co wybrac

tomek27

New member
czesc mam dylemat jaki tv wybrac do 5000 siedzialem w necie godzinami bylem juz we wszystkich sklepach w okolicy i nadal niemoge sie zdecydowac pomozcie
1 SONY KLV-S32A10
2 SAMSUNG LE32R51B
3 SHARP LC-32P55
4 LG 32LX2R
moze cos jeszce doradzicie tylko niechcialbym przekroczyc 5000,dodam ze bede ogladal z odleglosci 2.5m glownie nieszczesna kablowke troche dvd i komputer w przyszlosci kino domowe i nie chce zadnego smuzenia z tej odleglosci i czern zeby byla czernia

pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Osobiście wybrałbym SHARP-a, ale najlepszym wyjściem będzie obejrzeć te telewizory w "akcji" by móc je porównać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dla tego że ma najlepszzą czerń i bardzo wyraziste kolory.
A obraz się nie rozmywa. Również w drugim planie. Sprawdzaj czerń wieczorem. W dzień słabo widać / w LCD/
Pamiętaj o dobrej cenie dla członków forum .
pozdrawiam
 

johanek

New member
Będę bronił rodziny Samsung / Sony: Sharp czas reakcji 12milisekund (Sony/Samsung 8ms - przepaść) Sharp kontrast 800:1 (Sony 1000:1 /Samsung800:1) Kat widzenia 170 stopni (Sony178/Samsung 170st.) Jasność 450cd/m2 (Sony 480cd/m2/Samsung 500cd/m2) Na jakiej podstawie Sharp ma mieć lepszy obraz skoro w żadnym parametrze nie jest lepszy od pozostałych? Przepraszam jest tańszy. W związku z tym porównanie jest niesprawiedliwe.
 

dimas

New member
witam doloze pare groszy jak by patrzec na parametry (johanek)to lg wygrywa w kazdej kategorii.czy sie myle?
- Jasność 600 CD/m2
- Kontrast 1200:1
- Czas reakcji matrycy 8ms
- Kąt oglądania 178/178
jak by ktos mial watpliwosci dane pochodza ze strony lg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiele badań robionych jest w różnych laboratoriach na różnych sprzetach.
Brak jednakowego standardu.
Sony korzysta z matryc Samsunga - więc posługuje się tymi samymi danymi.
Jedni liczą czas reakcji od bieli do czerni. Inni od bieli do czerni i z powrotem.
Oceniaj sprzęt na podstawie własnej obserwacji i zapotrzebowania na konkretne wyposażenie.
Oczekuj od sprzętu tyle ile za niego zapłaciłes.
 

dimas

New member
troche mnie to denerwuje nie zawsze drogie znaczy dobre a testy musza byc robione wedlug jakiegos standartu
Jedni liczą czas reakcji od bieli do czerni. Inni od bieli do czerni i z powrotem
przecierz to jest kolosalna ruznica jeszcze nie slyszalem o takim czyms.mozesz podac zrudla twoich informacjii
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
źródła są wiarygodne .
Możesz sprawdzić na podstawie nagłych zmian danych /Panasonica i Sharpa/.
 

dimas

New member
co prawda tekst ten jest o monitorach ale lcd to lcd

Czas reakcji wyświetlacza jest potocznie rozumiany jako całkowity, łączny czas potrzebny na zapalenie piksela (przejście z czarnego do białego) i zgaszenie (przejście od białego do czarnego). Podaje się ten parametr any zróżnicować wyswietlacze o róznym stopniu bezwładnosci. Im większa tym gorzej monitor będzie się sprawował w szybkich sekwencjach video, grach i generalnie zastosowaniach rozrywkowych. Pozornie jest to obiektywny sposób na porównanie szybkości wyświetlaczy różnych monitorów. Dlaczego pozornie? Z wielu powodów, poniżej najważniejsze:

Parametr ten jest w różny sposób mierzony przez różnych producentów. Praktycznie nigdy nie podaje się czasu od wartości granicznych czyli od całkowitego zgaszenia do zapalenia i odwrotnie. Stosuje się pomiar przy przyjętych wartościech granicznych stanowiacych 10% jasnosci od punktów całkowitego zgaszenia i zapalenia. Jest to metoda sensowna, gdyż wynik uwypukla rzeczywiste wrazenia odbierane przez ludzki wzrok, które i tak nie zobaczy niuansów odcieni przy wartosciach granicznych, ale jest furtką do nadmiernego zaokrąglania pomiaru. Poza tym w specyfikacjach podaje się tylko przejscie czarny-biały-czarny i to nie bez powodu. To jest najszybsze przejście dla struktury ciekłokrystalicznej, gdyż w tym wypadku reaguje ona na maksymalne wymuszenie napięciem sterującym. Ciekłe kryształy reagują z różną prędkością na różne wymuszenia. Jeśli przejście w pozycje skrajne zajmie x czasu a przejście do wartości mniejszej niż skrajna może być nawet kilkukrotnie dłuższe, zamiast jak się miałoby zdawać proporcjonalnie krótsze. Im wymuszenie mniejsze tym cząsteczki ciekłych kryształów reagują bardziej niemrawo. Powyższe cechy są polem manewru, idealnym poligonem specjalistów od marketingu. Efekt smużenia jest zależny od uśrednionych czasów przejść różnych kolorów. Podanie czasu dla przejścia czarny-biały-czarny jest prawidłową oceną tylko jeśliby monitor miał wyświetlać tylko te dwa kolory. A przecież tak nie jest. Zafałszowenie informacji w przypadku tego parametru jest na najwyższym poziomie, ponieważ zdolności marketingowców w bezpośredni sposób przekładają się na wyniki sprzedaży. Nie jest istotne jakie wyświeltacz ma wyniki smużenia, ważne jakim minimalnym czasem może się wylegitymować. Nie ważne nawet czy naciąganym.

Jak zatem ocenić rzeczywistą szybkość reakcji wyświetlacza? Najskuteczniejsza metoda to: organoleptycznie. Należy uruchomić dobrze znaną grę lub film i bacznie obserwować. Jeśli za obiektami bedą się ciągnać cienie oznacza to "wolny" wyświetlacz. Jeśli cieni nie bedzie lub bedą nie przeszkadzające w odbiorze, mamy do czynienia z "szybkim". Wrażenia są całkowicie subiektywne, ale o to właśnie chodzi. To Państwo, a nie sprzedawca, będziecie przez najbliższe lata pracowali przy wybranym monitorze. A co w sytuacji gdy nie ma możliwości sprawdzenia naocznie? Wówczas pozostaje się zdać na paramerty zadeklarowane na ulotce informacyjnej. Na ile bedą wierne rzeczywistym walorom sprzętu, to zalezy od rzetelności producenta.
 

maszek

New member
Bez reklam
Panowie, oczywiście można wytaczać tutaj "działa" posługując się teorią i paramertami podawanymi przez producentów ale nic nie zastąpi naszych oczu - to one tutaj odgrywają decydującą rolę. Oczywiście pod warunkiem, że ocenia się obraz wyświetlany przez dany telewizor a nie jego obudowę czy markę.:)
Dlaczego Sharp? Jeszcze raz powtórzę - postawcie obok niego LG oraz Samsunga i ... przekonajcie się sami (ale niekoniecznie musicie się ze mną zgadzać ;)).
 
Do góry