DVD+LCD+WiFI

RobertZ

New member
Witam forumowiczów;

Od pewnego czasu przeglądam to forum i próbuję dotrzeć do czegoś co spełni moje oczekiwania:
LCD - 32-37' HDTV ready, a najlepiej z matrycą full HD
DVD - czytający DVD+, DVD-, DivX z polskmi znakami w plikach txt, JPEG, z HDMI,

ponieważ mam dużą kolekcję własnych filmów (część w jakości VHS część w DVD) na dysku w komputerze chciałbym mieć możliwość podłączenia się do domowej sieci bezprzewodowej i zasysania z niej plików.

USB 2.0 oraz czytnik kart mile widziany

Odległość oglądania to ok 3-4m;

Na razie wydaje mi się że zestaw Acer 3705 mgw + DVD Samsung 950 ma większość tego co potrzebuję.

Proszę o sugestie alternatywnych rozwiązań bądź komentarz do mojego pomysłu.

Może istnieją ciekawe propozycje LCD+kino domowe+WiFi?

Pozdrawiam
RobertZ
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z telewizorów o uznanej i sprawdzonej marce :
37 Philips 9830 - za 13.000 zł
dvd Thomsona 225 - 499 zł

Niestety Full Hd - nie daje należytej jakości do Divx.
Dobrze sprawdź - bo większość kodeków daje słaby sygnał na ekran i obraz jest fatalny.
Znacznie lepszym rozwiązaniem są lcd 37" które mają większą płynność:
37" Sharp GD 7
37" Loewe Xelos
37" JVC M 60

pozdrawiam
 

RobertZ

New member
Dziękuję za podtrzymanie tematu.

Niestety nie wiem jak przy wykorzystaniu tych elementów podłączyć się do domowej sieci WiFi. Wyglada na to, że ten warunek jest trudny do spełnienia.
Proszę o sugestie jak to można zrealizować.

Pozdrawiam
RobertZ
 

harvi

New member
RobertZ napisał:
Dziękuję za podtrzymanie tematu.
Wyglada na to, że ten warunek jest trudny do spełnienia.
Proszę o sugestie jak to można zrealizować.

Snazzio albo Kiss DP600 albo pewnie jeszcze jakies MCE i wszystko sie da ;)
Ale ludzie pisza, ze im troche rwie? Czy w twojej sieci jak kopiujesz z miejsca na miejsce duzy plik to caly czas idzie z rowna predkoscia czy skacze?
Lepiej nie miec za duzo bajerow w TV bo sie go ma na dluzej niz 2 lata, a za 2 lata wifi beda zupelnie inne niz teraz, wiec osobne, tansze pudeleczko latwiej wymienic :)
 

RobertZ

New member
Z tego co czytałem o pierwszych doświadczeniach z KISS Dp-600 - to jak dla mnie odpada;
Snazio - to faktycznie może być wyjście - choć jak rozumiem jest świetny do HDTV natomiast niekoniecznie do zwykłych DVD (a zwłaszcza DivX) - nie wiem czy ma upscaling ?

MCE - jakieś przykłady?

W sieci radiowej transfer nie jest stabilny w czasie - wystarcza do VHS i DVD natomiast nie gwarantuje stabilności przy HDTV
Pozdrawiam
RobertZ
 

harvi

New member
RobertZ napisał:
MCE - jakieś przykłady?

MCE to małe, ładnie zapakowane ale zupełnie standardowe komputerki ze specjalną wersją windy, więc z WiFi nie powinno być na nich problemu - albo samemu dołożć kartę PCI albo znaleźć jakiś z wbudowanym WiFi już na płycie.
 

RobertZ

New member
Nie udało mi się wygooglać nic konkretnego na temat MCE.
Może jakiś link?

Jeśli to ma by komputer z Media Center - to to rozwiązanie odpada. W miejscu, gdzie chcę mieć LCD i DVD nie chcę rozkładać dodatkowego blaszaka z klawiaturą i resztą peryferii.
Pozdrawiam
RobertZ
 

harvi

New member
RobertZ napisał:
Jeśli to ma by komputer z Media Center - to to rozwiązanie odpada. W miejscu, gdzie chcę mieć LCD i DVD nie chcę rozkładać dodatkowego blaszaka z klawiaturą i resztą peryferii.

