plazma cz tylnoprojekcyjny??

polpat

New member
Tytułem wstępu: Jestem tu nowy i przeleciałem forum "od deski do deski". Dzięki Wam np. dowiedziałem się o istnieniu tel. tylnoprojekcyjnych.
Za 2 tygodnie przeprowadzka do wymarzonego M-4.
Pytanie: Odległość od tv nieco ponad 4 metry ( przy większej ilości ludzi część "miejsc" ok 3 metrów, oglądane po 50% tv i dvd choć myślę że może tv zwiększy swój udział, na chwilę obecną kablówka UPC (jeśli różnica ma być znaczna no to się zmieni na C+), koszt do 7 tyś. Co lepsze tylnaprojekcja np.
sony KDF E42a11E (może 50") czy lepiej plazma np. panasonic Th 42 PA50? a może jakieś LCD?? Wiem, że pełno tego na forum ale lektura nie pomaga w podjęciu decyzji. Jaki wasze spostrzeżenia w rywalizacji plazm z tylnąprojekcją?? Z góry dziękuję.
 

gad7

New member
Nie daj sie omamic temu co wypisuje tu hawk70 o kdf nie wiem czy juz plakac czy sie smiac moze i jedno i drugie naraz! Plazma jest be tak ci powie, zobacz post o wypaleniach nikt sie nie wpisal. Ktos tu ferment sial i nic wiecej. WEZ SOBIE NAJNOWSZEGO PANASA TH-42PV60. Wygral z najnowszym pionkiem w testach. A jakies duszki to wierutny mit. A kdf naprawde wielkie pudlo, PSELDO lcd, i w dodatku ma za ciemny obraz. Sam mam panasa uzytkuje go normalnie i nic niepokojacego nie zauwazylem, za to moja siostra katuje swoja plazme niemilosiernie i tez nic.
 

gad7

New member
A jeszcze jedno o kdf jak chcesz miec jakosc i funkcjonalnosc lcd to kup prawie kdf. Tylko ze prawie jak mowi reklama robi wielka roznice!
 

hawk70

New member
Prosze, prosze, co za chojraki. A jak reklamy znają. A może przypomną sobiem, że jak dwóch produktów po jakości nie rozróżnisz to trochę szkoda przepłacać. Zapraszam do wypowiedzi na temacie, który uprzednio cytowałem. Jest tam link. Ci co umieją czytać zobaczą, że nie jestem sam. Takich, którzy nie lubią wyrzucać kasy w błoto jest więcej. Ciesze się, że plazmy się nie wypalają. Równie bardzo ciesze się, że nie mają duszków ;-). Tylko skąd się wzięły te plotki. Aaaaa, pewnie wredny hawk70 je rozpuszcza. Ciężko się przyznać, że się wywaliło kawał kasy w błoto, na coś co jest niedoskonałe ale trendy. Taaaak, uwielbiam to słowo. Plazma na ścianie i jest się trendy. A jaka jasnaaaaa. Może warto ją jeszcze bardziej rozjaśnić to nie będzie potrzeba żarówek. Może wtedy się wyrówna bilans energetyczny pomiędzy tymi dwoma technologiamii bo plazma żre prądu, że aż miło. Poza tym tak się pięknie błyszczy, że się w niej można przeglądać. Zaoszczędzicie na lustrze ;-). A jakie ma piękne wielkie pixele. Noooo, jestem pełen podziwu. I jak się kilka wypali to są takie śliczniutkie urocze plamki. A gwarancja pewną ich ilość dopuszcza. Oj dopuszcza. Poczytajcie sobie też posty na temat najnowszych oświadczeń Sony. Plazma odchodzi do lamusa. Chcecie czy nie. Spójrzcie na najnowsze targi i modele na nich prezentowane. Spójrzcie na to co Sony pisze o planach na przyszłość. A potem niech was żałość bierze nad biednym hawk70 :p
 

gad7

New member
Przyznal bym ci racje gdybys ja mial. Tylko nie pomyslales o jednym przy zakupie iz jak wypali ci sie lampa to kupisz nowa tak. tak. telewizor wieczny tak. tak. tylko jak za pare lat cos tknie nasza telewizje i pojdzie w inna strone lub twoj pseldo lcd czegos tam nie odbierze to zostajesz z kupa zlomu. A PO ZATYM ZOSTAJESZ Z PSELDO ROZDZIALKA NA WIEKI, NIEPRAWDAZ? bo dokupisz lampe! I tak bedziesz ogladal wiecznie wielkie pudlo, wyblaknieta obudowe itd. itp. A tok twojego myslenia zalamuje mnie , kupie skode bo to vw chlopie obudz sie masz bledne mysli. Jak tego ci jeszcze nikt nie wytlumaczyl to do szkoly. Wiesz co to wizerunek w biznesie. O rany!
 

