LGPX4 vs Samsung S5S - specjalisci help

trojeczka

New member
Witam !
Jako typowy lamer po przeczytaniu wielu watkow na forum i odwiedzinach np. MediaMarkt jestem komletnie skolowany co kupic. Moze Kiki albo inni eksperci pomoga/odpowiedza ?! Dzieki z gory !
Moja sytuacja:
- odleglosc od ekranu 3,7m
- sygnal - Aster City - kablowka
- zastosowanie: glownie TV czasami DVD
- budzet 6000-7000 PLN

A teraz watpliwosci:
- myslaem o plazmie LG PX4RV albo Samsung 5S5 - ktory lepszy ?
a moze cos innego z rodzaju Panasonica
- byc moze wytarczy tez LCD 37 ale tutaj kompletnie nie mam rozeznania i boje sie kablowki do LCD
- czy HDTV koniecznie musi miec lepsza rozdzielczosc 1024 X 780 ? Jaki telewizor wtedy sugerujecie ?
- podobno w Wawie mozna sie umowic na pokaz w domu ? Jak to zrobic ?

Dzieki za pomoc !
Trojeczka !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pokazy - kliknij w baner na www.hdtv.com.pl
lug gg 2868228 , mail prezentacje@e-panasonic.pl
Z plazm wymieniłeś najlepsze modele które powinieneś sprawdzić.
LCD za te pieniądze - 37" Sharp Ga 5, 37 Samsung R 51, Sharp 37 P 50

Jeśli chodzi o rozdzielczość - do HDTV im wieksza rozdzielczość tym lepsza jakość. W praktyce uzależniona jest również od odległości od ekranu , jakości wzroku i własnej wrażliwości.
Ale wszystko razem - mimo najlepszych chęci pomocy innych - najlepiej ocenisz samemu . Bo do tego wszystkiego ważna jest jakość sygału którym się obecnie posługujesz w domu , Twoim domu / pal/.
pozdrawiam
 

trojeczka

New member
Dzieki Kiki !
W baner kliknalem i mail wyslalem. Zapraszam !
Co do HDTV to jeszcze o jedna mala podpowiedz prosze:
- czy w rzeczywiscie warto dolozyc te 1500 PLN zeby miec 1024x780 w LG PX5 ?
- czy dosc ubogie wyposazenie wspomnianych przez Ciebie LCD w stosunku do plasm nie skresla tych LCD na starcie ?
- czy te 3,75 do ekranu to nie za malo na 42' ?
Dzieki za podpowiedzi i do zobaczenia !
 

Darek

New member
Witam,

Myślę, ze do odległości 3,75m plazma 42'' będzie w sam raz. Co do wyboru modelu zastanowił bym sie nad Panasonic 42PA50 (są teraz w dobrej cenie ok 5500) lub poczekałbym na nowe modele, które lada chwila mają się pokazać w Polsce. Pierwszy zwiastun jest już na stronie Panasonic Polska.

Co do Samsungów to o ich niezbyt dobrej jakości było już sporo postów na tym forum.

LG jest nieżle wypasiony w stosunku do ceny ale z kolei niektórzy forumowicze narzekali na bardzo złe podejście serwisu.

Ja czekam na nowe modele Panasonic. Tobie radziłbym zrobić to samo.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Panasonica juz niedługo.
Ale stare - w porównaniu z Modelem S5S Samsunga - przynajmniej podczas wolnego wyboru na pokazach w domu - wygrywały.
Skarg na jakość nieporownywalni mniej / licząc wolumen obrotu/

Ale za kilka dni przekonamy się sami
 
Do góry