plazma/lcd na co zwrócić uwagę?

Status
Zamknięty.

Pablo1964

New member
Bez reklam
Widzę,że zdajesz sobie sprawę ze wszystkich wad obu technologii. Fachowcy wypowiedzieli się na temat jakości obrazu. Ale jeszcze dziś mało kto kupuje plazmę czy LCD dla jakości obrazu przy oglądaniu tv. Z kolei obraz na LCD i plazmie jest tak różny, że jeżeli znajoma nie oglądała wcześniej telewizji z LCD czy plazmy i nie jest zdecydowana, możesz być pewien, że i tak będziesz adresatem pretensji. To może lepiej z innej beczki... spytaj znajomej, co jest prawdziwym priorytetem? Może np. ładna obudowa?
 
Ostatnia edycja:

szarp

New member
LCD oferuje znacznie lepszą jakość obrazu przy dziennym świetle. Plazma lepiej się sprawuje wieczorem (lepsza czerń) ale wszystko zależy od konkretnej osoby. Jednemu się podoba to drugiemu tamto.
 

Topór

New member
Jak większośc kupujacych najpierw zaglądam na odp forum i prosze o porade,czym sie kierować przed podjęciem wyboru.Sam jeszcze nie jestem zdecydowany co bedzie lepsze -plazma czy lcd:confused:.Z góry dziękuje za pomoc i rady
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Topór napisał:
Jak większośc kupujacych najpierw zaglądam na odp forum i prosze o porade,czym sie kierować przed podjęciem wyboru.Sam jeszcze nie jestem zdecydowany co bedzie lepsze -plazma czy lcd:confused:.Z góry dziękuje za pomoc i rady

najpierw udaj się do sklepu RTV i porównaj co ci bardziej odpowiada - obraz LCD czy Plazma - obrazy są inne i to powinien być 1 krok.Drugi krok to zakres ceny.

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli dostaniesz sygnał demo w sklepie - to nie pogłębisz swojej wiedzy.
Najlepszym sposobem bezapelacyjnie jest sprawdzeniew swoich warunkach oswietleniowych, swojego sygnału , ze swojej odległości.
Z kablówki -wg. mojej wiedzy wygra jakościowo plazma Pioneera.
Jeśli postawisz tyłem do okna - to bedzie rewelacja.
Ale odpowiedz kiedy telewizor bedzie częściej ogladany w dzien czy wieczorem ?
Bo to bardzo ważna informacja. I sprawdzaj własnie w takich warunkach.
Ale sam - nie daj kombinować z sygnałem . Dlatego najlepiej w domu.
pozdrawiam
 

Topór

New member
Pokój jest mały bo 17 m kw.Plazma wisiała by na scianie bokiem do okna balkonowego,odległosc do niej to 3m-wiem ze to mało,ale niestety tak musi być.Zastanawiałem sie nad firma Panasonic lub Pioneer.Dobrze zeby miała wszystko co potrzebne.Dziekuje za odp.pozdrawiam.
A ogladany bedzie głownie wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

Malibu

New member
Reaktywuje temat nieco;)Szukam 37'' tvika, co lepsze plazma, czy lcd?Cena: wiadomo najlepiej, jak najtaniej.Takze jak by sie telewizorek zmiescił między 5500-6500 bylo by fajnie.:cool:Ogladal bede zwykla TV, oraz DVD.jednak najbardziej mi zalezy na doskonalej jakosci filmow DVD.Odleglosc - 4 metry.Jeszcze jedno - jak to jest z kontrastem, popatrzcie na to: http://skapiec.pl/site/cat/22/filtr/_1378_2941_0_0_0_0_0_0 drozszy tv ma mniejszy kontrast.Czyli kontrast jaki lepszy?I wogole te samsungi godne polecenia?Dziekuje upszejmnie za kazdy wymieniony/opisany model.
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
witam

Malibu ja osobiscie polecam Amoi Advent LC37AF1E 37" http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_71/products_id/264 , to jest moj glowny faworyt i przyszly lcd tylko mysle nad 42", wg wielu ludzi jeden z najlepszych lcd na rynku w wersjach Full HD ,mysle ze aktualnie nie oplaca sie wywalac pieniedzy w TV high definition bez Full HD. Twoj budzet jest zbyt maly na ten lcd ale moze troche poczekac i dolozyc ? chyba warto.

