jaki kupić

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
_leszek_ - też namawiam Cię na 42 plazmę. Ona rekompensuje szybkością swoje niedogodności. Dla żony - najlepsza będzie prezentacja - w razie wątpliwosci.

cola0760 - na fullhd keszcze nie czas i nie ta kasa .
Wszystkie gwarancję są ogólnopolskie / u nas/ .
W klasie do 42" - sprawdź
42 C 91 Samsunga
42" LG PC1r
42 Loewe Modus
42 Panasonic PV 45
Panasonic 42 PV 70
Uchwyty kosztują od 199 zł do 499 zł
Musisz być zadowolony.


przemasi - podaj klasę cenową ?
nasłonecznienie pomieszczenia ?

ile czasu przewidujesz na komputer % ?
 

cola0760

Member
Dzięki kiki za odpowiedź!
Posprawdzałem sobie te modele i porównując do LG 42PC51:
1) Samsung ma PIPa (ale PC PIP - czy mam rozumieć że jest to tylko PIP przy podłączeniu kompa? czy normalny pip "programowy?), ale nie ma 100Hz, różnie źródła podają i w jednych znajduję że ma kontrast 10 000:1 a inne że 15 000:1 ...jak to z tym jest naprawdę? I w czym ten TV jest lepszy od LG'ka?
2) LG PC1R - też PIP, jasność jednak 1200, a kontrast 10 000:1 czyli tez gorzej od PC51 no i tez nic nie pisze o 100Hz
3) Panasonic PV45 - kontrast 8000:1, jasnośc 500
4) Panas PV70 - kontrast 10 000:1 a jasności nie ma podanej

zwrócę jeszcze uwagę na to, że Samsung ma pobór mocy 380W , a Panasonic PV70 238W ...skąd aż taaaakie różnice?

P.S. Co Cię kiki skłoniło by ominąć oba modele LG, które wymieniłem wcześniej?
 

przemasi

New member
KIKI ja chyba jednak wezmę plazmę 42 calową, dzisiaj stwierdziłem, że pomieszczenie jest wystarczająco zaciemnione, a ekran 32 calowy będzie za mały. Tez zastanawiają mnie te spore różnice w poborze mocy plazm. Z czego to wynika, jeśli jasność i kontrast mają podobny? Grubo ponad 300W to jednak trochę dużo jak na TV...zastanawiam się nad LG 42PC1R - jak się domyślam, to różnica poboru mocy między LG 42PC1RV (250W) i 42PC1R (330W) wynika głównie z większej liczby pikseli w tym drugim? W grę wchodzi jeszcze LG 42PC3RA. Nie będę urkywał, że w grę niestety mocno wchodzi cena...a może darować sobie to LG i kupić Panasonic'a TH-42PV7 ? Ma mniejszy pobór mocy i do tej pory się nie zawiodłem na Panasonic'u. Ale to już maksymalny poziom cenowy...
 
Ostatnia edycja:

cola0760

Member
oki... wybór padnie pomiędzy Samsunga PS42C91H a LG 42PC51

czy ktoś mógłby mi porównac te modele? Doradzić? Pomóc wybrać? :)
z góry dzięki!
 

brun

Member
żeby nie zakładać kolejnego wątku podłącze się...

proszę o radę odnośnie tv, przeznaczenie:

1. sd z siatki, ale mam zamiar zainwestować niedługo w "n"
2. divx z kompa

do tej pory myślałem o lcd R81/82 zrobił na mnie piorunujące wrażenie w sklepie "nie dla idiotów", widzę na horyzoncie panasonica LX70 ale nie znalazłem większego niż 32" (nie występuje?).
Czytając forum dostaje takiego zamieszania że już zwątpiłem nie tylko w samsunga ale i w lcd:???::confused:

budżet to ok 4500 ekran 37-42"

będe bardzo wdzięczny za pomoc
pozdrawiam


edit: doszedł jeszcze rd2 SHARPA

HELP:confused:
 
Ostatnia edycja:

MZKS1929

New member
Ja podobnie jak uzytkownik #brun rozgladam sie za jakims sprzetem najlepiej do 4000zl a w wiekszosci sluzacy do odbioru relacji sportowych w Cyfrze+
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MZKS1929 - powinieneś sprawdzić -
37 G 80 JVC
37 Samsung S 81
42 Panasonica LE 7

brun - jak powyzej.
Ale podajcie nasłonecznienie pokoju i odległość od ekranu ?
 

JuPil

New member
Od ruku przymierzam się do zakupu jakiegoś "płaskiego" TV. Jest trudno bo ciągle jest coś nowego. Ostanio mam na oku;
Panasonic TH-42PZ700
Pioneer PDP-428XD
Sharp LC-46XL1E
Philips 42PFL9732D narazie nie w Polsce.
Mam salon z oknami z trzech stron Pn-W-Pd tak, że przewiduje problemy z odbiciami. Odległość 3,5 m. Zastosowanie mam cyfrę i DVD Denon 2900, może jakieś zdjęcia z aparatu komputer jest możliwy w planie mam jakiś odtwarzacz HD może PS3.
Musi wisieć na ścianie bo mam ekran do projektora opuszczany z sufitu.
I jeszcze jeden problem to nie może być szerszy jak 115 cm. Przekątna 42-46 cali wydaje się dla mnie wystarczająca, jak chcę więcej to moge wieczorem zobaczyć z projektora. Myśle, że musze ostatecznie zakończyć ten problem i coś kupić. Co radzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
46 xl1 - i 46 xl1 .
Twój wybór jest bardzo prosty. Jeśli maja być zdjęcia i komputer .
A HD dopełni Towja radość .
 

thom1982

New member
sugestie- jaki 37" lub 32" do 4000zł

Witam

Chciałem poradzić się ekspertów (i nie tylko) jaki poleciliby mi telewizor 32" LCD lub 37" Plazme (lepiej ta obcja) do 4000zł. Będzie głównie wykorzystywany do kablówki i DVD.
Pokój bez specjalnego nasłonecznienia, TV oglądany będzie z ok 3m.
Czytałem sporo na forum,ale nie było żadnych aktualnych informacji na temat 37"-a one mnie głównie interesują.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

P.S.-kiedyś wydawało mi się że sony bravia są porządne, jednak na forum prawie nikt ich nie poleca-czy aż tak się myliłem.


Pozdrawiam
Tomek

ortografia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mjs

New member
Pytanie do KIKI
Czy testowałeś może LG 42PC51 w porównaniu do poprzedniej generacji (1R/3R)? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 

nowa

New member
pomocy:)

zupelnie nie mam pojecia o LCD,czytam tu o wszystkim i to jest dla mnie czarna magia.nie mamy teraz kasy (nowy dom pochlonal wszystkie pieniadze) ,ale chcialabym kupic jakis 32" LCD. jaki model wybrac? i czy jest to mozliwe majac 2.000 zl? jesli nie, to z jaka kwota muszesie liczyc?chodzi mi o kablowke i dvd. pozdrawiam wszystkich i licze wyczerpujace odpowiedzi. czytalam o jakichs sekundach, lusterkach, kablach do podlaczenia...o mamoooo...o co chodzi?
 

Przemek__J

New member
Panasonic TH-42PV700 czy TH-42PY700

Witam po raz pierwszy:)
Szykuje sie do zakupu i nie wiem czy warto dolozyc do PY czy zostac na PV. Sygnal przede wszystkim z ASTER'a i DVD. (na dzien dzisiejszy) co bedzie za rok nie wiem (na pewno nie wymienie TV). odleglosc 3,5 do 4m. A może w ogole cos innego??
Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

MZKS1929

New member
Rozgladajac sie po cenach zainteresowal mnie model Sharpa Full HD LC-37XD1E dosyc dobre opinie o tym produkcie a jak na Full HD cena przystepna
 

brun

Member
MZKS1929
witam, widzę że dalej drapiemy się po głowach... udało mi się podnieść budżet do 6tyś i też myślę o xd1 tyle że 42", zastanawiam się jednak czy lepiej zainwestować w FULL HD czy 100Hz i sharpa RD2E...???

czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?
 

MZKS1929

New member
No dalej sie drapie na koniec przyszlego miesiaca chce cos zakupic w wiekszosci bede ogladal sport w wiekszosci z Cyfry+. Ale wolalbym kupic cos na zapas bo swoj poprzedni TV mam juz 6 lat ale troche ciezko ogladac mecze na 21":roll:
 

brun

Member
MZKS1929
chyba jednak xd1e, model który ma już następce - więc cena raczej nie spadnie, telewizor poprostu zniknie z półek, zakup rd2e to pewna strata jeśli chodzi zakup w najbliższym czasie, poza tym xd1 jest full hd, model uznany a myslę że bez 100Hz też spokojnie sobie radzi...
 

Saracen

New member
Witam

Rodzice chcą kupić sobie nowy TV. Przeznaczenie to kablówka plus filmy DVD. Ojczulek lubi pooglądać sport i programy przyrodnicze. Wielkość ustalili sobie na 37" i ja się z tym zgadzam w zupełności (wielkość pokoju i odległość oglądania).

Teraz powiedzcie jakimi TV warto się zainteresować w cenie do około 4500zł (max 5000zł)?

Ja stawiam na plazmy ale i jakieś przykłady LCD też by sie przydały. Chodzi mi o podanie z każdej grupy jakiś konkretnych modeli (max.50).

Z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry