Panasonic TH-42PV70P czy Sharp LC-37XD1E

augustyniak

New member
witam,
tak sie zastanawiam co lepsze?
glownie bede wykorzystywal tv do
telewizji analogowej i cyfry, troche
konsola wii a wkrotce ps3 tez, no i
oczywiscie tez kino domowe
 

michal7

New member
jeszcze dzis mialem IDENTYCZNY problem

i juz go jak sądzę nie mam, zdecydowałem. Chce zamówić jutro. HITACHI P42A01. Ogladałem dzis to cacko na żywo z prezentacją DVD, BluRay, TV PL analog. Moim skromnym zdaniem LCD sie nie umywa obraz ciepły, łagodny i pieknie miodny. Ponadczasowa i elegancka stylistyka. Zamowiłbym juz kilka dni temu LCD Sharpa, ale skoncentrowałem sie na następcy XD1 - X20. Nigdzie go nie ma, ja stoje gotowy w blokach i ...dziękuję wszystkim świetym że nie mogłem podjąć decyzji wczesniej. Obraz przepiekny, patrzyłem w "Nemo" jak zauroczony. Facet pokazał mi grupy pikseli na LCD i plazmie na sygnale analogowym TVP1 - szok!! Jednolite ściany, barwy na ekranie wyraźnie schodkują w LCD, mnóstwo kwadratów, natomiast na plazmie mało zauważalne. Drugie to zbyt mocny, tnący twarze kontrast w LCD. Jestem zdecydowany na plazmę. Ma niespotykaną w LCD rozdzielczość (1024x1080!!!), w Sharpie (którego kochałem jeszcze dzis rano) 1920x1080 nie do wykorzystania z wyjątkiem konsoli i zdjęciami cyfrowymi... Przypominam że sygnał Nki czy C+ to max 720 linii.
 
Do góry