TV do 10 tys. z HDTV

A

Anonymous

Guest
Witam !

Jakies 5 dni temu kupilem Plazme Samsunga 42 cali ale wymieniam ja na jakies LCD bo okazalo sie, ze moja konsolka moge ja uszkodzic (wypalanie czy cos tam przy nieruchomym obrazie) - wiec z gory chyba PLAZMA odpada... i nie wiem co wybrac.... Czytam cale forum i kazdy radzi co innego, to moze moje "wymagania":

- HDTV (bo kupie sobie takie DVD - swoje zmeiniam wiec kupie juz z tym wyjsciem)
- minimum 32 cale
- odleglosc jakies 4 metry... moze 4,5...
- pogrywam na konsolkach...
- dopiero sobie urzadzam kino domowe wiec tv jest pierwszy - totez nie mam jakichs juz konkretnych sprzetow do ktorych tv musze dopasowac - wiec skoro kupuje niejako od poczatku to moge isc w nowa technologie...
- ogladam DVD dosc czesto i mecze w TV - kablowka ale moge zmienic na cyfre z jakims dekoderem z wyjsciem cyfrowym itp.

watpliwosci:

- czy LCD wogole jest lepsze od "zwyklych tv" ?
- jak mozna zamowic pokaz tv w domu :p ?

P.S. Jestem totalnym laikiem, ktory ma dwa dni na zdecydowanie sie na tv :) bede wdzieczny za odpowiedzi...

Pozdrawiam

FeGy
 
A

Anonymous

Guest
Pomylily mi sie chyba pojecia HDTV i HDMI.... bo sie na tym nei znam...

W kazdym razie interesuje mnie i to i to...

Pozdrawiam

FeGy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do Twoich warunków- najlepiej sprawdź 40 LCD M 51 Samsunga.Powinieneś być zadowolony.
Dobra odległość, dobry sygnał.
sprawdź dodatkowo JVC 37 S 60 - i Sharp 37 GD 7
Pokazy - to w Twoich wypadku najważniejesza rzecz
infolinia gg 2868228
lub wejdź na priw.
pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
Philips 37 PF9830 - ten model tez wpadl mi w oko... wiem, ze drozszy jest, ale jak on sie ma do tych podanych przez Ciebie wyzej ? (o wszystkich troche poczytalem i wydaja sie ok)...

Pozdrawiam

FeGy
 

jlesien

New member
Witam,
zdecydowanie poleciłbym Ci plazmę firmy PIONEER PDP-436FDE - nieznacznie wyższa cena niż 10 tys. zł. ale warto.
Jeśli LCD, to za kwotę nieznacznie wyższą 10 tys. zł. zwróciłbym uwagę na LCD firmy SHARP LC-37GD7 lub trochę droższy teklewizor LOEWE XELOS A37. Są to modele z najwyższej półki, zastosowane są w nich najnowsze panele, do wyposażenia standardowego należą tunery cyfrowe DVB-T i DVB-S w SHARPie lub DVB-T i DVB-C w LOEWE. Jakość obrazu napewno Cię zadowoli.

Jeśli chciałbyś otrzymac więcej informacji, napisz na priv
 
A

Anonymous

Guest
Re: Panasonic 32LX500

No plazma... Ja jakos dalem sie przekonac kiedys, ze jakosc miedzy LCD a PLAZMA jest podobna (obie technologie maja wady i zalety) a u mnei dochodzi uzywanie konsoli - a do tego podobno plazmy sie nei nadaja (staly obraz czesto i wypalenie czy cos takiego)...

Na modele, ktore wymieniles, chetnie spojrze bo tych nei ogladalem jeszcze...

Poprostu musze sie zdecydowac do jutra - troche malo czasu no ale mysle, ze dam rade...

Czytam co nie co o Philips 37 PF9830 bo mnei interesuje tez ale nie wiem czy warto...

Pozdrawiam

FeGy
 

FeGy

New member
Witam !

Po przeczytaniu polowy tego forum (lekko przesadzone) i po dalszych analizach, sprobuje bardziej sprecyzowac co mi potrzeba:

Decyduje sie na LCD (Plazma nie bo jak wspomnialem odradzaja do nich podlanczac PLAYSTATION np.) z nadzieja, ze obraz bede mial lepszy niz w moim Philipsie 32 cale CRT z pixel plus ... nadzieje tez mam na to, ze oczy od niego (od wybranego przezemnie jutro LCD) nie bola i ogolnie bedzie oki.

Moje potrzeby:

- podlacze do niego konsole PS2 (w przyszlosci pewnie PS3)...
- jak tylko HDTV bedzie bardziej popularne to chetnie poogladam programy tak nadawane chodzby po Chinsku :)
- zakupie napewno DVD z HDMI
- bede chcial podlaczyc CYFRE + cyfrowo
- minimum 37 cali
- cos z wyzszej polki jak to tu na forum okreslacie niektore modele...
- dobrze by bylo jakby nie bylo efektu zamazywania (slaba reakcja matrycy czy co to tam jest)

P.S. LCD mozna ogladac tez z bliska ? - 1 metr np.

