Gdzie mozna kupic w Polsce odtwarzacz DVD "region free&

A

Anonymous

Guest
Prosilbym o informacje gdzie mozna kupic w Polsce odtwarzacz DVD "region free"? na ktorym beda chodzic zarowno DVD z Europy jak i z USA.
Z gory dziekuje za podpowiedz,
Pozdrawiam
M.
 

TOmeKK

New member
Będziesz oglądać w oryginale, więc poszukaj na forach ang jak to zrobić, to podstawowy problem angoli wracających ze stanów lub australii.
Albo się wkłada odp płytę, albo wpisuje kod, albo kombinację klawiszy zależy od modelu.

Tak więc kupuje sie normalne dvd i się zmienia na region-free. Przed zakupem poszukaj w necie jak zmienic konkretny model.

Pozdr.
 
A

Anonymous

Guest
Dzieki za podpowiedz,
ale wiem rowniez ze np znajomy w Niemczech kupil w sklepie odtwarzacz DVD wlasnie "region free" i nic juz nie musi robic, ani extra plyt ani kodow...wiec najchetniej kupilbym wlasnie taki..
Pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
Sklepy to robią, mają do czynienia z dużą ilością emigrantów i w ten sposób sprzedają. Po to są regiony, żeby nie oglądać - różnice cen np w indiach, które mówia po ang do anglii to kosmos.
Każdy dvd player jest reg-free, to tak jak telefony z simlockiem i bez.
Są produkowane na różne rynki, ten sam model wszędzie, to efekt skali w produkcji.

Pozdr.
 
A

Anonymous

Guest
TOmeKK napisał:
Każdy dvd player jest reg-free, to tak jak telefony z simlockiem i bez.
Są produkowane na różne rynki, ten sam model wszędzie, to efekt skali w produkcji.

To nieprawda. Np systemy Bose'a produkowane w Stanach na stany są wizualnie identyczne z modelami europejskimi. Poza oczywistą różnicą zasilania 110 albo 230 V różnią sie firmware. W europejskich systemach z kodem DVD - 2 można odpowiednia kombinacją klawiszy pilota zmienic ową 2 na kazdy inny rejon od 1 do 6. Natomiast wersje amerykańskie nie mają takiej opcji. Trzeba zmienić cały firmware. Zdecydowana większość odtwarzaczy DVD może mieć zmieniony kod rejonu DVD właśnie metodą wcisnięcia odpowiednich przycisków pilota w odpowiedniej sekwencji. Na necie można znależć strony podające metody zmiany kodów.

Pozdrawiam

Funatic
 

TOmeKK

New member
CYFROWY ŚWIAT audio-video

Przepraszam, prawie wszystkie.

Chodzi o to czy w Chicago hinduskie sklepy to robią, czy tureckie w Niemczech tylko?

"Gość" się boi zrobić to sam i szuka sklepu.

Dalej upieram sie przy "economy of the scale", sprawdziłem to sam na Pioneer 676- wersja singapurska naszego 575.

Pozdr.

:D
 
A

Anonymous

Guest
Ja mam KISS'a DP 1000 - region free oraz macrovision off do up-samplingu. Podlaczony jest po VGA a dzieki zdjetej blokadzie macrovision 3 stopnia mogle ogladac oryginalne filmy DVD upscalowane do 1200*1600 (TV LCD )

kupic mozesz w Vobisie np.
 

RURSON

New member
Panowie Ale Wiecie Gdzie To Kupic??

PANOWIE MAM X-BOXA 360 KUPILEM GO W POLSCE ALE NIE WIEDZIALEM ZE JEST TEN REGION P...... PROSZE JAK WIECIE GDZIE KUPIC TEN NAPED TO DAJ CIE MI ZNAC NA GG 7181205 BO SZUKALEM ALE NIECHCE SIE WJE... BO TAK ZROBILEM Z GRAMI MAM CHYBA ZE 7 GIER ALE Z ANGLI I ZADNA MI NICHCE ODPALIC A KUPILEM ICH TYLE DLATGO ZE BYLY PO 50 Zł ZA SZT. :(:(:( I TRAZ CHETNIE BYM POGRAL ALE NIE IDZIE BO REGION:( WIEC JAK COS WIECIE TO PISZCIE PROSZE!!!!!!!!!!

Nie pisz z CapsLockiem bo to oznacza krzyk, nie przeklinaj.

 

Anglik

New member
Odtwarzacze DVD region-free

Jeśli komuś jeszcze potrzebna ta informacja, polecam sklep w witrynie fdb.pl. Wszystkie modele sprzedawane w tym sklepie są pozbawione kodu regionu. Sam kupiłem u nich parę sztuk, jedną zostawiłem sobie, inne zawiozłem bratu i jego kumplowi do USA. Ważne tylko, że w Stanach potrzebny jest transformator napięcia między wtyczką sprzętu i kontaktem (gniazdkiem w ścianie), bo w USA normalnie jest 110 V. Powodzenia na zakupach!
 
Do góry