32" do 3.000 :)

_DJ_

New member
podepne sie LG 32LC51R v PANASONIC TX-32LE7P

LG 32LC51R
Przękątna ekranu 32
Format 16:9
Jasność 500 cd/m2
Kontrast 5000:1
Kąt oglądania 178
Rozdzielczość 1366x768
XD Engine - (zaawansowany korektor obrazu) Tak
Czas reakcji matrycy 5ms
Korektory obrazu - DCTi / DCF Tak
PSM-(indywidualne ustawienia obrazu) Tak
CT- temperatura koloru Tak
ARC-(16:9 / 4:3 / 14:9 / zoom / auto) Tak
PIP TV / PIP PC -
Tryb kinowy 3:2 Tak
Podział ekranu -
HD Ready Tak
Dźwięk
Stereo NICAM / A2 Tak
Moc RMS 2 x7W
System Surround Tak
XDS sound Tak
Korektor dźwięku Tak
AVL-(automatyczna kontrola dźwięku) Tak
SSM-(indywidualne ustawienia dźwięku Tak
Interfejs użytkownika
OSD-(polskie menu) Tak
Teletekst 1000
Multisystem-(PAL, Secam, NTSC) Tak
Ilość programów 100
ACMS+ Tak
Edycja programów Tak
QV-(szybka zmiana programu) Tak
Blokada rodzicielska Tak
Automatyczne wył./wł. Tak
Lista programów / Ulubione programy Tak
Złącza-przód
AV-wejście -
S-video -
EPF-karty pamięci -
Złącza-bok
AV-wejście 1
S-Video 1
Component (480-1080) -
Słuchawki -
Złącza-tył
RF-antenowe 1
AV-wejście -
S-Video -
Component (Y,Pb,Pr) 1
Scart 1 1
Scart 2 1
HDMI/HDCP 2(480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p)
DVI-I -
RGB D-sub (15pin) 1
RS-232C -
Informacje ogólne
Wymiary-(szerokość / wysokość / głębokość) 806.8 x 552.6 x 79
Waga netto 10,7
Pobór mocy 150W

:niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:

PANASONIC TX-32LE7P
TUNER TELEWIZYJNY
Zintegrowany tuner jest
System wyszukiwania stacji 100-pozycyjny z pętlą PLL i autowyszukiwaniem
Kompatybilność z CATV pasmo hyperband
Odbiór stereo NICAM -B,G, I, L, niemiecki (A2)
Telegazeta 200 stron, Poziom 1.5, TOP/FASTEXT
Standardy telewizyjne PAL -B/G, -D/K; SECAM -L, L’, D/K; AV-NTSC: PAL-525/60, NTSC, M-NTSC
EKRAN
Rozmiar ekranu (przekątna) 32” (80,0 cm)
Format obrazu 16:9
Wyświetlacz Panel LCD rozdz. WXGA
Progresywne skanowanie jest
Liczba pikseli 1 049 088 (1366 x 768) pikseli
Dostępne standardy obrazu 525 (480)/60i, 525 (480)/60p, 625 (576)/50i, 625 (576)/50p, 750 (720)/50p, 750 (720)/60p, 1125 (1080)/50i, 1125 (1080)/60i
Redukcja szumów obrazu wideo jest
Filtr grzebieniowy 3D jest
DŹWIĘK
System głośników głośniki pod ekranem
Zestawy głośnikowe 1-drożne, 2-głośnikowe
Wyjście głośnikowe 16 W (8 W x 2), 10% THD
ZŁĄCZA
Wejście HDMI 1 (1 z tyłu)
Wejścia wideo kompozytowe AV3: złącze typu RCA x 1 (z boku))
Wejścia S-Video AV3: 4-pinowe złącze Mini DIN (z boku)
Wejścia audio (dla wideo) AV3: złącza typu RCA (L, P) (1 komplet, z boku)
Wejścia Component Video złącza typu RCA x 3 [Y, PB, PR] (z tyłu)
Wejścia audio (dla HDMI, PC, Component) złącza typu RCA (L, P), (1 komplet, z tyłu)
21-pinowe wej./wyj.
AV1: wejście/wyjście AV, wejście RGB, Q-Link (tylny panel) jest
AV2: wejście/wyjście AV, wejście S-Video, Q-Link (tylny panel) jest
Wyjścia audio złącza typu RCA (L, P), (1 komplet, z tyłu)
FUNKCJE
VIERA Link jest (sterowanie HDAVI Control)
Multiplikacja okien obrazu PAT
Q-Link jest
Kontrola proporcji obrazu Auto/16:9/14:9/JUST/4:3/4:3 FULL (tylko sygnał HD)/Zoom1/Zoom2/Zoom3
Ekranowe menu dostępne w wielu językach 22 języki
Timer wyłączający jest
POZOSTAŁE INFORMACJE
Zasilanie AC 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) (ze stolikiem lub stojakiem) 791 x 615 x 239 mm
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) (bez stolika/stojaka) 791 x 563 x 107 mm
Dopuszczalna temperatura pracy 0°C-35°C
Masa (ze stojakiem) 16 kg
Pobór mocy 144 W (normalne użytkowanie), 1 W (stan oczekiwania)

:niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:
LG ma nowsza matryce 5ms i dwa HDMI, jest troche drozszy a panasonika kolega powyzej ladnie przedstawil... Lecz malo ludzi je ma :(
Bede go uzywac tak samo do kablowki jak i do kompa...
W niedalekiej przyslosci podepne go do ferugsona 7018...:-D
 

lociec

New member
Pomóżcie w wyborze.

Na razie mam na celowniku:
Panasonic LX70P
TOSHIBA 32C3000P
SHARP LC-32RA1E
SONY 32V2500
JVC G80

Zależy mi na braku smużenia - sport musi dobrze wyglądać.
Początkowo będę odbierał analogowy sygnał z kablówki, w przyszłości pewnie przymierzę się do n-ki.
Zależy mi też na dość dobrym i łatwym podłączeniu do laptopa, aby zapuścić jakieś filmiki.

Proszę o pomoc i doradzenie w wyborze. Z góry dzięki!
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
lociec napisał:
Na razie mam na celowniku:
Panasonic LX70P

atuty nie do pobicia przez reszte

matryca IPS Alpha
break.gif

system obrazu 100 Hz
 

demonstenes

New member
mensir67pl napisał:
atuty nie do pobicia przez reszte

matryca IPS Alpha
break.gif

system obrazu 100 Hz

Rowniez przymierzam sie do TV w tej cenie - czy ten Panasonic jest naprawde taki dobry ? Czy jest zauwazalna roznica pomiedzy nim a np. Samsungiem LE32R82B, ze warto doplacac ? Moje proporcje ogladania beda wygladaly nastepujaco: 30% DVD, 40% divx, 30% kablowka(pozniej jakas platforma cyfrowa). Czy moze warto zastanowic sie nad czyms jeszcze ?
 

jpk78

New member
Nejlepiej pojsc do sklepu i zobaczyc np mecz pilki noznej na eurosport to bedziesz wszystko wiedzial :) panasonic lx70 sprawi sie tu najlepiej ;)
 

demonstenes

New member
jpk78 napisał:
Nejlepiej pojsc do sklepu i zobaczyc np mecz pilki noznej na eurosport to bedziesz wszystko wiedzial :) panasonic lx70 sprawi sie tu najlepiej ;)

To nie takie proste - bylem wczoraj - jednak nie mieli juz Panasonica - poza tym w sklepach jest roznie - czesc tv jest z anteny, a czesc z dvd :( dlatego opinia forumowiczow ma dla mnie duze znaczenie.
 

lociec

New member
A czy ktoś wie coś na temat podłączenia laptopa do któregoś z tych telewizorków? Wyjście mam raczej standardowe, ale nie jestem expertem w tej kwestii. Jakby ktoś mógł mi pomóc i wyjaśnić to byłbym wdzięczny. Druga rzecz: co takiego jest w tej matrycy alpha i w 100Hz, że Panasonic jest wyraźnie lepszy od pozostałych tv?
 

demonstenes

New member
No Panowie - namieszaliscie mi w glowie... Teraz to juz sam nie wiem... Prosilbym o jakas argumentacje za np. Sharpem WD1 - czemu on, a nie Panasonic LX70P ? Moze jednak sprobowac sony v ?:confused: Pomozcie, bo dzisiaj chcialbym juz zamowic...
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Sharp tanszy 2700 bez problemow kupisz ..... u tej cenie

jak masz to dołuz do Panasonic-a

co jak co ale tv raczej co rok nie zmienia ......
 

radzix

Member
lociec napisał:
A czy ktoś wie coś na temat podłączenia laptopa do któregoś z tych telewizorków? Wyjście mam raczej standardowe, ale nie jestem expertem w tej kwestii. Jakby ktoś mógł mi pomóc i wyjaśnić to byłbym wdzięczny. Druga rzecz: co takiego jest w tej matrycy alpha i w 100Hz, że Panasonic jest wyraźnie lepszy od pozostałych tv?

