32" LCD (kilka pytań)

radekl

New member
jaki TV (plazma 42 cale)

Witam,
Chcę kupić LCD ale mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi

1. Czy jedyna różnica między Panasonic 32lx50 a 32lx500 jest taka że ten drugi ma złącze HDMI (o ile wiem to 32lx50 też jest HD ready) ?

2. Czy do oglądania z odległości <> 2,5m 32 cale to nie jest ciut za dużo ?

3. Czy faktycznie jest mi to HDMI potrzebne ? Mam niezłe DVD Pioneer'a i nie zamierzam go zmieniać - dokładanie sporej kasy za HDMI jakoś mnie nie przekonuje - może Wy mnie przekonacie że jest mi to koniecznie potrzebne

4. Czy macie może jakieś inne typy - powiedzmy że jestem w stanie przekonać żonę że 6,5kPLN to jest tyle ile powinien kosztować TV :D Z tym że nie koniecznie to co proponujecie musi kosztować aż 6499 :) Może być taniej byle było dobrze ......

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Radek
 
A

Anonymous

Guest
radekl napisał:
3. Czy faktycznie jest mi to HDMI potrzebne ? Mam niezłe DVD Pioneer'a i nie zamierzam go zmieniać - dokładanie sporej kasy za HDMI jakoś mnie nie przekonuje - może Wy mnie przekonacie że jest mi to koniecznie potrzebne

Skoro nie czujesz potrzeby posiadania HDMI to nie jest Ci potrzebny TV HD Ready ponieważ nie czujesz potrzeby odtwarzania materiału w HD. Oczywiście możęsz to zrobic ananlogowo przez component dla HDMI jest cyfrowe, z dźwiękiem i przyszłościowe.
Powinieneś sam potrafić odpowiedzieć sobie na swoje pytanie.

Pozdrawiam
 

helper

New member
Żeby ocenić, jakie gniazda będą Ci przydatne, musisz sprecyzować, co w przyszłości zamierzasz do swojego tv lcd podłączać? Jeśli to ma być tylko to DVD Pioneera (bez HDMI), to HDMI jest Ci niepotrzebne.
Ale może za rok przyjdzie Ci ochota podłączyć kino domowe z HDMI, tuner SAT, konsolę do gier, i wtedy te 500pln oszczędnośći na zakupie nie da Ci spać.
1. Zastanów się, do czego ma Ci służyć tv lcd i w co , w związku z tym, musi być wyposażony;
2. Sprawdź, jakie firmy posiadają odpowiednie modele;
3. Zobacz na żywo, jak działają upatrzone przez Ciebie modele;
4. Czas na ewentualne pytania na Forach;
5. Pytanie: "Gdzie mogę ten tv lcd kupić na najlepszych warunkach?"
 
A

Anonymous

Guest
Helper dzięki za odpowiedź - faktycznie może niezbyt dobrze sie do tego zabrałem, ale z Twojego posta wnioskuję jednak ze HDMI nie będzie mi potrzebne. Telewizor ma służyć do oglądania TV (kablówka - warszawski ASTER) i DVD (bez HDMI), kina domowego nie bedzie, SATki też nie, konsoli tysz nie kupie.

W tym układzie jednak bedę sie skupiał na TV bez HDMI - które modele według Was warto wziąć pod uwagę przy powyższych założeniach ?

Radek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jeśli podsumować by Twoje wszystkie za i przeciw - to zdecydowanie najlepszym obrazem dla Twoich potrzeb jest JVC 32 C50 . Ma wszystko co Ci potebne - z cena włacznie.
Wzmocniony tuner do kablówki, extra formatowanie do TVP , wytrzymuje spokojnie odległość 2,5 metra- uwzgledniając czasy reakcji, ma najlepszą palet barw. Wspaniale chodzi w HDTV po komponencie.
poproś o pokaz w domu. Sprawdż na własne oczy.
pozdrawiam
 

sewan

New member
Obawiam się, że nie uzyskasz tu sensownego wyjasnienia, bo wygląda mi to na kolejny przykład pseudotechnologicznego bełkotu z prospektów reklamowych dla klientów sklepów "nie dla idiotów"..... :x

Szkoda tylko, że tego typu określenia pojawiają się na tym poważnym skądinąd forum coraz częściej.... :(

Ale nie można przecież napisać "wysokiej jakości tuner", bo jakość jest mierzalna i trzeba by podać parametry.....
I co będzie jak ktoś postanowi to zmierzyć i nie okaże się to prawdą...?
8)
 

helper

New member
Radek,

nie napalaj się. :) Zanim przejdziesz do "gdzie najtaniej", zadaj sobie trochę trudu, aby zobaczyć sprzęt "na żywo". Nawet, jeśli już wybrałeś JVC32C50.
 

