Jak poprawić sygnał z kablówki?

Darek

New member
Czy ktoś mowie mi powiedzieć jak można poprawić sygnał kablówki i jakie parametry powinien mieć dobry sygnał kablówki zapewniający dobry odbiór plazmy?
 

DarekM

New member
Ja mam Astercity i byłoby wszystko OK, ale poprzedni właściciel mojego mieszkania coś spartolił i kabel idący w ścianie od gniazdka podstawowego do tego "właściwego" za telewizorem jest gdzieś zagięty/złamany albo coś w tym stylu. W efekcie w gniadku głównym ( za kanapą) sygnał jest OK a w tym, którego musze używać jest podły.
Rozwiązaniem okazał sie cyfrowy dekoder Astercity - daje funkcje podobne do Cyfry+ (menu, info itp) i idealną - jak na kablówkę - jakość obrazu.
Jeśli masz Astercity, to zamawiaj taki dekoder (około 15 zł/m-c). UPC chyba ma podobną usługę.

Pozdrawiam
Darek
 

otan

New member
Bez reklam
:cool: Witam.

Czy są jakieś parametry jakościowo-standartowe w stosunku do sygnału TV z kablówki ?
Dla pełni satysfakcji z oglądania programów telewizyjnych nie mniej waznym elementem oprócz starannego doboru odbiornika TV jest właśnie dobrej jakości sygnał.
Czy można we własnym zakresie poprawić jakość sygnału z kablówki ?
Przy coraz bardziej popularnych telewizorach wielkoekranowych temat sygnału TV staje się bardzo istotny!
Co i jak możemy zrobić dla poprawienia jakości dostarczanego nam sygnału z kabla.
Oto jest pytanie.

Pozdrawiam :p
 

Darek

New member
No właśnie. Co możemy zrobić. Ja odbieram kablówkę z Multimedia. Czasami sygnał nie jest najlepszy. Powodem tego może być fakt, że instalacja w bloku, w którym mieszkam ma już parę lat. W najbliższym czasie zamierzam kupić plazmę 42'' i obawiam się, ze wtedy wszystkie niedoskonałości sygnału z kablówki uwidocznią się jeszcze bardziej. Pewnie wtedy nie będzie wyjścia i trzeba będzie kupić Cyfrę+.
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Temat bardzo ciekawy a odzew prawie żaden. Ciekawe czym to jest spowodowane. Dawniej ten problem prawie nie istniał. Teraz kiedy nadchodzi era telewizorów wielkoekranowych temat jak najbardziej na czasie! Jakość tego co ogladamy zależy od dobrego odbiornika i dobrego "sygnału" Na temat dobrych odbiorników napisano wiele ale na temat jakości sygnału dostarczanego przez operatorów kablówek prawie nic. Jak można i czy w ogóle mozna poprawić jakość sygnału z kabla ?

Pozdrawiam.:cool:
 

sewan

New member
Otan,

zamiast zadawać to samo pytanie w różnych wątkach po kilka razy, po prostu skorzystaj z rady, której juz udzieliłem.
To najbardziej oczywiste i najprostsze rozwiązanie.
 

sp7xig

New member
Jak kupiłem LCD to jakość była tragiczna.Zgłosiłem to do operatora i przyszedł z miernikiem i doszlismy do wniosku ze to nie wina sygnału tylko kabla w moim mieszkaniu. Wydawało sie ze ze mam dobre koncówki kabla ( wtyczki) bo co tam moze się zepsuc nie ma lutu nie nic a okazuje się ze sama wtyczka po jej zdjeciu dawała 4 decybele strat dodatkowo rozdzielacz do drugiego TV nastepne 4 i dawało to wszystko tak makabryczny obraz.Nie jest to rewelacja ta moja kablówka ale jakośc się poprawiła o 50%. Na chwilę obecną nie ma szans by sygnał był idealny oczywiscie z kablówki.