Zapytales co lepsze czy plasma czy lcd , dla mnie plasma nie przypadla do gustu, wole LCD z Full HD, byc moze obraz z tv bedzie lepszy na plasmie niz lcd ale w kwesti filmow DVD a przede wszystkim DVD w High Definition to oczywiscie LCD full hd. Jak Ci zalezy na jakosci DVD to LCD a jaki wybierzesz to juz od Ciebie zalezy i wylozonych na to pieniedzy.Najlepiej isc do jakiegos sklepu i porownac obok siebie wlaczone lcd roznych firm i obok siebie lcd i plasme i porownac
 

Malibu

New member
emigrant napisał:
witam

Malibu ja osobiscie polecam Amoi Advent LC37AF1E 37" http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_71/products_id/264 , to jest moj glowny faworyt i przyszly lcd tylko mysle nad 42", wg wielu ludzi jeden z najlepszych lcd na rynku w wersjach Full HD ,mysle ze aktualnie nie oplaca sie wywalac pieniedzy w TV high definition bez Full HD. Twoj budzet jest zbyt maly na ten lcd ale moze troche poczekac i dolozyc ? chyba warto.

Zapytales co lepsze czy plasma czy lcd , dla mnie plasma nie przypadla do gustu, wole LCD z Full HD, byc moze obraz z tv bedzie lepszy na plasmie niz lcd ale w kwesti filmow DVD a przede wszystkim DVD w High Definition to oczywiscie LCD full hd. Jak Ci zalezy na jakosci DVD to LCD a jaki wybierzesz to juz od Ciebie zalezy i wylozonych na to pieniedzy.Najlepiej isc do jakiegos sklepu i porownac obok siebie wlaczone lcd roznych firm i obok siebie lcd i plasme i porownac

Jeszcze powiedz, jak z tym kontrastrem, i poleć coś tanszego.Bo ten Amoi jest za drogi.A czekac, to zabardzo mi sie nie chce.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dla Twoich warunków Najlepszym wyborem jest jednak plazma Panasonic 42 PV 60. Jakość kolorów , płynność przy divx , czerń , szykośc reakcji przy TVP. Jeżeli masz mocno nasłonecznione mieszkanie .Polecam 37 GA 9 Sharpa / w takiej cenie tylko dla członków forum/ z matrycą najnowszą
tru D oraz JVC 37 S 60 również z matrycą 6 ms.
Aby udowodnić słuszność wyboru wystarczy poprosić o prezentacje w domu. Zapewniam że warto . No chyba że ktoś kupuje telewizor na rok - to szkoda sobie zawracać głowę.
Przecież kupujesz coś ważnego dla siebie i dla rodziny. Dobrze sie więc do tego przygotuj ,żebyś się nie denerwował wykładając taką kasę - a sąsiad przyjdzie i powie "a nie mówiłem ?".
pozdrawiam
 

qualcuno

New member
lcd do 8tys

kiki napisał:
witam
do 4500 - sprawdź koniecznie
Panasonic LX 60
Sharp P 55

ale jak troche dołożysz to kupisz
LC 32 Loewe Concept
-------------
LG Lz 55
Samsung 32 R 51

pozdrawiam

witam a jaki lcd do 8 tys min 42" czy wyrobie sie w tej kwocie? bo nie wim cy na 42" i LCD dobrej jakosci 8 tys to nie za malo?
 

gatar

Active member
Bez reklam
bic72 napisał:
Witam.
Od kilku dni przeglądam to forum,spędziłem tu kilka godzin,drugie tyle w sklepie MM i zastanawiam sie co wybrać- plazma czy lcd-Panasonic 42PV60E czy Philips 42 PF 7621, a może jakieś inne propozycje.
Panasonic
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2994
Philips
http://www.consumer.philips.com/con...&proxybuster=LNN5E0FQ4RGYPJ0RMRESHQVHKFSEKI5P
Kilka godzin....to za mało ;)
Serio. Jeśli widziałeś oba w akcji i nadal nie wiesz to "zrób" prezentacje w domu. Może to roztrzygnie. Nie proś o inne propozycje bo będziesz musiał zaczynac od początku. :D
O tym Panasonicu opinie są raczej bardzo pozytywne.
 

