TV LCD jaki wybrac?

przemazss

New member
Witam,

Zamierzam w najblizszym czasie nabyc telewizor LCD. Nie wiem jaki model wybrac, moze cos poradzicie?

Mysle nad zakupem 32''.

1. TV bede uzywal glownie do ogladania filmow z komputera, jako drugi monitor, podlaczenie konsoli PS2.

2. Odleglosc od sciany, na ktorej ma zawisnac, a pozycja, w ktorej LCD bedzie wykorzystywany jako monitor to jakis 1m. Czy nie jest to za mala odleglosc (czy bedzie widac pixele)??
Do ogladania filmow DVD/Divx z kompa odleglosc wzrosnie do 2,5 -3 m.
Mysle, ze istotne beda katy widzenia przy tak malej odleglosci - LCD powinien sie zblizac ku 180* w tymze parametrze ;)


3. TV powinien posiadac zlacze DVI.
Chyba, ze ktos z Was mnie przekona o rownosci DVI i D-Sub?

4. HDMI raczej chyba powinno byc. Dzis nie mam zadnego sprzetu wykorzystujace to zlacze, ale nie chce zostac "z reka w nocniku" za jakis czas.

5. Korzystam z anteny siatkowej - sygnal raczej slaby. Po zakupie LCD bede myslal o kupnie jakiegos cyfrowego tunera SAT - ale to przyszlosc.

6. Fundusze 5 - 6 tys (oczywiscie PLN), ale jesli bedzie minimalnie wiecej to da sie rowniez uzbierac ;)

7. Moze to glupie, ale jestem esteta i lubie by sprzet oprocz b. dobrych parametrow wygladal jako tako. Powienien miec jak najciensze ramki :) Podoba mi sie styl EIZO czy VIEWSONICA jesli chodzi o monitory (cienkie ramki, brak glosnikow, spartanski wyglad)

Ostatni punkt jest do pominiecia, gdyz licza sie glownie parametry techniczne, ale gdyby udalo sie uwzglednic i ten pkt byloby bardzo milo :)


Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Rozdzielczosc 32'' LCD to 1366*768, natomiast sygnal z k. graficznej to 1360*768. Co sie stanie z tymi brakujacymi 6 pixelami, czy obraz zostanie rozciagniety, a moze skrajne linie pixeli nie zostana wyswietlone?

Jak wyglada skalowanie z 4:3 do 16:9, czy jest to automatyczne i czy sa duze straty na jakosci?


Dziekuje za wszelkie opinie i uwagi.

PS. Pierwszy post i od razu taki dlugi ;) Pozdrawiam Wszystkich, ktorzy dadza rade przebrnac przez ta proze!!



Pozdrawiam goraco,
przemas
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32" LCD jako monitor - to 32 A 41 - jako monitor gra extra iz odległości 1 metra-pixele nie wyjda

Do dvd - odległość extra- divix- raczej nie ,chyba ze masz extra kodeki.Filmy z kompa tez extra. Katy - nie wiem po co Ci 180* ?

Posiada złącze DVI
Jeśli też chcesz HDMI - to siegaj po 32 R 51

Tuner - mozesz od razu siegnać. Quality TV - HDTV - obecnie w cenie 599 zł.

Z anteny siatkowej- na pokazach odległość 3 metry przy LCD 32" - jest w wiekszości akceptowalna.

Najmniejsze ramki ma JVC oraz najlepsze formatowanie.
Mozna też sięgnąc po właściwą rozdzielczość.
pozdrawiam
 

przemazss

New member
Witam,

Nie wiem czy to z Toba @kiki rozmawialem na gg, ale chyba raczej tak (napewno z kims z e-panasonic.pl, zakladam, ze to byles Ty ;))

No wiec, bylem wczoraj na ogladaniu LCD w MM. Zwracalem glownie uwage na zaproponowane przez Ciebie na gg modele, czyli JVC S 60 oraz Samsunga M 51.
Nie ukrywam, ze s60 sprawil lepsze wrazenie niz M51, glownie pod wzgledem rozwiazan na kable i ogolnego wygladu. Wydaje mi sie, ze ma wieksze katy widzenia.

Jak Ci sie wydaje, ktory z wymienionych przed chwila i w Twoim powyzszym poscie bedzie sie najlepiej nadawal http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_26_29&products_id=734do moich zastosowan?? Moze brac jeszcze pod uwage Panasonica LX500F?

R51 skreslam ze wzgledu na stylizacje :p Moze nie slusznie?

Rany, ale mam metlik w glowie. Konieczny pokaz :D


Pozdrawiam.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Panasonic TX 32 LX 500

a ja cie troche zmartwie. Zanim kupisz LCD tej (32-40) wielkosci- najpierw obejrz sobie jakikolwiek film na notebooku w calkowitej cemnosci- zwroc przy tym uwage jak matryca TFT oddaje czern...

W ZYCIU nie kupiłbym LCD do kina domowego..
Jesli juz chcesz cos brac- bierz plazme.. Ja poki co ciesze oczy 36 calowym telewizorem Sony - poki co ZADEN LCD nie pobije go jakoscią obrazu...
Co z tego ze rozdzielczosc bedzie zyleta jak kontrast do dupy... ?
 

przemazss

New member
Witam,

Wiem, ze sa zalety i wady, zrowno plazmy jak i lcd. Jednak nikt i nic mnie nie przekona do zakupu plazmy :twisted:

Korzystam od ponad 2 lat tylko z monitora lcd i tak samo jak do plazmy, nikt mnie nie przekona do crt :p

Chce kupic tv nie tylko po to by ogladac filmy, ale rowniez, aby korzystac z niego jako z monitora.
Duzo przesiaduje przed kompem i nie chcialbym, zebym w tydzine po zakupie plazmy, ogladajac np. dobranocke :lol:, widzial wypalony pasek startu :evil:

Ja tam sie uparlem nad LCD :) - nikogo nie przekonuje, ze ta technologia jest lepsza od innych, wiem tylko, ze dla mnie jest odpowiednia i nie przesiade sie na crt czy plazme.

Tylko problem w tym jaki model wybrac.


Pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
witam
JVC s 60 - gra lepiej niż M51 Samsunga.
ma większe możliwości , widzi więcej szczególow.
zdecydowanie poproś o pokaz
W 30 minut podejmiesz najlepsza decyzję i niczego nie będziesz żałował.
Ten koszt z nawiązką odda Ci wartości spokoju.
pozdrawiam
 

przemazss

New member
Ogladajac w MM s60 i m51 tez odnioslem wrazenie nad wyzszoscia tego pierwszego.

A co z panasoniciem lc500f i sharpem ga 6, czy s60 jest od nich lepsze??

Te 4 modele zamierzam obejrzec u siebie w domu :)

Moze jeszcze jakis godny im konkurent??

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic TX32LX500

witam
Wybrałeś już wszystkie godne modele. Podczas porównań sam wybierzesz najlepiej - nowego członka rodziny.Twoja akceptacja jest najważniejsza. Ale zawsze jeszcze ktoś z domowników będzie uczestniczył w tym wyborze.
pozdrawiam
 
Do góry