Pozdrawiam
 

sewan

New member
Darek napisał:
Sewan. Co to za złota rada. Czy mógłbyś się nią ze mną podzielić?

Proszę bardzo.

sewan napisał:
Co do jakości UPC - radzę wezwać technika na regulację (bezpłatną) i wymóc na firmie sygnał 25-30 dB (ale nie więcej!!!). Sieci kablowe nie robią łaski i są zobowiązane do dostarczenia dobrego sygnału. A w większości niechlujstwo montażu i zastosowanie kiepskich kabli powoduje zły odbiór.
 

HSV

New member
Przed zakupem telewizora LCD trochę zainwestowałem aby poprawić sygnał szczególnie dla TVP1, TVP2, POLSAT i tvp3. Po pomiarach sygnału zainstalowałem Tuner SAT z DVB-T który poprawia jakość telewizji cyfrowej naziemnej w/w ale zaznaczam jestem w zasięgu takiego sygnału z Skrzycznego. Zainstalowałem taką małą antenkę którą podniosłem na wysokość 8 m. i obraz i sygnał "żyleta".
Za radą Kikiego przed zakupem LCD zabrałem go do domku i sprawdziłem jak się sprawuje z moim sygnałem i nie wtopiłem paru tysiaków jak np. mój szef który oczywiście "miał" super sygnał tylko LCD-ek mu go "pogorszył". To jego opinia.

Wezwać fachowca - mają urządzenie do pomiaru sygnału i tak jak w "erze" coś dobiorą.
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Jestem właśnie po wizycie technika z UPC. Na wstępie powiedziałem że zamierzam kupić telewizor 43/50 calowy Po sprawdzeniu kabla miernikiem okazało się że mam b dobry sygnał. Podczas rozmowy z technikiem usłyszałem że sygnał nie może być ani za słaby ani za mocny. Za mocny sygnał również powoduje zakłócenia obrazu! W takim przypadku stosują dławiki. W przypadku zbyt słabego sygnału mogą wyregulować na swoim wzmacniaczu obsługującym dany rejon lub kombinują z kablami jesli istnieje taka mozliwość. Porażką jest według technika z UPC kupowanie telewizorów powyżej 40 calow i ogłądanie ich z odległości 2m. A takich przypadków widział sporo podczas swoich licznych wizyt w domach. Wizyta przebiegła w miłej i serdeczej atmosferze.

Pozdrawiam:cool:
 

HSV

New member
I miał rację z odległoscią oglądania tv. Ale przecież ten temat też był już wałkowany na tym forum. 3xprzekątna tv i wychodzi odległość ogladania. Ja z swoim LCD przerobiłem "efekt piktelozy" i z 32" musiałem zejść na 26".
 

izon

New member
Nie rozumiem jak to 3 razy przekatna tv.Czyli majac 26 calowego LCD to wedlug ciebie z jakiej odleglosci powinienem go ogladac??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pokazy w domu klientów ewidentnie udowadniaja ,że różne sygnały są w różnych domach.
Dobre telewizory same w sobie nie rozwiązują problemów ,są jednym z ogniw do dobrego łańcucha.
Ważnym ogniwem jest sygnał . Wiele razy to użytkownicy informowali również na tym forum ,ze po zmianie kabli i przewodów - telewizor błysnał nową jakością.
Że wyregulowanie Anteny znacznie poprawia jakość obrazu .
Jeśli dom i mieszkanie mieści sie w niszy sygnału - trzeba zadbać o nową jakość sygnału.
czasamy jeden , czasami suma elementów poprawiała znacznie jakość obrazu
pozdrawiam
 

Możej

New member
HSV napisał:
3xprzekątna tv i wychodzi odległość ogladania

Ja za to wyczytalem, zreszta gdzies na tym forum, ze mnozy sie liczbe odpowiadajaca przekatnej razy 10cm, np. 42" = odleglosc 420cm, 32" = 320cm itd.
 
Do góry