plazma panasonic TH-37PV500 opinie przed zakupem...

m2k4

New member
witam, jestem nowy na forum, przeglądałem już posty na temat modelu panasonic TH-37PV500... i mam kilka pytań:

1) czy HD w tym modelu jest pełny? spotkałem się z sugestiami że nie...
2) czy model ten ma problemy z wypalaniem stałych elemntów TV (loga stacji TV)? ewentualnie jak temu przeciwdziałać w tym modelu

3) podobno w lutym lub w marcu mają się pojawić nowe modele panasa w sprzedaży... wiec może warto poczekać 1-2 miesiące? może ktoś coś o tym słyszał????

4) czy jakiś wzmacniacz sygnału jest jeszcze wymagany do plazmy (szczególnie tego modelu)?

5) jakieś sugestie? :)

przeznaczenie plazmy TV (kablówka multimedia gdynia, zdaje się że ma kiepski sygnał, ale nie ma problemu mogę przerzucić się na platformę tv cyfrową np. polsat) + dvd

czekam na info
pzdr.
Paweł
 

Piopio

New member
Philips DVP9000S - do uzytkowników

Plazma jak to plazma - wady i zalety znają wszyscy ...
Wypala się, nie jest HD itd. choć kontrast i kolorki ma ładne.
Jak kupować plazmę to tylko Pioneer. Cena powyżej 11.000.
Moim zdaniem zdecydowanie lepszym zakupem jest LCD pomimo pewnych wad.
Za jakieś 2 miesiące BENQ DV3750 będzie dostępny w Polsce w cenie hurtowej za 5300-5500.
Póki co fabryka nie wyrabia z zamówieniami ;-)
 

m2k4

New member
ok........ rozumiem reklama dźwignią handlu... ale ja pytam o ten konkternie model :)... co do HD to w specyfikacji TH-37PV500 jest napisane:
-Wyświetlacz G8 progresywny wyświetlacz plazmowy HD
-Wejście HDMI
-Liczba pikseli 786 432 (1024 x 768) pikseli

ale... na tym forum ktoś napisał że HD w tym modelu jest niepełne (co to znaczy jeżeli tak jest)?????

czytałem o minusach plazm, i zdaję sobie sprawę że wypalania przynajmniej na obecnym rozwoju nie da się uniknąć do końca jednak w róznych markach/modelach poziom tej wady jest podobno różny

ale dzięki za reklamowe sugestie co do LCD ;)
 

sewan

New member
W dzisiejszym Audio Video jest test czterech plazm.
PV500 zajął ostatnie miejsce. To zresztą pokrywa się z moją opinią nt tej plazmy.
Osobiście - nie polecam.

W tymże teście znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania zamieszczone w tym wątku.

Co do HD w PV500: ten TV jest HD Ready zgodnie ze specyfikacją (ma HDMI i wyswietla 768 linii), ale nie jest w stanie odzwierciedlić sygnału HD w stosunku 1:1 - każdy sygnał HD bedzie przeskalowywał do swojej posiadanej rozdzielczości.

Podobnie zresztą, jak 99% obecnie sprzedawanych telewizorów HD Ready.
 

kleobobi

New member
Czy w tescie w Audio Video jest test Panasonic TH-37PV500 czy moze 42 ? Jezeli tak to bardzo duza roznica ja sprawdzalem i model 37 pv 500 dostaje bardzo pozytywne opinie .
 

sewan

New member
Panasonic TH-37PV500

Pomiędzy 37PV500 i 42PV500 nie ma żadnej różnicy za wyjątkiem wielkości ekranu, i co za tym idzie wielkości pikseli.

Ocena 42PV500 będzie identyczna jak dla 37PV500.
 

m2k4

New member
ok, przeczytam artykuł to pewnie bedę miał dalsze pytania ;), ale na tym forum model 37PV500 miał dobre opinie i był polecany... proszę też o odp. na pozostałe moje pytania z pierwszego postu
 

tiem72

New member
Cóż, również byłem ciekaw opini bardziej obytych w świecie użytkownikow nt. tego testu w AudioVideo, bo sam jestem zainteresowanyPanas 37 PV500. Mam pewne wątpliwości co do obiektywności tego testu (tak jak i poprzedniego, dotyczącego LCD)w wykonaniu tego miesięcznika - jak się przegląda kilka numerów tego czasopisma, to można zauważyć, że o pewnych producentach, nie skąpiących grosza na reklamy w tymże czasopiśmie nie mogą pisać źle ;-)
Wracając do testów - potrafię przytoczyć garść takich niemieckich, angielskich, francuskich, gdzie model 37 PV500 jest oceniany bardzo wysoko i wymieniany jako jedyny, który może próbować konkurować z Pioneerem 436. "What HiFi" wybrało go odbiornikiem roku w przedziale 36-40". Zatem gdzie leży prawda? Najbardziej interesują mnie opinie użytkowników lub osób, które widziały ten model "w walce" z Cyfrą+ oraz z DVD. Akwizytorom od SzangHai_LCD_Full_ HD i tym podobnym dziękuje za niewiele wnoszące do tematu wypowiedzi.
 