Panasonic 32 LX70. Wejdź do strefy testów klubu HDTV (za niewielką opłatą) jest tam test tego tv.
Tu jest wątek na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12277
 

xchicken

New member
To moze ja sie podlacze, tez szukam TV (odleglosc od ekranu 2,5 m) 32", przede wszystkim na dzien dzisiejszy mam antene dachowa w bloku i tuner DVB-T (w Warszawie sa wszystkie naziemne oprocz Puls-u), moze w przyszlosci "N", oprocz tego xbox360 (wiec konieczny Component) oraz laptop, niestety bez DVI wiec potrzebne wejscie VGA. Z tego co sie orientuje (jesli jest inaczej poprawcie mnie) w SHARPACH component jest podlaczany poprzez zlacze VGA a tego bym nie chcial bo rownoczesnie chcialbym mic podlaczonego laptopa i XBOXA. Moze w nowszych modelach jest inaczej. Co do konkretnych modeli to zastanawiam sie nad Panasem LX70, samsungiem R82, JVC dopiero 32P80 ma zlacze VGA wiec powyzej mojego budzetu, SHARP odpada ze wzgledu na podlaczanie VGA/COMPONENTA. Macie moze jakies propozycja dla mnie do 3300 PLN ???? Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

demonstenes

New member
Witam, jestem juz szczesliwym posiadaczem Panasonica LX70P, jak rowniez dvd ferguson 780 hd. Obraz na telewizorze z kablowki(analogowej) bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl - jest bardzo ladny(do idealu oczywiscie sporo brakuje, ale to juz nie z winy tv). Akurat sie trafil mecz LM, takze po obejrzeniu bylem bardzo zadowolony. Nastepnie przyszedl czas na dvd (po hdmi) - tutaj juz nie mam absolutnie jakichkolwiek zastrzezen - obraz zyletka, kolory bardzo ladne i generalnie moge smialo polecic telewizor. Nie bez znaczenia takze jest wyglad - tu tez Panasonic wypada bardzo pozytywnie.
 

mirek1

New member
kupno

mam pytanie do anteny siatkowej na dachu jaki jest lepszy telewizor plazmowy czy lcd i jakiej wielkosći żeby dobrze odbierał
 

badziu

New member
Witam, podłączę się do tematu.
Również mam do wydania 3000 zł na telewizor, Telewizor będzie służył tylko do oglądania kablowki w małym mieście, od czasu do czasu tv sat. Żadnego DVD, podłączania do komputera itd. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
1. Toshiba Regza 32C3500PG - LCD lub niższy model Toshiba Regza 32A300PG - LCD
2. Samsung LE32R82B lub Samsung LE32R81B
Który model bardziej polecacie, czytałem dużo pozytywnych opinii o samsungu, jednak mam jakieś uprzedenie do tej firmy. Z kolei toshiba produkuje rewelacyjne notebooki, ale jak jest z tv to już nie wiem. Samsung ma dużo wyższy kontrast niż toshiba, czy ma to istotne znaczenie podczas oglądania kablówki? Ewentualnie proszę o podanie jakiegoś innego sprawdzonego telewizora w tej cenie...
Pozdrawiam,
Bartek




 

radzique

New member
32" za około 3000 pln - moim zdaniem najlepiej teraz wypada Toshiba 32r3500, szczególnie jeśli bierzesz pod kablówkę, najtańsze 100 hz lcd na rynku chyba.

Ale skoro będziesz oglądał głównie kablówkę to może lepiej plazme ?
za 3000 pln masz 37pv7, 37" zawsze lepiej niż 32 ;). Ewnetualnie możesz kupić Nową małą plazme LG 32pc51. Tutaj jeszcze by zostało sporo w kieszeni ;)
 

badziu

New member
Hmm, ciekawa propozycją. Chociaż z tymi nowościami różnie bywa...
Czytałem wątek o tym telewizorze, skoro przy sygnale z kablówki spisuje się tak dobrze to również ten model wezmę pod uwagę. O większym rozmiarze nie myśle, gdyż ma to być tv dla dziadka, dla którego ważne jest tylko, aby to był tv "płaski" i 32";) A co z tym samsungiem, miał ktoś jakieś doświadczenia z tymi modelami?
 
Do góry