thomson LCD czy warto

muniek

New member
THOMSON LCD

Jestem na kupnie telewizora LCD 26-27" cena do 3500. Oglądałem ostatnio THOMSONA 27lb130s5. Czy ktoś moze mi doradzic odnosnie tego tv czy moze inny? Sprawa jest tak pilna ponieważ czas mnie pogania.
 
A

Anonymous

Guest
DZiekuje za odpowiedź, choć musze przyznać ze chodzi mi o parametry techniczne tego modelu i czy dobrze bedzie działał w szczególności do odbioru kablówki i cyfry (odległosć 2,5-3m)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zajrzałem dziś do konkuencji aby się troche przyjrzeć temu modelowi
I powiem bez rewelacji .
Co prawda nie otrzymałem pilota , ale jakość zostawiała troche do życzenia. Jak dla mnie zbyt duze smużenie. Niestety słaby sygnał w markecie - nie dał szans porównania prawidłowego. Czekamy na dostawę - już juz . I sami go weźmiemy w obroty.
pozdrawiam
 

helper

New member
Moim zdaniem, największą zaletą Thomsona jest to, że... jest tani.
Znając politykę tej firmy, na przłomie listopada i grudnia, w hiperach pewnie będzie można kupić produkty tej firmy za pół darmo.
Do kablówki/Cyfry+/DVD polecałbym 26P50 (pomimo ostatnich dyskusji n/t współpracy z pilotem)
W przedziale 3,5-4,5k w 26" możesz przebierać do woli.
 

muniek

New member
Re: Do Serwisu Sharpa

DZieki za odpowiedzi na moje pytanie czekam na wiecej. Powiem prosto ze jestem laikiem w tych sprawach jesli chodzi o tv. I mam jeszcze jedno pytanie czy LCD nadaja sie wogole do odbioru tv ze zwykłej anteny np. siatkowej. czy w tv LCD 26-27' mozna wykluczyć wogole smużenie czy tzw. pikselizację, czy jest to poprostu wpisane w te telewizory i nie da sie z tym nic zrobić. Oglądałem ostatnio samsunga 26" akurat szedł mecz na cyfrze+ i nie dało sie tego po prostu oglądać tragedia.Zastanawiam się teraz nad kupnem 100Hz panoramy np Panasonica czy JVC. Prosze doradźcie mi nie chce wyrzucać pieniedzy w błoto.
 

helper

New member
Im gorszy sygnał, tym gorzej z odbiorem lcd (to normalne). Tylko uwidacznia się to nieprawdopodobnie bardziej, niż w przypadku tv crt. Jeśli sygnał ze zwykłej anteny to max, co możesz teraz podpiąć (nie planujesz C+, Polsatu, itp.), to szkoda kaski. Lepiej poszukać dobrego crt 28 lub 32". Będzie taniej.
Jeśli planujesz jednak, że za rok czy dwa, może przyjść do głowy pomysł rozbudowy źródeł video, to lepiej pójść w lcd.
 

muniek

New member
Co do sygnalu to mam do dyspozycji kablówke i canal +, ale jak pipsałem po oglądnięciu sydnalu z canal sport- na samsungu 23" nie jak pisałem 26" to obraz był tak paskudny (same piksele) że naprawde jak nie jestem wybredny tak tego tv bym nigdy nie kupił- to mnie zraziło do LCD. czy to była wina tego modelu?. Dziękuje za odpowiedzi. Widzę że mam do czynienia z kompetentnymi forumowiczami więc zapytam wprost -Jaki tv LCD na dzień dzisiejszy do kwoty 3500 + - 100, wybralibyscie (chodzi mi o 26-27").
 

helper

New member
Ja bym Ci polecił 26P50 (z matrycą palowską), szukaj ceny 3800-4500. Jednak wybieraj z dwóch lub trzech różnych modeli, najlepiej w bezpośredniej konfrontacji i z różnych (interesujących Cię źródeł).
Ktoś na Forum napisał, że "lcd mają syndrom jedynaka, tj. świetnie świecą, dopóki ich się z niczym nie porównuje". Jest w tym sporo racji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Muniek - Ty nie masz wyjścia.
Jeśli masz wątpliwość a kupisz LCD i przez następne lata będziesz pluł sobie w brodę - to poproś o pokaz w domu. Nie spełni oczekiwańLCD - kupisz CRT i spokój duszy i radość, że nie musisz się męczyć za własne pieniądze.
To ważna decyzja - eliminuje stres i kłopoty.
A dobrze odbierający ekran musi cieszyć Ciebie. Bo jest to nowy członek rodziny.
pozdrawiam
 

muniek

New member
kiki masz racje. TV to napewno jest członek rodziny. i tak jak piszesz bede musiał zrobic ale nie wiem czy w mojej malej mieścinie ktoś mi przywiezie do domu tv :) abymm go sobie sprawdził. Dziękuje za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung LE32R51B\BX 'tearing' problem 720p (firmware)

witam
od tgo są inni pisz na infolinię
gg 2868228
pozdrawiam
 
Do góry