Plazma czy Lcd ?

A

Anonymous

Guest
jaka nagrywarka DVD

Witam!
Mam prośbę a zarazem pytanie chcę kupić plazmę lub lcd tylko nie wiem co wybrać 42 cale proszę o rady dziękuję i pozdrawiam
Adam
 
A

Anonymous

Guest
Jeśli 42 cale to raczej plazma, z tym że trzeba mieć dość duzy pokój do ogladania. Jeżeli oglądasz plazme z bliższej odległości to po dłuższym czasie staje się to męczące. Natomiast jeśli chodzi o LCD to im większy to tym większy problem z interpolacja rozdzielczości obrazu, do tego dochodzi problem tzw.efektu smużenia. Im lepsza marka telewizora tym lepiej sobie z tym radzi, ale też cena jest o wiele wyższa. Moim zdaniem przy 42 calach i odpowiednim pomieszczeniu wskaźnik ceny do jakości wskazuje na plazmę.
 

tuptus55

New member
Podaj:
1. Odległość oglądania?
2. ustawienie TV względem słońca (czy pod słońce, czy pokój z oknami na północ?
3. Czy filmy to będziesz oglądał z PC czy DVD?
4. Jak z DVD to jakie złącza ma ten odtwarzacz? Jak go jeszcze nie masz to podaj model jaki zamierzasz nabyć?
5. Preferowana technologia obrazu (plazma, LCD, projekcyjny, rzutnik)?
6. Czy będziesz oglądał na tym TV telewizję (z anteny lub kablówki)? Jest to ważne pytanie
7. Czy posiadasz głośniki i amplituner jako przełącznik źródeł obrazu i wzmacniacz dźwięku?
8. Czy będziesz używał komputera lub konsoli do gier (Xbox, playstation)?
 

jlesien

New member
Sony czy JVC

Zdecydowanie polecam plazmę, szczególnie w przypadku przekątnych powyżej 40". Proszę zwrócić uwagę na najnowszą ofertę firmy PIONEER - bezkonkurencyjna jakość obrazu tak w przypadku niskiej rozdzielczości jak i wysokiej. Nowe ceny od wczoraj.
Zapraszam na priva
 
A

Anonymous

Guest
Póki co dziękuję za odpowiedzi, informacje które jeszcze mogą się przydać w kwesti która opcja jest lepsza a więc odległość z jakiej będą oglądane filmy to ok.8 metrów i generalnie nastawiam się tylko na dvd ew. po prostu z telewizji...niestety telewizji kablowej, pokój jest od strony zachodniej więc słońca nie ma za dużo zresztą telewizje i tak będę oglądał wieczorem (ok.20tej jestem dopiero w domu) jeśli zaś chodzi o odtwarzacz dvd to obecnie mam jakiś zwykły LG ale na pewno będę chciał kupić zestaw kina domowego i tutaj też będę wdzięczny za podpowiedzi...generalnie jeśli chodzi o kwoty to na plazmę czy lcd chciałbym wydać 5000-6500zł.max. a jeśli chodzi o kino domowe w granicach2200-2800zł. Ostatnio widziałem ciekawy zestaw Yamahy ale co mnie zaskoczyło głośniki byly w obudowie drewnianej...zawsze myślałem, że kino domowe to małe głośniczki w kolorze srebrnym a tu małe zaskoczenie i nie ukrywam ,że taka opcja czyli głośniki w obudowie drewnianej bardziej przypadły mi do gustu. Dziękuję za odpowiedzi i czekam na dalsze rady.
Pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
Z 8 metrów 42" to zalecam jeszcze lornetkę. Oczywiście panoramiczną.
 

tuptus55

New member
Adi napisał:
... filmy to ok.8 metrów i generalnie nastawiam się tylko na dvd ew. po prostu z telewizji...niestety telewizji kablowej,
Z tej odległości to rzutnik bo
Adi napisał:
jeśli chodzi o kwoty to na plazmę czy lcd chciałbym wydać 5000-6500zł.max.
i w tej kwocie to się tylko rzutnik łapie. Ani plazma ani tymbardziej LCD. Dlaczego? Bo z 8 metrów to nie ma sensu oglądać plazmy 40" bo to jest stanowczo za mało (dwa razy za daleko), a LCD do 6500zł to będzie w najlepszym razie 37". Tylko rzutnik sobie poradzi aby dać wystarczająco duży obraz aby mozna go było z 8m oglądać. Plazma do oglądania z 8 metrów musiała by kosztować 10 razy więcej niż masz budżet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja bym wybrał z tej odległości Telewizor z tylna projekcją . To jedyna oferta 50" - w kwocie 6.000- 7.000 zł
Zarówno Thomson jak i Sony - mogą być dobrym wyjsciem. Plazma 42" jest za mała na taka odległość. Cieżko bedzie przeczytać napisy na ekranie.
Kina - w tej klasie cenowej i drewniane głośniczki - to zestaw Panasonica , Zestaw JVC , zestaw Pioneera , Yamaha.
pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
Dzięki za sprowadzenie na ziemię...żonka troche się bużyła ale jest zmiana koncepcji i remont pokoju...( mam nadzieje że będzie ok) a mianowicie meble są już inaczej ustawione i teraz odległość do ekranu będzie ok.3-4 metrów max. jeśli ktoś z was ma konkretny model w użytkowaniu będę wdzięczny za symbole i ew. ceny:) dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam
Adam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
moja propozycja do nowych warunków
Panasonic 42 Pa 50
Samsung 42 V 4s
Panasonic 37 pa 50
Samsung D5s
Lg pX 11
LG px 3

Tv LCD ale 32"
JVC 32 S 60 i 32 C 50
32 Sharp Ga 6
32"Sony s32 A 10
32"Panasonic LX 500
32"Philips 7320
32"LG lz 55
Loewe 32 Concept 5999 zł
pozdrawiam

- kolejność wg jakości obrazu
pozdrawiam
 
Do góry