co z tą geometrią !?

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Szanowne Koleżeństwo,

Własnie przed chwilką się zarejstrowałem , po miesięcznym , anonimowym śledzeniu tego ciekawego forum , aby znaleźć ukojenie:( .
Otóż , padł mój 32" 4 letni Philips (kineskop).Postanowiłem wybrać cos zastepczego lecz nadal "szklanego" , do czasu aż ukonstytuuje się jakis wyraźny standard HDTV , a LCD-eki będą dawały piękną czerń. Napaliłem się na Samsungi serii SLIM ( model 306) lecz skutecznie mnie odstraszono z powodu geometrii właśnie .I faktycznie , z kilku stojących w salonie ,każdy był "pokręcony" na swój sposób.Postanowiłem powrócić do Philipsa lecz z obejrzanych wczoraj modeli 8720 i 8620 z geometrią również było na bakier , zwłaszcza w formacie 4:3 (pogięte linie boczne).W miare przyzwoicie spisywał sie jedynie Thomson 32" 482 . Panasonica PS12 nie próbowałem ze względu (z całym szacunkiem) na .....wzornictwo.
W związku z tym mam pytanka:
1. Czy kupować "pogięty" egzemplarz (tylko 2 sztuki na salonie) z żądaniem wpisu na umowie sprzedaży że geometria niedobra?
2. Czy serwis gwarancyjny ma obowiazek w ramach gwarancji przyjechac do domciu i tę geometrię ustawić?
3. Czy znane sa Koleżeństwu ścieżki dostepu , linki , itp do "serwisówek" w/w sprzętu aby móc samemu "powyciagać" sobie tę geometrię?

Z góry dzięki za info:D
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
proponuje bys zerknal jeszcze na loewe aventosa 3781 (jest troszke ubozszy jesli chodzi o gniazda ale pod wzgledem obrazu ciekawa opcja) lub jesli dysponujesz wiekszym budzetem to nemosa 32.
co do geometrii to jasne ze serwis mozesz wezwac. nie wiem czy zawsze staraja sie dokonac naprawy w domu. czesto orzekaja ze odchylenia mieszcza sie w granicach normy - co w wiekszosci przypadkow jest prawda :?
 

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP
spanker napisał:
czesc, jaki miales model philipsa ktory sie zepsul? czy byly jakies oznaki padania?

To był Philips kupiony "z drugiej ręki" (Autogiełda Dolnoślaska) rocznik 2001 , typ bodajże PW 8830 z "wypukłym" kineskopem produkcji Philips-LG MAde in Czech Republik . Przed padnięciem zupełnym ( tranzystor WN ) zaczął zanikac okresowo kolor niebieski. W serwisie orzeczono ,że siatka koloru niebieskiego przywierała i ,że kwalifikuje sie do złomowania ,co też uczyniłem (zostawiłem go w tym serwisie do tzw. recyclingu:) ).
 

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP
Vader napisał:
proponuje bys zerknal jeszcze na loewe aventosa 3781 (jest troszke ubozszy jesli chodzi o gniazda ale pod wzgledem obrazu ciekawa opcja) lub jesli dysponujesz wiekszym budzetem to nemosa 32.
co do geometrii to jasne ze serwis mozesz wezwac. nie wiem czy zawsze staraja sie dokonac naprawy w domu. czesto orzekaja ze odchylenia mieszcza sie w granicach normy - co w wiekszosci przypadkow jest prawda :?

Dzieki za info. Znam te modele min. z Allegro , ale niestety , budżecik nie ten. Mam natomiast namiary na firmę www.foxel.com.pl gdzie mają prawie wszystkie serwisówki RTV a więc - spoko:) damy radę z geometrią.
 

sewan

New member
Niestety, CRT z płaskimi kineskopami zawsze miały problemy z geometrią.
Znowu kłania się fizyka.....;)
O ile jeszcze w telewizorach 4:3 zniekształcenia były nieznaczne i łatwe do skorygowania przez wewnętrzną elektronikę, o tyle w 16:9 problem jest już bardzo istotny.
Osobiście, rok temu przymierzając się do zakupu dobrego CRT i oglądając ich naprawdę mnóstwo, nie spotkałem żadnego, który radziłby sobie z geometrią, szczególnie przy zmianach formatu obrazu. Dlatego zrezygnowałem....:(
I dodatkowo, w płaskich CRT 16:9 zniekształcenia są nie do wyregulowania w 100% - pozostaje tylko subiektywny próg akceptacji zniekształceń, jednemu to juz nie przeszkadza, drugiemu jeszcze tak....:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
najlepszą geometrię maja kineskopy - wypukłe.
kupując Slima - i podpisując gwarancje - podpisujesz umowę
Nie wiesz jakie procedury ma producent i co jest w jego normach przewidziane.
Ale decyzja należy do Ciebie.
Sewan ma rację .
przecież 10 cm dla telewizora który stoi na szafce, różnicy nie robi.
pozdrawiam
Krzysztof
 
Do góry