xbox360+audigy2 zs pcmcia+logitech z-2300 THX

mistrz

New member
witam
topic chyba nie bardzo pasuje do tego dzialu, ale szczerze mowiac nie bardzo wiem gdzie to umiescic. Przepraszam adminow jesli robie bajzel na forum.
A co do tematu...Do zblizajacego sie Xboxa360 chciałbym podczepić głośniki Logitecha Z-2300 THX i właśnie do tego celu chce wykorzystać karte Audigy 2 ZS która mam w laptopie. Pomysł mam taki : DD5.1 z X360 po opticalu do Audigy a z niej juz normalnie minijackiem na głośniki. I kwestia jest taka : czy karta jest w stanie zrobić downmix z DD 5.1 do 2.1 i puścić to najlepiej z wykorzystaniem Dolby Virtual Speakers?? Czy jest do tego potrzebny jakiś soft i czy to w ogole od strony technicznej ma szanse działać??
A druga sprawa już bardziej dotycząca DVD (sory za offtopic):majac podlaczonego laptopa do LCD przez DVI jaka jest najlepsza rozdzielczosc jaka moge wydobyc z filmow DVD?
pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
mistrz napisał:
witam
topic chyba nie bardzo pasuje do tego dzialu, ale szczerze mowiac nie bardzo wiem gdzie to umiescic. Przepraszam adminow jesli robie bajzel na forum.
A co do tematu...Do zblizajacego sie Xboxa360 chciałbym podczepić głośniki Logitecha Z-2300 THX i właśnie do tego celu chce wykorzystać karte Audigy 2 ZS która mam w laptopie. Pomysł mam taki : DD5.1 z X360 po opticalu do Audigy a z niej juz normalnie minijackiem na głośniki. I kwestia jest taka : czy karta jest w stanie zrobić downmix z DD 5.1 do 2.1 i puścić to najlepiej z wykorzystaniem Dolby Virtual Speakers?? Czy jest do tego potrzebny jakiś soft i czy to w ogole od strony technicznej ma szanse działać??


:shock:
Rozumiem ze chodzi Ci o uzyskanie jakiegos pseudo przestrzennego dzwieku na 2 glosnikach ??
Moim zdaniem gra zupelnie nie warta swieczki!
Cizys! I jeszcze laptopa w to mieszac... :shock:
Podlaczysz stereo i bedzie spoko!
Albo po prostu zmien glosniki - pelne DD w grach wymiata :)
 
A

Anonymous

Guest
Pseudo-przestrzenny ale z użyciem tej technologii stworzonej przez Dolby - Virtual Speakers. A nawet jeśli bez niej to przynajmniej jakiś konkretny downmix z 5.1 do 2.1.Chciałem w sumie dopisać o nie komentowanie czy to ma sens czy nie bo myślałem że bedzie to zbędne no ale jak widać myliłem się...Laptopa mieszam bo akurat tylko laptopa mam i także z niego będe puszczał filmy także nie wiem czemu taki bulwers sie pojawił. Co do głośników to nie chce ich zmieniać bo raz że dobrze graja a dwa że i tak nie mam ani miejsca na 5.1 ani tym bardziej pieniędzy na to (zakup chłamu mnie nie interesuje). Tak więc dalej pytanie pozostaje otwarte.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
OT

z dvd nic więcej jak nominalna rozdzielczość dvd nie uzyskasz, możesz polepszyć sygnał przez włączenie progesywnego skanowania o ile dvd i tv posiadają taką funkcję.

Co do połączenia xboxa i reszty to ... teoretycznie karta powinna umieć to obsłużyć, najłatwiej sprawdzisz to idąc do pierwszego lepszego sklepu z rtv, podłączysz z dvd film w DD 5.1 i zobaczysz czy będzie można to skonfigurować odpowiednio.

Pozdrwaiam.
 

mistrz

New member
No właśnie teoretycznie też mi się wydawało że da się to zrobić. A czy potrzebny jest jakiś specjalny soft do tego? Jak na razie jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego pomysłu.
 
Do góry