Problemy z dobraniem odpowiedniego LCD 26"

A

Anonymous

Guest
Witam,
Od jakiś dwóch miesięcy poważnie jestem zainteresowany zakupem LCD. Odebrałem nowe mieszkanie, prawie już je urządziłem tylko telewizora brakuje. Chciałbym na zakup przeznaczyć około 4500 do 6000 zł. Nie mogę się zdecydować czy 26" czy 32".

1. 70% Będę na nim oglądał TV (UPC) i DVD
2. 30% PC
3. Odległość od ekranu 1,5 do 2,5 m
4. Montaż na ścianie

Byłem już we wszystkich możliwych sklepach (Saturn, MM, itp.) czytam Wasze forum i trudno jest mi się zdecydować.
Mam swoich faworytów:

Sharp LC 26 P50
Samsung LE 26 M51
Panasonic 26 LX 500
JVC LT S60

Proszę o pomoc.
 
A

Anonymous

Guest
Witam też długo się zastanawiałem i skończyło się na Sharpie kablówka Aster- doskonale widac różnice w jakości poszczególnych kanałów z polskich najlepiej Tvn Polsat i Tvp jednak najlepiej ogłądac dvd i tu moja rada obraz z wejscia hdmi oraz najlepiej z odtwarzacza z możliwością skalowania zwykłego dvd do 720p tu widac różnicę!!! pozdrawiam
 

helper

New member
Przy kasie, jaką dysponujesz i przy oczekiwaniach, jakie stawiasz, odpuść sobie 26P50 Sharpa (słabo z kompem) i 26M51 Samsunga (coraz częściej słyszę o "awariach").

Stać Cię i będziesz zadowolony z:

1. 26GD7E Sharpa
2. 26LX500 Panasonica
 
A

Anonymous

Guest
Helper o jakich "awariach" 26M51 mowisz? Mozesz rozwinac ten temat?
Akurat ten TV jest na mojej liscie wyboru...

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
helper - mówi zapewne o kłopotach opisywanych na tym forum.
Myśmy doświadczyli jeden kłopot z buczeniem telewizora Samsunga M51 . Głośna praca - przyczyną wymiany. Z tym że u nas nie ma problemów z wymianą sprzętu. Szanujemy naszych klientów.
Do Twoich potrzeb , szczególnie kablówki 32" jest za duży. Skieruj swoje środki na dobrej jakości 26" .
Może Sharp , może JVC
Ale ważne aby był to sprzęt z HDMI . Najlepiej wypada z pośród proponowanych Samsung 26 M 51 oraz JVC 26 S 60.
Przy czym Samsung lepiej współpracuje z komputerem a JVC ma lepszą jakość po kablówce, większe możliwości , lepsze formatowanie.
pozdrawiam
 
A

Anonymous

Guest
Nie chodziło mi tylko o problemy z Samsungiem opisywanymi na tym Forum. W sklepach, które odwiedzałem, zdarzały się przypadki, że te TV przestawały po jakimś czasie działać (wyłączały się) i nikt nie wiedział dlaczego? Wędrowały do serwisu. Najpierw z serii R (w jednym ze sklepów poniekąd 3 pod rząd), zdarzyło się też w przypadku 32" z serii M.
Zakładam, że tak, jak z wszystkim, może to być po prostu, kilka "czarnych owiec" i nie ma co panikować. Jak by nie patrzeć, jest to firma o uznanej renomie na świecie.
Najważniejsze, aby kupować tam, gdzie nie będzie problemu ze zwrotem/wymianą sprzętu w razie jakichkolwiek problemów technicznych.
Chyba, że ktoś chce się kształcić z "prawa konsumenckiego"
 

mistrz

New member
re

No nic w takim razie miejmy nadzieje ze to naprawde tylko pojedyncze "perełki" się tak zachowują. Na chwile obecna M51 to moj wybor, w piatek albo po weekendzie jade go nabyc wiec jesli ktos ma jakies inne propozycje to niech pisze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja bym porposił -przy takich wątpliwościach o pokaz w domu. Koszt pokazu żaden - jesli wliczysz choćby ilość odwiedzin w sklepach oraz spokój duszy na lata i radość z dobrego wyboru.
Pmietaj o tym co napisał - helper .
Pamietaj abyś nie musiał uczyć sie praw konsumenckich.
pozdrawiam
 

helper

New member
Tempotech,

to jest rozwiązanie! Jeśli masz spore wątpliwości, to zamów te 4 modele, które rozważałeś na początku, na pokaz w domu.

Przetestujesz je na swoim sygnale "do bólu" i rozwiejesz wszystkie wątpliwości.
 
Do góry