Prosba o komentarz Philips 42PF9830/10 LCD 42" do HD

c1

New member
Witam. Prosze o komentarz dotyczacy jakosci i mozliwosci wspomnianego w temacie LCD. Z informacji marketingowych jest niby extra (full HD i inne - ale to jest marketing), a z wyczytanych na tym forum do tej pory, wynika, ze jest raczej kiepski. Dlatego, jezeli to mozliwe prosze o solidny komentarz.

Mile widziane ew. linki do miejsc z opisem testow.

P
c1
 

helper

New member
słuchawki do kina domowego i hi-fi

Ostatnio miałem styczność z modelem 37PF9830. Sygnał pochodził z taniego DVD po komponencie i byłem mile zaskoczony jakością obrazu. Pokazana cena to 16k. W necie 42PF9830 to ok. 18k
Jeśli interesuje Cię duży format, to na tym forum ukazała sięinformacja, że w cenie 19k ma być dostępny 45GD1 Sharpa :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jest też nowa cena na tego Philips 37 9830 = ok. 13.000 zł
ale nie widziałem go . Spodziwam sie ,że chodzi dobrze.
LCd 42" Philipsa o mniejszej rozdzielczosci - gra słabo. Stojace obok plazmy bija go na głowe.
pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
W Warszawie stoi wszędzie; Saturn, EW, EuroAgd chyba w MM.
Philips nie dba o sygnał i podawany jest tam analog TV czyli brak mozliwości oceny.
Wpadnę dziś do Braborka na Śiwętokrzyskiej może tam jest porządny sygnał. Cene ujednolicona.
 

pedro1

New member
Witam ,

dokładnego testu tego modelu nie znalazłem ,
natomiast jest dokładny test modelu mniejszego 37PF9830 ,
i wypadł bdb , nawet lepiej od Sharpa AQUOS LC-45GD1E :!:

Przynajmniej tak wynika z testów przeprowadzonych na tej stronie,
a tutaj link do testu Philipsa , i jest nawet zdięcie porównujące z modelem Sony LCD z wyższej półki.

A teraz link do tej strony :arrow: http://www.dinside.no/php/art.php?id=277529

I jeszcze jedno , mam nadzieję , że w przyszłości testy sprzętu na tym forum będą zbliżone do tych w/w

Pozdrawiam
 

basil102

New member
Witam,

Pytałem o tę nową serię Philipsa w innym poście, ale on niestety umarł śmiercią naturalną.

Philipsy wyglądają genialnie, rewelacja !!!

Poszperałem trochę w necie i znalazłem sporo opinii ( głównie pozytywnych ) o 32" i 37" na www.avforums.com
Dodatkowo, 32 PF9830 dostał wyróżnienie za najlepszy ekran LCD, przyznane przez prestiżowy, brytyjski magazyn What HiFi.

Są też ciekawe opinie na temat 37", pojawiło sie jednak również pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Otóż 37" dysponuje matrycą Full HD, jednakże okazuję się, że radzi ona sobie jedynie z sygnałem 1080i natomiast odmawia współpracy z sygnałem 1080p. Powiedzcie proszę, czy będzie to miało znaczący wpływ na jakość wyświetlanego obrazu ( na czym ewentualna różnica może polegać ) i czy jest zarazem sens inwestować w nie do końca prawdziwe Full HD? Czy konkurencja, produkując ekrany Full HD, również stosuje podobne "sztuczki" - ograniczenia ( na angielskim forum było napisane, że to sprawa użytego procesora obróbki sygnału lub nawet jego oprogramowania )?
Czy macie jakieś bezpośrednie doświadczenia z tymi Philipsami???

Do pedro1 - w swoim poście, o ile dobrze zrozumiałem wymieniasz kilka testów Philipsa, ale umieszczesz tylko jeden link i na domiar złego w języku norweskim ( chyba do zakupów nie zdąrzę się nauczyć :D ) Czy mógłbyś umieścić pozostałe linki. Z góry dziękuję.
Do Pana Krzysztofa - Panie Krzysztofie, czy planuje Pan zakup tego 37" Philipsa i test porównawczy z konkurencją ???

Pozdrawiam

Rafał
 

pedro1

New member
basil102 napisał:
Do pedro1 - w swoim poście, o ile dobrze zrozumiałem wymieniasz kilka testów Philipsa, ale umieszczesz tylko jeden link i na domiar złego w języku norweskim ( chyba do zakupów nie zdąrzę się nauczyć :D ) Czy mógłbyś umieścić pozostałe linki. Z góry dziękuję.

Witam ,

nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś ,
chodziło o przeprowadzony jeden test tego modelu na tej stronie ,
i porównanie względem innych testów zamieszczonych na tej stronie.
Wybór może nie duży , ale zawsze coś, a innych testów tego modelu w necie narazie nie znalazłem.

Pozdrawiam
 

basil102

New member
pedro1, dzięki serdeczne...wszystko jasne, tylko ten nieszczęsny norweski :/
Ale telewizorek prezentuje się elegancko, noty genialne, w porównaniu z JVC 37 S60 to znaczące nawet różnice. Trzeba by go było sprawdzić ( porównać, bo oglądałem go dzisiaj w sklepie, ale co z tego, jak podlłączony do zwykłej anteny i bez konkurentów w pobliżu ) gdzieś na własne oczy.

Pozdrawiam

Rafał
 

Benny_Vanilla

New member
Philips Cineos 37PF9731D

Witam, w ten weekend telewizorek wspomniany w nagłówku wjedzie mi na półeczkę w domu, napiszę Wam o nim. Pozdrawiam
 
Do góry