Goliat

New member
Bez reklam
bic72 napisał:
Witam.
Od kilku dni przeglądam to forum,spędziłem tu kilka godzin,drugie tyle w sklepie MM i zastanawiam sie co wybrać- plazma czy lcd-Panasonic 42PV60E czy Philips 42 PF 7621, a może jakieś inne propozycje.


Panasonic
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2994

Philips
http://www.consumer.philips.com/con...&proxybuster=LNN5E0FQ4RGYPJ0RMRESHQVHKFSEKI5P
Wybór jest prosty jeżeli nie chcesz oglądać tylko materiałów reklamowych ze źródła HD to tylko plazma (LCD 40 i więcej cali które łączą potrzeby normalnego TV z HD są w tej chwili bardzo drogie) plazmę kupujesz (PV60) za mniej niż 6 tyś. a za te kilka latek uczysz ją fruwać i kupujesz dopracowaną technologię która cię zadowoli (w danej chwili ;) )
Nie jestem pewien czy będzie to LCD bo jak do tej pory po latach obecności na rynku kuleje (może QLED????)
Grajcary które dzisiaj zaoszczędzisz na zakupie zamień sobie w Euro i OK.
Pozdrawiam.
 

bic72

New member
Goliat napisał:
Wybór jest prosty jeżeli nie chcesz oglądać tylko materiałów reklamowych ze źródła HD to tylko plazma (LCD 40 i więcej cali które łączą potrzeby normalnego TV z HD są w tej chwili bardzo drogie) plazmę kupujesz (PV60) za mniej niż 6 tyś.


Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Wydaje mi sie że kwestia ceny pomiędzy tymi dwoma telewizorami-biorąc pod uwagę ich wartośc (Panas 1450 Euro,Philips 1600Euro)-jest drugorzedna,jest to sprzęt który kupuje sie na lata najważniejsza dla mnie jest jakość obrazu,dzwięku no i oczywiście trwałość i bezawaryjność.Pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
bic72 napisał:
Witam.
Od kilku dni przeglądam to forum,spędziłem tu kilka godzin,drugie tyle w sklepie MM i zastanawiam sie co wybrać- plazma czy lcd-Panasonic 42PV60E czy Philips 42 PF 7621, a może jakieś inne propozycje.


Panasonic
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2994

Philips
http://www.consumer.philips.com/con...&proxybuster=LNN5E0FQ4RGYPJ0RMRESHQVHKFSEKI5P
No ta trwałośc i zakup na lata mnie przekonały!!!!
ZDECYDOWANIE P A N A S O N I C!!!!!!!!
Z Philipsa urządzenia które posiadałem i przetrwały to tylko:
-toster
-suszarka (żony:p )
No to uważam z całym przekonaniem że problem masz z głowy ;)
 

vitoni

New member
A może pioneer 427xa - ja taki planuję kupic po rocznym główkowaniu,ale czy to dobry wybór,podobno następne są zawsze lepsze (wybory) :)
 

bochan50

New member
kupilem plazme

Czesc wszystkim
Pol roku mialem dylemat plazma czy lcd...kupilem plazme panasoica 37pv60......nie bede opisywal jaki dobry sygnal jest z satelity dvd jak wspaniale oglada sie hdtv......zlamalem sie kiedy zobaczylem obraz ze zwyklej anteny zbiorczej (ogladam z 2,2 m) jest naprawde OK! tvp1 i tvp2 da sie ludzie ogladac!...w drugim pokoju mam lcd 17" z tunerem tv i obraz z tego samego zrodla jest przecietny, meczacy ...
Mam go juz miesiac nie mam powidokow...najwazniejsza jest dla mnie jakosc obrazu i jestem bardzo bardzo zadowolony
 

bic72

New member
Goliat napisał:
No ta trwałośc i zakup na lata mnie przekonały!!!!
ZDECYDOWANIE P A N A S O N I C!!!!!!!!
Z Philipsa urządzenia które posiadałem i przetrwały to tylko:
-toster
-suszarka (żony:p )
No to uważam z całym przekonaniem że problem masz z głowy ;)

Nie chodzi mi o trwałość i jakość producenta telewizorów- zawsze można wybrac lcd Panasonica a Philipsa -tylko czy plazma czy lcd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry