Samsung LCD LW 46 G 15 W Pionieer PDP-506 XDE Który lepszy

mkmkmk

New member
Zakup telewizora

Samsung LCD G 15 W CZY Pionieer PDP-506 XDE Czy ktoś porownywał bezpośrednio odbiór.Będe wdzieczny za opinie który lepszy.Pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
Obawiam sie, że tu nie ma co porównywać. Samsung ma 1920x1080. Pytaj janunia, on go ma. Poza tym kiki widział oba, nie wiem czy obok siebie.

Ja bym kupił tego samsunga ale w wydaniu ... za rok, dwa lata.

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
NIe znam wskazanej plazmy.
Ale dzisiaj zobaczyłem pierwszy raz w życiu (MM Marki) jakąś topową plazmę podłączoną do QualiTV 1080IR i program HD-1.
Podano więc w zasadzie Hi-Endowy sygnał ( 1080i) na ekran plazmowy.
Mam taki obraz mocno utrwalony w oczach bo na codzień oglądam 4 programy HD SAT TV.
Działy się dwie rzeczy:
[1] downscaling z 1080 do 765
[2] zawsze widoczny w plazmach procentowy udział martwego pola w pixelu.
Efekt był bardzo zły. Doskonały sygnał Video ujawnił wszystkie cechy ujemne technologii plazm.
Trwam w opinii, że :
IM LEPSZY SYGNAŁ TYM LCD GRA LEPIEJ

IM GORSZY SYGNAŁ TYM LEPIEJ BRONI SIĘ PLAZMA Z DUŻEJ ODLEGŁOŚCI.


Podczas decyzji musimy sobie odpowiedzieć na pytanie:
do czego zmierzamy.
Jeżeli do HDTV to LCD 1920 x 1080 !
Jeżeli do DVD czy TV SAT SD to plazma się obroni. Jest dużo tańsza.
Obie technologie robią postepy. Ale mam wrażenie, że główny nurt to LCD. Tak Samsung jak i LG czy Sharp ładują obecnie w technologię LCD miliardy dolarów.
Osobiście mając taki wybór kupił bym 46" LCD Samsung.
W MM Ostrobramska był jeden z ostatnich egzemplarzy za 17 999 zł a więc kosztował mniej niż wskazana plazma.

By wiarygodność wyrażonych tu opinii się potwierdziła to powiem, że miałem możliwość zwrotu gotówki bo pierwszy egzemplarz się był zepsuł i dostałem papier z alternatywą: kasa albo nowy LCD.
Wybrałem jeszcze raz LW45G15W.

O.K. ?
 

mkmkmk

New member
DZIEKI ZA UWAGI.Z TEGO CO WIEM SAMSUG WYCOFUJE SIĘ Z DOSTAW LW 46G15W WIEC ZOSTAJE MI NAJLEPSZY OBECNIE NA RYNKU 50 CALOWY PIONIEER 506 XDE.A MOZE JEST JAKIŚ LEPSZY.PROSZE O UWAGI.POZDRAWIAM
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja wręcz przeciwnie stawiam na plazmę, paleta barw nieporównywalna do żadnego lcd (odpadają w przedbiegach :p), chyba że masz bardzo nasłoneczniony pokój, to może być jedyną przeszkodą, sprawdzałem przez 2 dni 506 pioneera pod hdtv obejrzałem wszystkie filmy jakie zdobyłem i było mi wciąż mało aaaaa :cry:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rzeczywiście mam to przyjemność ,że widziałem obrazy jednocześnie na Samsungu i na Pioneerze. Podobnie jak Obecnie na Sharpie Full HD i na Pioneerze.
Pioneer z tej konfrontacji wychodzi zwycięzcą.
Pioneer wygrywa w każdej kategorii. Gorzej gra jedynie w przypadku dużego nasłonecznienia.
Jeszcze nie ta technologia.
Jakość Pioneera - absolutnie rewelacyjna.

Słuszna uwaga - w dzień im lepszy sygnał tym lepsza jakość LCD
Płynność jest po stronie plazmy. Nieporównywalnie mniej smuży, ma znacznie szybszy czas reakcji.

Ja wybieram Pioneera.
Zapraszam też na pokazy . W przypadku takiego zakupu - warto zobaczyć wszytko na własne oczy.
pozdrawiam
 

jlesien

New member
Zakup telewizora

Także zdecydowanie optuję za plazmą PIONEER PDP-506XDE. Odwzorowanie kolorów, ilość wyświetlanych barw, naturalność, neutralność obrazu - jest to wszystko znacznie lepsze w plazmie. Ponadto PIONEER znacznie lepiej radzi sobie po wprowadzeniu sygnału niskiej rozdzielczości. Cena wersji pełnej 506XDE to 17,5 tys. zł. brutto z polską gwarancją i fv czyli także plus dla PIONEERA
 

janunio

New member
Bez reklam
To topowy przykład wciskania ciemnoty.
Porównam to do przekonywania, że mono jest lepsze od stereo bo mniej kabli i wiecej mamy miejsca w pokoje i mnej do odkurzania.
Panowie. oprzytomnijcie !!!