hawk70

New member
Wydaje mi się, że schodzimy na coraz niższy poziom argumentów. Zupełnie dla mnie niezrozumiały. Jak rozumiem ponieważ tak lubisz słowo PSEUDO więc postanowiłeś używać PSEUDO argumentów? Co ma piernik do wiatraka. Dlaczego TVP ma zmienić coś tam, żeby telewizor 3LCD stał się kupą złomu ? Już nic mądrzejszego nie umiesz wymyślić? Pewnie nie bo poziom Twoich komentarzy świadczy o braku czegoś sensownego do powiedzenia. Jak nie można konkretnie to przywalmy osobiście, od strony Skody. A co to ma do wizerynku w biznesie? Tak się składa, że jestem dyrektorem handlowym w dużej firmie z branży IT ( z dziesiątkami milionów obrotu a zatrudniającej ponad 100 osób) obracającym się pomiędzy ludźmi, z których nikt nie zarzuca mi jakichś uszczerbków wizerunku z racji na używany samochód (a to właśnie świadczy o ich klasie i pozycji). To nie na tym polega czym się jeździ ale co się ma w głowie. Ale ta lekcja jak widzę jeszcze przed Tobą.
A jeśli chcesz już szczegółów o Skodzie to ci pokrótce wyliczę:
Płyta podłogowa VW dzielona z audi a4 i VW Golf
Silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny j/w
Panel klimatyzacji, sterowanie szybami .... VW (na pewno z nowego passata bo oglądałem w salonie)
Sprzęt audio wbudowany w deskę rozdzielczą Blaupunkt
Głośniki Blaupunkt
.
.
.
Logo na chłodnicy i kierownicy SKODA ale to mogę przeżyć.
Nawet Niemcy to docenili obniżając zakupy Golfa i Passata a drastycznie zwiększając nowej Octavii. Tylko niektórzy odwiecznie zakompleksieni Polacy wciąż przedkładają 20 letniego merca bo to przecież merc !!!
 

Majk

New member
Tak, tak. Plazma jest fajna, kazdy moze napisac ze 3LCD są do bani , pseudo lcd i tak dalej. Mam jedno tylko pytanko. Czy pokaze mi ktos tą wielka roznice w jakosci pomiedzy plazmą 50 cali a Sony KDF 50 cali, która jest warta ok 7 tys, bo mniej wiecej tyle jest drozsza plazma.
 

gad7

New member
I takimi twierdzeniami o wyzszosci skody nad vw i znaczkach na chlodnicy hawk jestes tylko biedniutkim dyrektorem handlowym w malej firemce a ja w wieku 35 lat jestem wlascicielem trzech firm. A i jest cos takiego jak prestz marki. U mnie chyba tylko sekretarka jednego dyrektora finansowego jezdzi skoda reszta innymi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wow wow
do tematu " jedni lubią ogórki inni ogrodnika córki "
Wydaję mi sie ,że lepiej przedstawić wady i zalety kazdej technologi a wybór zostawić kupujacemu.
W każdej grupie - są zadowoleni i nie.
Dobrze wysłuchać uwag ale sprawdzać wszystko na własne oczy i w swoim domu.
3 LCD - ma duże kąty pionowe i boczne. Sprawdź też płynność z własnego sygnału oraz w warunkach takich w jakich najczęsciej ogladasz telewizję.
/szczególnie ważne przy duzym nasłonecznieniu pomieszczenia/

Jeśli gladasz w dzień - wygrywa LCD . / szczególnie przy pełnym słońcu/.
W nocy - świetnie gra i plazma i 3 LCD.

I tak nie ma lepszego specjalisty od kupujacego - bo on majac swoja wrażliwość i śroki na zakup - samemu wybierzesz najlepiej.
pozdrawiam
 

hawk70

New member
Współczuje Ci qud7. Jesteś naprawdę żałosny w zakresie podkreślania prestiżu. Widzę, że jeszcze nie wyleczyłeś się z kompleksów i chyba nigdy to nie nastąpi. Dlatego za wszelką cenę musisz udowadniać swoją wartość. Ja znam swoją wartość i to ona jest ceniona przez współpracowników więc nie muszę sobie jej podwyższać za pomocą samochodów i innych gadżetów. Jak rozumiem hołdujesz stwierdzeniu "fura i komóra". No cóż dla takich też musi się znaleźć miejsce na tym świecie. Posłuchaj postu kikiego i przejdź na argumenty a nie osobiste obrazy. Dla mnie nie jest argumentem to, że sekretarka jeździ skodą. Dla mnie jest argumentem, że Skoda wygrała z audi a4 i volvo (bodajże V50 ale nie jestem pewien czy tym modelem) w teście auto świata (i to nie tylko ceną - po odjęciu punktów za cenę wciąż deklasuję konkurencję). Ponieważ jest to ostatni post w odpowiedzi na ataki wielkiego przedsiębiorcy to dam Ci jeszcze kilka ścieżek, którymi możesz poaatakować (bo jak wyżej inaczej nie potrafisz):
- jestem jedynie marnym dyrektorzyną a nie właścicielem kilku szczęk na bazarze (bo nie wyobrażam sobie, żebyś z tym poziomem argumentów skutecznie zarządzał prawdziwymi firmami)
- jestem niski
- jestem brzydki
- jestem łysy
- mam krzywe zęby
- mam odstające uszy
- źle się ubieram
- kuleję na jedną nogę
- mam zeza
- Skoda jest be
a zapomniełem : mam jeszcze płaskostopie
Myślę, że wystarczy Ci argumentów na następne kilka postów w ważkimi argumentami ale zastrzegam:
Będę Cię ignorował bo nie zamierzam się zniżać do Twojego poziomu i całej reszcie forumowiczów polecam to samo (najlepiej po uprzednim przeczytaniu tego wątku i wyrobieniu sobie zdania na temat rzeczowości tego Pana).
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
nie pamiętam

nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałem tak żałosną osobę jak gad7...
Generalnie jestem tolerancyjny ale przy takich typach jakoś mi to nie wychodzi.
 