RoMi

New member
To prawda- zachwyt nad modelem jvc z serii C50 przechodzi ludzkie granice u jednego usera. Polecam zapoznanie się z opiniami wyrażonymi na stronce Home Cinema Choice. Są tam 3 opinie dla modelu 32D50 (to samo). Wielkiego entuzjazmu i zachwytu nad tym modelem jakoś nie można się doczytać. Szczególnie polecam przeczytanie o słabościach tego modelu jvc. :p pozdr
http://www.homecinemachoice.com/
 
A

Anonymous

Guest
czekam na odpowiedz

Ja tego 32C50 już oglądałem i faktycznie mi się on podobał, tyle że porównywałem go z Samsungiem 32r51 który na tle tego JVC wypadał słabo (czyt. JVC było sporo lepsze).

Broń Boże nie napalam sie na żaden z modeli TV - moje pytanie o cenę było spowodowane chęcią uporządkowania sobie wszystkich informacji które dotychczas zebrałem.

Na dzisiaj rozpatruję trzy modele (32c50, 32s60, 32lx500) i jeśli uda mi się je w jednym miejscu zobaczyć to naocznie określę który mi najbardziej się podoba i ten wybiorę - nie mam zamiaru oprzeć swojego wyboru na teoretycznych rozważaniach uczestników forum.

Pozdrawiam
Radek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś sprzedany został ostatni model 32 C 50 JVC. Bez względu na to dalej bedę twierdził ,że to zdecydowanie najlepszy ,najbardziej udany model na rynku. Mimo ,że pojawilo się wiele znakomitych LCD. To zaden nie miał tak dopracownej palety barw. I choćby nie wiem ile paszkwili napisać - to nie zmieni to oceny sprzętu. Nawet JVC Polska/niechętnie/ podzieliło tą opinie. Mimo że wszystko co nowsze powinno być lepsze. Ale nie zawsze tak jest.
Zapewne ciągłe powtarzanie ,że Sharp GD1 - jest najlepszy ze wszystkich -moze się znudzić niektórym osobom . Nie zmienia to faktu ze jest najlepszy w najwyższej półce.
Oczywiście nie ma to również znaczenia ,że na wszystkich portalach opinia na temat tego JVC jest podobna.
Bo niedopuszczalne jest ,że komuś się może coś podobać.

Link który podałeś - przeczytałem uważnie.
Ale TY na pewno nie.

Tuner
- podczas testów zauważyliśmy ,że z tego samego sygnału jedne LCD doskonale odbierają sygnał ze zwykłej anteny siatkowej inne nie.
Z podobną sytuacją mieliśmy doczynienia w magnetowidach. Wzmocniony tuner - pozwalał na znacznie lepszą jakość tego samego sygnału przepuszczonego przez magnetowid niż bezpośrednio z kabla.

Kto widział róznicę na pokazach ten wie, kto nie widział to juz nie zobaczy. Szkoda - bo jakość ,czasy reakcji /8ms/ biły wszystko co inni produkowali.
pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
kiki napisał:
Tuner
- podczas testów zauważyliśmy ,że z tego samego sygnału jedne LCD doskonale odbierają sygnał ze zwykłej anteny siatkowej inne nie.
Z podobną sytuacją mieliśmy doczynienia w magnetowidach. Wzmocniony tuner - pozwalał na znacznie lepszą jakość tego samego sygnału przepuszczonego przez magnetowid niż bezpośrednio z kabla.

a co ma antena siatkowa do kablówki ?
dla Ciebie kablówka to po prostu antena naziemna ???
ja rozumiem kablówkę jako telewizję kablową...