No właśnie komputer z Windows Media Center Edition. I ani on przypomina blaszaka ani nie ma peryferii ;) Jest tylko trochę wyższy od DVD, szeroki i dług i tak samo jak wszystko inne co stoi pod telewizorem. I steruje się pilotem! Jako dodatek można do niego wziąć klawiaturę bezprzewodową, te co widziałem mają takie fajne rączki po lewej i prawej stronie ;)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
Z telewizorów o uznanej i sprawdzonej marce :
37 Philips 9830 - za 13.000 zł
dvd Thomsona 225 - 499 zł

Niestety Full Hd - nie daje należytej jakości do Divx.
Dobrze sprawdź - bo większość kodeków daje słaby sygnał na ekran i obraz jest fatalny.
Znacznie lepszym rozwiązaniem są lcd 37" które mają większą płynność:
37" Sharp GD 7
37" Loewe Xelos
37" JVC M 60

pozdrawiam

@RobertZ

Full HD nadaje się jak najbardziej do oglądania divx, zależy od tego kto i jak zrobił divxa ito skompresował. U mnie na 37PF9830 większość nowych filmów wygląda bardzo dobrze, nie są przeostrzone i jakośc wypada naprawdę pomiędzy DVD a nagraniem z cyfrowej kablówki.
Sygnał progresywny podawany po komponencie.
A więc Philips też (nie tylko kiki's choice).
 

RobertZ

New member
@harvi
Komputerów mam w tej chwili w domu 5 i myślę że powinno wystarczyć, ale..
Jak rozumiem MCE jest to komputer w obudowie "DVD like".
Może jakiś konkretny link? (niestety nie udało mi się zbyt wiele wygooglać - a to co znalazłem kosztuje niespodziewanie dużo)

Jak wygląda kwestia wyciszenia takiego zestawu? (w bardziej klasycznych komputerach jest to możliwe, ale nie takie proste, a na pewno kosztowne przy wyższych wymaganiach)
Jest to jakaś alternatywa: LCD + komputer z MCE. Ale wtedy mamy zwykły (prawie) komputerowy czytnik DVD. Chyba nie jest możliwy żaden upscaling czy inne bardziej zaawansowane rozwiązania wspomagające odtwarzanie obrazu lub dźwięku - ?
Zdaje się, że MCE nie obsługuje plików txt dla DivX.

@Fatman_1
Dzięki za wsparcie. Mam szczerą nadzieję że full HDTV to nie tylko HD ale również pozostałe dostępne sygnały. Choć z pewnością wszystko zależy od subiektywnego odbioru.

Pozdrawiam
RobertZ
 

harvi

New member
RobertZ napisał:
@harvi
Jak rozumiem MCE jest to komputer w obudowie "DVD like".
Może jakiś konkretny link? (niestety nie udało mi się zbyt wiele wygooglać - a to co znalazłem kosztuje niespodziewanie dużo)

No bo one trochę kosztują... Ja widziałem kiedyś Vobisa, ktoś tu na tym forum pisał chyba o [SIZE=-1]Fujitsu Siemens FSC cośtam.
http://www.vobis.pl/_index.php?a=jp&symbol=-10855&parent=129 -
pewnie bez monitora jest tańszy.
Upscalować chyba też może, wszystko zależy od oprogramowania do odtwarzania (jak zainwestujesz w drivery nVidii PureVideo to na pewno).
[/SIZE]
 

RobertZ

New member
Biorąc pod uwagę poprzednie wypowiedzi wydaje mi się że z "mniej" uznanych marek zestaw Amoi+Snazio (aczkolwiek bez pl txt w DivX) powinien być OK.

Czyżby "bardziej" uznane marki oferują tylko zestaw LCD+MCE(z dodatkową kartą radiową..., oraz kompletnie bez napisó w DivX) i to ze wspomaganiem obrazu po stronie LCD?

Nadal szukam rozwiązania kompletnego.

Pozdrawiam


RobertZ
 
Do góry