JacekW.

New member
Właściciel 3 firm "Gad7", a brak polskich czcionek w tekstach:D . Co do "psełdo rozdziałki" to chyba twój Panosonic ma takową, bo sony 1280x720 pikseli bardziej pasuje do formatu 16:9, niż 1024 x 768 pikseli panasonica.
Jacek
 

Ru$lan

New member
gad7 co masz na myśli pisząc o "ZOSTAJESZ Z PSELDO ROZDZIALKA" ?
kdf pracuje w rozdzielczości 1280x720 więc żadna "pseudo rozdziałka" to nie jest ( w przeciwieństwie do 1366x768, 1024*1024, 850*480 spotykanych w plazmach, niestandardowa rozdzielczość = koniecznośc skalowania obrazu = pogorszenie jakości tegoż )
A teraz argumenty za tv tylnoprojekcyjnym:
- relacja przekątna/cena jest jak najbardziej korzystna ( ile muzisz zapłacić za "50 calową plazmę ? )
- rozdzielczość, w tv projekcyjnych normą jest rozdzielczośc 1280x720; a coraz więcej tv ma 1920x1080
- pobór energi również przemawia na ich korzyść
Wśród wad można wymienić gabaryty ( ale znowóż bez przesady, technika poszła ostro do przodu i te telewizory mają około 40 cm głębokości przy przekątnej "50 więc myślę że nie jest tak źle ); koniecznośc wymiany żarówki ( co ok 5000 - 8000 godzin, koszt około 1 tys. zł, no ale z drugiej strony wytrzaskanie tylu godzin trochę ci zajmie); no i największa wada: nie jesteś trendy ;-P
 

hawk70

New member
Dzięki panowie za poparcie. Myślałem już, że to może ja jestem jakiś dziwny ale przywróciliście mi wiarę w to, że na forum jest sporo normalnych ludzi myślących jak ja, posługujących się normalnymi argumentami i nie lubiących buractwa.
pozdrawiam wszystkich
Hawk70
 

Darek

New member
Każdy z forumowiczów jest inny, ma inne wymagania, oczekiwania i zasobność portfeli. Forum jest dla wszystkich: dyrektorów, murarzy, sportowców, lekarzy itd. Jeden lubi Skodę, drugi VV a trzeci nie ma prawa jazdy dlatego też lepiej jest posługiwać się faktami pochodzącymi z testów, porównań czy też spostrzeżeń użytkowników. Tylko wtedy to forum może być konstruktywne.
 

gad7

New member
Masz wielka racje DAREK ale jak slucham takich bredni jakie wypisuje hawk to obojetnie przejsc nie mozna. Pojezdze skoda bo to vw, podpisze umowe dlugopisem z nadrukiem zus zamiast markowym piorem, kupie garnitur sanseta zamiast sobie uszyc, teczka ze skory ekologicznej zamiast ze skory, a portwel z logo jakiegos banku. Chcialem wykazac brak wiarygodnosci goscia ktory pisze iz mial na plazme wysokiej jakosci ale kupil o polowe tanszy kdf. I ten wieloryb jest leprzy od plazm i lcd i nie ma wad.
 

hawk70

New member
Facet mnie rozczula. Jego bystrość jest nie do pobicia. Nie zauważa apelu Darka o konstruktywną dyskusję nad faktami tylko dalej wali o Skodach, długopisach, portfelu ... ;-). Zamiast wyciągnąć z tego wnioski i przejść na fakty dalej się zacietrzewia i obraża innych zamiast pisać o konkretach. Ludzie ponawiam apel:
IGNORUJCIE JEGO POSTY SZKODA CZASU I MIEJSCA NA ZAŚMIECANIE SYMPATYCZNEGO DO NIEDAWNA FORUM TAKIMI TYPAMI.
Za parę dni i kilka obraźliwych postów po drodze się znudzi i wszystko wróci do normy.
A przy okazji spójrzcie na ortografię tego wysoce wykształconego osobnika ;-):
portwel
leprzy
...
rewelka. Ewidentnie dla handlarza w szczękach na bazarze więcej nie trzeba ale dla kulturalnego i wykształconego właściciela firm ...?
 
Ostatnia edycja:

gad7

New member
Dwa zle napisane slowa na tyle postow ojojoj miodek przy twoje skladni i ubogim slownictwie ze smiechu by padl.
 
Do góry