ANDREW

New member
m2k4 napisał:
3) podobno w lutym lub w marcu mają się pojawić nowe modele panasa w sprzedaży... wiec może warto poczekać 1-2 miesiące? może ktoś coś o tym słyszał????

No wlasnie moze kiki zdradzil by jakies szczegoly z nowej oferty panasa na rok 2006 ;) ? Wszak to autoryzowany sklep
 

ortax360

New member
Plasme ma kumpel nienawidzi LCD bo mają słaba czern i katy itd .
.ale nie wazne kupił Panasa 42pv500 i jestesmy zachwyceni .
Ten test to totalna kpina z czytelników.
 

tiem72

New member
PANASONIC TH-42 PE 55 czy ktos to ma?

Cóz, smutne, że poważny miesięcznik (niedawno swiętował 200 wydanie) robi sobie kpiny z czytelników. Czy w takim razie, te "wady", które wymieniono są wyssane z palca, czy rzeczywiście występują, ale mają małe znaczenie w praktyce?
Swoją drogą co warty jest taki test wykonywany jedynie na statycznych obrazach z płyt? Co warte jest takie niezobowiązujące ględzenie o jakichś tam migotaniach, jeśli nie odnosi się do konkretnej sceny? Pod tym względem genialnie do tematu podeszli Niemcy w testach na asbyon.com, bo testują odbiorniki na filmach (np. Gladiator) i swoje uwagi potwierdzają odniesieniem do konkretnej sceny (z podaniem czasu z płyty!!), tak, że ewentualnie szacowny czytelnik może sobie potem włączyć taką płytę, ustawić zgodnie z podanym czasem na danej scenie i zobaczyć, czy mu tam coś migocze, szumi itp., czy nie. To wg mnie jest poważne i sensowne podejście. http://www.asbyon.com/screen/rubriken/testberichte/testberichte_th37pv500.asp
Smutne natomiast jest, że w zasadzie nigdzie w Polsce nie można zobaczyć takich odbiorników w warunkach zbliżonych do tych, jakie pewnie ma większość kupujących tego typu sprzęt (tzn. dvd i Cyfra+ - nie wyobrażam sobie, że jeśli ktoś chce wydać między 5 a 15 tys. na odbiornik, to będzie na nim potem oglądał TV z anteny powietrznej albo kablówki osiedlowej). W MM i tym podobnych marketach jest podawany sygnał, który nawet ślepego zniechęci do zakupu. Co zatem ma zrobić smiertelnik, który chce przetestować TV w warunkach zbliżonych do domowych? Są jakieś miejsca, gdzie jest to możliwe? Czy jedynym ratunkiem w 40 milionowym kraju jest jeden jedyny kiki? Jeśli tak, to powinno się temu chłopu przyznać jakiś tytuł człowieka roku albo coś w tym stylu :) Skoro już ruszyłem kikiego - zachęcam nieśmiało do wypowiedzi - czy znane są jakieś wieści nt. nowych modeli odbiorników Panasonica tudzież innych sensownych firm w najbliższych 2-4 miesiącach????
 

kleobobi

New member
Właśnie KIKI nie daj się prosić ,guru nas oświeć ,ja też przymierzam sie do kupna tej plazmy (może wiesz o czymś) w konplecie chce dokupic DVD 97 s może też opinia na jego temat.Serdecznie pozdrawiam :D
 

ANDREW

New member
samsung LE32T51B

W styczniu na CES2006 Panasonic pokazal cala serie tv plazm z nr 600 w nazwie miedzy innymi:
TH-50PX600U
50" 720P HD Plasma with Electronic Program Guide, PC input, Split Screen, Cable Card and SD Memory Card slot • 50" Diagonal Screen
• 3072 shades of gradation
• Nearly 29 billion colors
• SD Memory Card Slot
• Electronic Program Guide
• PC input

Nic innego nie znalazlem. Moze wypuszcza lcd 32lx600 ;) a niedawno kupilem 500 :)
Kiki czekamy na newsy!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rzeczywiscie bedzie znacznie wiekszy asortyment
Panasonic zaszaleje z cenami oraz wyborem.
Bedzie tego znacznie wiecej niż do tej pory .
Nowe LCD - również.
Ale inne firmy też nie śpia.
Znakomite nowe modele JVC, Toshiby .
Pozdrawiam
 

tiem72

New member
Pokazy pokazami...

Na stronie sklepu TVAUTHORITY
http://www.tvauthority.com/Coming-Soon/Panasonic-TH-37PX60U.asp podano już cenę 2199 USD, podczas gdy 37PX50 w tymże sklepie kosztuje 2395 USD. 37PX50 to taki amerykański trochę uproszczony model europejskiej 37PV500. Czyżby zatem miało być tak jak z Pioneerem, że nowy, lepszy model będzie tańszy od starego? To może znaczyć, ze 37PX60 będzie dostępny w cenie poniżej 8000 PLN (pytanie jeszcze ile poniżej)?
 
Do góry