nie znalazlem.
Jesli moglibyscie pomoc, bylbym wdzieczny.
Czy mozecie takze polecic jakis sklep internetowy z dobra reacja ceny do pewnosci.
kk
 

Mane

New member
Wczoraj wysiadł mi stary telewizor po około 12 latach ;) , wiec teraz juz nie ma wyjscia trzeba kupic lcd, problem teraz jaki, podobno w nowym roku miała byc obnizka cen? szukam telewizora o przekatnej 37cali, najlepiej aby był niezawodny, wiekszosc czasu bedzie przeznaczone do kablowki upc jednak nie dlugo chce kupic playstation 3 wiec lepiej zeby tv byl juz w miare porzadny, jednak zbyt duzego budzetu tez nie mam mozna cos kupic do 3600zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o obniżkach na razie zapomnij. One są ale tylko w "gazetach ".
za mało podałeś danych - ale w klasie cenowej masz:
37 JVC G 80
37 Sharp WD1
37 Toshiba C 3500
37 Panasonic PV 7 lub PV 70.

pozdrawiam
 

Mane

New member
Na co zwracac uwage w tych 3 parametrach, jakie wartosci oznaczaja ze tv jest lepszy od drugiego : np takie parametry
Kontrast : 1200:1 a 5000:1
Jasność : 450 cd/m2 a 500cd/m2
Czas reakcji : 6 ms a 8 ms

które wartosci sa lepsze wieksze ?

co do tv w tej cenie na ceneo znalazłem wlasnie dosyc sporo tv niektore nawet full hd, czy przy 37 calach full hd da sie zauwazyc róznice, odległosc od tv to około 2,8m cos jescze nalezało by podac?
 
Ostatnia edycja:
Do góry