Plazma 1280 x 768 ma być lepsza od LCD 1920 x 1080 !
Bez jaj proszę.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
eeee ja nie mówie, że lepsza jest rozdzielczość, bo ta jest za samsungiem, tyle, że rozdzielczość to nie wszystko. A takie teksty z wciskaniem ciemnoty to zostaw dla siebie, ja wyrażam opinię swoją, a nie komentuje cudze. Jakbym miał wybierać dla siebie to bym brał Pioneera.
 

pedro1

New member
janunio napisał:
To topowy przykład wciskania ciemnoty.
Plazma 1280 x 768 ma być lepsza od LCD 1920 x 1080 !
Bez jaj proszę.

Zgadzam się z przedmówcą ,
a dla mnie np najważniejsza jest:

ostrość , a co za tym idzie bardzo wysoka szczegółowość , i na tym polu LCD nie ma sobie równych,

naturalność barw , i tutaj jest jeszcze wiele do zrobienia , dobry monitor CRT , z dobrą kartą graficzną rozkłada na łopatki wszystkie LCD-ki i plazmy jakie do tej pory wyszły

Byłem ostatnio w Euro AGD , gdzie stało kilka plazm i LCD podłączonych pod sygnał HDTV , i co się okazało , otóż:

naturalność barw , zdecydowanie plazma sony , Lcd tej firmy nieco gorzej , ale i tak lepiej od konkurencji ( niestety nie pamiętam modeli tej firmy ) , no i oczywiście bdb wypadł JVC LT32C50 , reszte poza konkurencją , nawet model Pioneer PDP-505xde w naturalności ustępował , zieleń nie miała takiej skali i zdawała się być nienaturalna , to samo dotyczyło piasku na plaży

ostrość , tutaj zdecydowanie LCD

paleta barw , i tutaj mała wpadka Pioneera PDP-505xde , niby wyświetla 8mld kolorów , a miał problem z poprawnym wyświetleniem zachodu słońca , pojawiła się większa obwódka wokół słońca i było widać schodkowanie kolorów , czego u konkurencji nie zauważyłem , nawet w LCD , które to mają z natury mniejszą możliwość wyświetlania barw ( może akurat wada tego pojedyńczego modelu )

czerń, tutaj zdecydowanie plazmy górują.

A wyboru najlepiej dokonać osobiście porównując kilka modeli , z różnymi sygnałami testowymi obfitującymi w szczegóły , czytość obrazu , dynamikę , prezentujące naturalne środowisko. Wtedy to najlepiej wyrabia się sobie opinię o danym modelu i jego możliwościach.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Klub milośników Pioneera

Byłem ostatnio w Euro AGD , gdzie stało kilka plazm i LCD podłączonych pod sygnał HDTV , i co się okazało , otóż:

sprawdziłeś jak były podłączone ??



Co do reszty to do większości się zgadzam, tyle że właśnie ta ostrość w LCD jest często przerysowana i nienaturalna wg mnie.


505 jest to stary model plazmy, w nowym (506) nie zauważyłem żadnego ząbkowania.

Na temat barw w plazmach raczej ciężko się wypowiedzieć bo każdy ma inne preferencje.

Sparwdzałeś ustawienia obrazu pioneera i sonego ?

pozdrawiam
 

pedro1

New member
Niestety nie pozwolili mi pogrzebać w ustawieniach , a wiem że poprzez to można nieznacznie poprawić parametry wyświetlanego sygnału, jak były podłączone to tego akurat nie wiem , choć wiem , że różnice mogą być znaczne w jakości poprzez różne łącza.

Ustawienia Sony-ego nie sprawdzałem , ale i tak razem z LCD JVC LT32c50 , barwy roślinności , ich zróżnicowanie wypadały najlepiej ,
i tutaj nawet regulacja nasycenia i nie tylko tego parametru wydaje się , żeby dużo nie wprowadziła. Poprostu było widać gołym okiem zdecydowanie większe możliwości prezentacji skali dynamiki danego koloru.

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Eheheheh no to niezły sklep jak nie pozwolili ci ustawień zmienić.

Uwierz, że ustawienia mogą zdziałać...
 

sewan

New member
Niestety, w/g mnie LCD ma jeszcze sporo do nadrobienia względem plazm.

Problemem w LCD jest właśnie ostrość, tak przez wielu podkreślana...

Otóż, nikt nie zauważa, że do otrzymania ostrego obrazu w LCD najczęściej trzeba ostrość ustawić na maxa, co powoduje z kolei wzrost smużenia i przekłamania kolorów (przesterowane subpiksele).
Podobnie jest z jasnością i kontrastem - do otrzymania zadowalającego pozimu czerni kontrast ustawia sie na max, co powoduje degradację, a czasem nawet zanik stopni szarości..... :?