Co juz upatrzylem po necie i bede chcial sprawdzic w sklepie to np.

JVC LT 37S60

W kasie wolalbym sie zamknac do 10 tys. ale jezeli np. do 13 tys. bede mial cos duzo lepszego to sie pewnie skusze... zalezy mi na czyms z wyzszej polki i na pare dobrych lat.

Duzo tego... ale dzieki podpowiedziom wiecej wiem i juz prawie sie zdecydowalem, potrzebuje jeszcze "ostatecznej porady"...

Pozdrawiam

FeGy
 

s2k2

New member
Re: Panasonic 32LX500

Njalepiej jak sam sprawdzisz jak odbiera upatrzony model. Ja jestem raptus w zakupach i jak coś mi sie spodoba to nie mogę się przekonać do czegoś lepszego. Kupuję zanim dokładnie sprawdzę inne propozycje (tak jak by mi to miało uciec).
Niedawno kupiłem Philps 32'' PF7320 i na dzisiaj jestem zadowolony.
Wspomniałeś o modelu Philips 37 PF9830.
Każdy doradca powinien wypowiedzieć się tylko wtedy kiedy sam uzytkował dany model a i tak będzie trudno być obiektywnym, ponieważ brak dogłębnego porównania z innymi modelami.
Ja powiem tak: gdybym mógł (chciał) przeznaczyć wiecej funduszy na zakup tv lcd to na pewno wybrałbym Philips 37 PF9830.
W czym on jest lepszy od 32'' PF7320:
1920 x 1080 pikseli
Ambilight 2, 2
Kontrast 5000:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pełna paleta kolorów
Uchwyt do montażu na ścianie
Czas odpowiedzi (ms) - 6 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Typy kart pamięci - bardzo wiele
Telegazeta Hypertext (1200 stron)
6 rodzajów podłączeń (cudowne i bogate)
i wiele inych na plus
A tutaj szczegóły:
KLIK
Dlaczego nie kupiłem tego tv?
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
Daj znać co wybierzesz i czy będziesz zadowolony.
Pozdrawiam
 

FeGy

New member
No wlasnie poza wymienionym wyzej JVC mysle o tym Philipsie... najgorzej, ze musze sie zdecydowac do jutra.... i potrzeba mi full opinii... bo moze wezme nawet nie widzac go w akcji... czyli bez ogladania probnego gdziekolwiek...

Pozdrawiam

FeGy
 

helper

New member
Co do parametrów typu kontrast i czas reakcji, warto pamiętać, że firmy stosują różne techniki ich prezentowania. Kłania się marketing.
Liczą się subiektywne odczucia każdego użytkownika.

Posiadam 37GD7 i uważam, że jest rewelacyjny. Jeśli ktoś jest gotów wydać trochę więcej kaski, to 37pf9830 jest wart zainteresowania ze względu na matrycę 1080x1920 (nawet przy niedogodnościach związanych z 1080p)
 

basil102

New member
Panowie Fatman_1 i FeGy !!!

Gdybyście się jednak zdecydowali na Philipsa 9830 dajcie proszę znać, jakie są Wasze wrażenia. Prezentuje się ten LCD wyśmienicie no i matryca Full FD. Faktycznie, ponoć ma problem z 1080p, ale za radą któregoś z forumowiczów napiszę do Philipsa z prośbą o wyjaśnienie ( na avforums.com każdy twierdzi coś innego ).
Przeczytałem również poradę, żeby wstrzymać się z zakupem do przyszłego roku, kiedy to Philips wprowadzi nową matrycę z systemem backlight, ale jak to w przypadku Philipsa, wszystko się mocno w czasie rozciąga a i pionierskie technologie mają być jedynie pioniersko - pokazowe ( http://www.lgphilips-lcd.com/homeCo...j_e.jsp?BOARD_IDX=964&languageSec=E&kinds=IN1 )
Czyli backlight będzie, ale tylko w 32" ( ale kiedy to dalej nie wiadomo ), a 37" będą miały "jedynie" zwiększony kontrast i kąty widzenia.

Może poczekam więc na oswojenie się PF9830 na rynku a w związku z tym większą równowagę cenową, bo 13.790 to nie mało :cry:

Pozdrawiam

Rafał
 
A

Anonymous

Guest
LCD 37-40 jaki wybrac ?

Dobra to ja teraz mam troche inne pytanie...

Naczytalem sie sporo na temat plazm i LCD ale czy moze ktos obiektywnie powiedziec co do domku bedzie lepsze ??

Chodzi mi o aspekty:

- zmeczenie wzroku (czy rzeczywiscie plazma moze meczyc bardziej niz LCD ?)
- rozmazywanie sie obrazu (czy obecne modele LCD np. Samsunga maja dalej problemy z rozmazywaniem sie obrazu - czas reakcji matrycy itp.)
- utrwalanie obrazu (czy rzeczywiscie jak na plazmie mam pare godzin cos wyswietlonego to moze sie to utrwalic ??)

Pozdrawiam

FeGy
 
Do góry