mimo wszystko zawiodłem się jednak, myślałem, że czymś ten tuner różni się od "nie wzmocnionych tunerów do kablówki" :(

mógłbyś dokładniej opisać, co masz na myśli w drugim zdaniu ?
jak to było podłączone ?
jeśli było to podłączone jak się domyśłam, to zjawisko to daje się wytłumaczyc w inny sposób niż "wzmocnionym tunerem do kablówki"

nie będę oceniał samego pojęcia "wzmocniony tuner do kablówki", bo zostanę "zbanowany", albo zostanie to uznane za pyskówkę.
Moge mieć tylko nadzieje, że wszyscy, którzy myślą, wiedzą jak taką informację należy zinterpretować
 
A

Anonymous

Guest
"Wzmocniony tuner do kablówki" to są dwa skróty myślowe.
Pierwszy to jest to o czym pisze Kiki czyli z tego samego kabla podłaczonego do wjeścia antenowego na jednym telewizorze obraz jest pozbawiony szumów i jest czysty, a na drugim telewizorze jest jakiś drobny śnieg, a kolory nie są takie wyraźne.
Przez skrót należy rozumieć, że tuner ma poprostu lepszą czułość i selektywność co powoduje, że ze słabego sygnału potrafi jeszcze dobrze pokazać obraz. Większość z nas posiadała kiedyś polskie telewizory kolorowe. Na nich najlepiej było ten efekt widać. Szczególnie jak ktoś miał magnetowid. To obraz z tunera magnetowidu podany do telewizora był pozbawiony śmieci, a obraz bezpośrednio z anteny miał śnieg i inne śmiecie.

"...tuner do kablówki" to jest skrót myślowy od kaba antenowego, którym jedni podają sygnał z anteny, a inni sygnał sieci kablowej.
Sygnał sieci kablowej też jest o różnym poziomie i jakości, a i poszczególne kanały potrafią się różnić poziomem sygnału i to znacznie. Dobry tuner (ehh znowu skrót myślowy (dobry=o dobrej czułości i selektywności)) w telewizorze zniweluje te różnice całkowicie. Słaby tuner na jednym kanale będzie grał dobrze, a na innym słabo. Wtedy najcześciej myślimy sobie "kablówka podaje słaby sygnał na kanale..."
Dlatego testy jakie proponuje kiki u klienta w domu to jest coś co powinny wszystkie sklepy z TV proponować. Bo właśnie "nasz" sygnał z kabla antenowego (w którym jest sygnał z anteny lub z sieci kablowej) można na "oko" sprawdzić jak jest prezentowany na konkretnym TV.
Aby to samo sprawdzić w sklepie. Należałoby zmierzyć poziomy sygnałów na poszczególnych kanałach, zapisać najniższy sygnał. Zmierzyć poziom szumów w okolicy tego najgorszego sygnału i też zapisać. Następnie udać się do sklepu i pomiędzy antenę, a wejście antenowe wybranego TV wpiąć tłumik i zatłumić sygnał do poziomu jaki mieliśmy w domu na najgorszym kanale. Zobaczyć obraz, a potem jeszcze dodać do sygnału antenowego szumy o poziomie zmierzonym w domu. I dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie.
Dla osób, które kupiły już TV, a mają słaby sygnał w kablu antenowym (tak go będę nazywał) jest jednak ratunek. Zakup wzmacniacza antenowego z regulacją wzmocnienia. Dlaczego regulacja wzmocnienia? Bo za mocny sygnał powoduje przesterowanie obwodów wejściowych tunera i część informacji z sygnału jest obcinana, a na obrazie objawia się to efektem "duchów" lub przejaskrawieniem kolorów nie dającym się wyregulować, a w skrajnym przypadku TV "gubi sygnał" (skrót myślowy od TV nie potrafi się zsynchronizować z sygnałami synchronizacji poziomej i/lub pionowej).
 

bankroot

New member
do Tuptus55:

hmm, bardzo ciekawe ...
skąd wiesz co za skrót myślowy miał na myśli Kiki :shock:

jeśli taka samą interpretację "wzmocnionego tunera do kablówki" prezentuje Kiki, to cały ten termin jest nadużyciem i totalnym nieporozumieniem.
To o czym piszesz tylko to potwierdza.
W jakim to konkretnie paśmie ten tuner jest b. czuły i/lub b. selektywny niż inne gorsze ?
to na razie pierwsze pytanie
 
Do góry