Ja na plaźmie mam ustawioną ostrość na 50%, a kontrast na 60% (zakładając, że 50% to fabryczny poziom odniesienia). i obraz jest rewelacyjny. Spróbujcie ustawić takie poziomy na swoich wspaniałych LCD....

Ar2 - popieram Cię w całej rozciągłości - LCD daje obraz albo przerysowany i nienaturalny, albo tak mdły, że nie da się oglądać. Pośredniej możliwości niestety nie ma.
 

bankroot

New member
czyli wygląda na to, że wszyscy właściciele LCD mają kiepski wzrok (uwaga buźka) :)

PS. nie mam ani LCD ani plazmy (mam CRT)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ludzie widzę, że znów się zaraz zacznie, nie generalizujcie !! jest to temat o 2 odbiornikach przecież to nie jest tak, że LCD są be a plazmy to nie wiadomo jak lepiej grają, są rożne rozwiązania w różnych półkach cenowych i przy różnych warunkach. Gdybym wybierał między tymi dwoma odbiornikami wybrałbym plazmę i kropeczka :)
 

helper

New member
Wszyscy, jak jeden mąż, macie rację!

Forum jest po to, aby wysłuchać opinii, zasięgnąć informacji, przeczytać kto i z jakim sprzętem miał problemy, etc., etc

Każdy kupuje DLA SIEBIE, więc jak porównał sobie kilka modeli (obojętnie, czy to PDP, LCD czy CRT , ale porównać warto !) i coś wybierze, bo pasuje to jego oczom, uszom i kieszeni :) , to moim zdaniem jest to najtrafniejszy wybór.

Jeszcze raz: kupuje dla siebie! A jak już kupił i jest zadowolony, to ma prawo polecać innym. Każdy "inny" znów kupuje "dla siebie", itd.,itd.

Mogą być też pewne ograniczenia, które warto zrozumieć. Np. komuś zależy na płaskim tv, podoba mu się technologia PDP, ale niestety ... 32" to max, co mu wejdzie do pokoju (inaczej powyciera ekran kolanami :) ) I co wtedy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pedro - nie afiszuj się z JVC C 50 - bo wpadniesz pod pręgierz walca. Ja oczywiście zdecydowanie popieram Twoja opinię.
Mimo wielu znakomitych ekranów LCD - JVC gra rewelacyjnie w dalszym ciągu. / Dla mnie najlepiej/

Helper - zgadzam się .

Pioneer - Samsung . Plazma czy LCD .
My tu sobie gadu gadu a klienci na pokazach mają swoją opinię . A to oni wybierają.

Plazmy - główne obawy -wypalanie
LCD - głowna zastrzeżenia - brak czerni.
wynik 1:1
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Kilka wniosków z dyskusji na tym wątku:

[1] To jest forum HDTV.
Dzięki rozdzielczości dostajemy absolutnie nowy element. Szczegółowość obrazu.
Żeby to sobie uświadomić trzeba więc dwóch rzeczy:
- sygnału źródłowego ( np. HDTV SAT 1080i),
- ekranu który to pociągnie ( wyłącznie 1920 x 1080 bo nie upscaluje)

Myślenie, że LCD wyostrzy obraz z TV czy DVD jest zasadniczym błędem !
I uwaga do sewan: pisałem tu gdzieś by ściągać w LCD ostrość do "0" bo to nieco ratuje nikczemny obraz z analog / kabel TV.
A czy rozciągacie 4:3 do 16:9 ? Bo większość tak właśnie robi, a to zbodnia. Kiedyś ustawiało się tony wysokie i niskie na maxa bo lepiej brzmiało. To podobna sytuacja.

[2] Kolory - pamiętam czasy walki technologii KODAK - foto ciepłe pastelowe i AGFA - zimne błękity ale dominująca ostrość.
Zawsze wybieram AGFę.
Nie mylcie ze sposobem kompresji sygnału bo ta często degraduje ilość kolorów dla poprawienia płynności. I jest to cecha materiału, żadziej na stełe ekranu

[3] Smużenie - dlaczego mecz w tenisa idzie z HD-1 czy C+ na LCD 12 ms bez jakiegokolwiek smużenia ?
Bo jest dobry materiał źródłowy i przekaz i wreszcie ekran.
Chyba na HD Forum są fragmenty Rolan Garous realizowane na sprzęcie SONY typu Slow Montion. Widziałem to na żywo. Top absolutny. Ale już mecze powtarzane na HD-1 z mistrzostw europy to kaszana. Bo mieli jeszcze w 2004r. słaby sprzęt rejestrujący.

PODSUMOWANIE
PLazmy zajmą na trwale miejsce w naszych domach bo są tanie i znakomicie radza sobie z DVD i TV SD.
W HDTV na placu boju zostaną LCD 1920 x 1080.
To moja wizja. Zobaczymy w czerwcu 2006 kiedy to będzie wysyp nowych modeli przed FIFA WCup 2006.

pozdro

I proszę mi nie porównywać więcej polazmy 768 z LDC 1080
 
Do góry