HD na TV, film HD się tnie, pomocy :(

asswhole

New member
Witam wszystkich użytkowników forum.
Otóż mam pewien problem. Zakupiłem niedawno laptopa z wejściem HDMI. Oczywiście zadowolony ściągnąłem już sobie film HD .mkv (11GB). Film co parę sekund się na moment przycina, szczególnie w wartkich akcjach. To samo w przypadku filmów o normalnych rozdzielczościach. Ustawienia TV to:

rozdzielczość 1920x1080p
oraz odświeżanie 60Hz

Próbowałem różnych kombinacji kodeków i programów ale niestety nic nie pomogło (KMPlayer, MediaPlayerHomeCinema, Sub-edit, kodeki: Coreavc ( Radeona ponoć nie wspiera ), K-lite, CCCP). Problem nadal występuje.

Sprzęt jaki posiadam to:

dysk 640GB i dużo wolnego miejsca (czyszczony CCLeaner)
karta Ati Radeon 5650 1GB
ram 4GB ( wykorzystywane 3gb z uwagi na 32bitowy system)
procek Intel i-3, taktowanie 2,13Ghz

Wykorzystanie procesora podczas oglądania filmu maks. 30%, ramu maks. 40%.

Nie mam pojęcia co robić :niewiem:? Trochę się o tym naczytałem i nie wiem czy np. dane programy, kodeki obsługują 2-rdzeniowy procesor? Sterowniki do karty aktualne. Nie sądzę, żeby to była wina sprzętu, w to nie uwierzę - rozumiem gdyby mi się haczył podczas grania w wymagającą grę i jednocześnie wyświetlania obrazu HD na TV. Proszę o pomoc.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ściągnij programik Reclock 1.8.6.3 (beta), zainstaluj, w mpc hc ustaw jako renderer dzwięku "reclock audio renderer". Następnie start - programy - reclock - configure reclock - w pierwszej zakładce ustawień odznacz "enable audio timestretching", potemw ostatniej zakładce zaznacz "give high cpu priority to player". Do filmów w 23.976fps (np mkv z bd) ustaw w laptopie 50hz (do 30fps ustaw 60hz) i odpal film. W trrayu podczas odtwarzania filmu pojawi się ikonka reclocka - kliknij w nią dwa razy i w obu tabelkach ustaw "auto". Zastosuj i zamknij. Powinno od tej pory nie przycinać.

Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie odpalić film przez dxva bo będzie to znaczyć że chyba procek nie wyrabia.

Dxva - w mpc hc jak output ustaw "vmr9 renderless lub jak masz vistę "evr custom presenter". Wyłącz coreavc (odrejestruj) oraz inne kodeki po czym w mpc hc w zakładce "internal filters" zaznacz: x264/avc dxva, vc1 dxva oraz wszystkie inne których potrzebujesz (np xvid itp). Odpal film mkv i sprawdz czy na dole ekranu mpc jest nap;is "playing dxva" - jeśli jest to dobrze.
 
Ostatnia edycja:

asswhole

New member
No dzięki za tak szybką i rzeczową odpowiedź, sprawdzę zaraz po powrocie do domu. Ale czy procek 2 rdzeniowy może nie wyrabiać odtwarzając film? To cholera ja nie wiem jaki procek trzeba by mieć. :niewiem:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mam dwurdzeniowy e7200 3.8ghz i niektóre filmy cięły na potęgę na nim:mrgreen:. Karta graf. za 100złotych załatwia sprawę - dxva albo cuda i po kłopocie. U Ciebie na radeonie tylko dxva wchodzi w grę ale nie ma problemu bo obecnie 99,9% filmów mkv obsługuje dxva.

Jak będziesz ustawiał pod dxva to nie używaj np. vobsuba bo pośrednie filtry wykluczają dxva a mpc hc na vmr9 albo evr obsługuje napisy bez problemu. Reclock nie przeszkadza w działaniu dxva (a pomaga w płynności).
 

asswhole

New member
Taki procek i się filmy cięły? Karta za 100zł załatwia sprawę no ale czy ten mój Radeon to jakaś beznadziejna karta? Powinno spokojnie na niej płynne obrazy wyświetlać. Zobaczę za jakieś 2 i pół godziny :) mam nadzieje, że mnie nie zawiedziesz hehe...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli zrzuty z gpu-z nie kłamią to twoja karta pociągnie nawet 3 filmy 1080p na raz. Procesor czyli cpu ma zupełnie inną architekturę niż gpu (grafika) i dlatego nawet tania karta za 100zł miażdży dobry procesor w odtwarzaniu filmów.
 

asswhole

New member
Do końca nie rozumiem o jakie zrzuty chodzi :niewiem:? Mógłbyś poszerzyć moje horyzonty? Pocieszyłeś mnie z tą kartą ale dalej nie wiem co z moim prockiem jest nie tak?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Gpu-z to taki programik pokazujący parametry i przybliżoną moc karty, wpisz sobie w google 5650 gpu-z,kliknij "grafika" i zobaczysz o co chodzi. Procek masz ok - jest ok ale przy odtwarzaniu filmów hd po dxva nie będzie praktycznie pracował więc jest nieistotny.
 

asswhole

New member
Chciałbym powiedzieć, że twoje rady pomogły ale kur... niestety nie bo mój komp ma coś takiego w sobie co nie pozwala mu płynnie filmu otworzyć. Ehh... Co ja mam zrobić? Może wrzucę tutaj jakieś screeny z GPU-Z albo cokolwiek co by pomogło w analizie tego dziwnego problemu? Pomocy!!!:???:
 

latet

New member
Chciałbym powiedzieć, że twoje rady pomogły ale kur... niestety nie bo mój komp ma coś takiego w sobie co nie pozwala mu płynnie filmu otworzyć. Ehh... Co ja mam zrobić? Może wrzucę tutaj jakieś screeny z GPU-Z albo cokolwiek co by pomogło w analizie tego dziwnego problemu? Pomocy!!!:???:

Obciążenie procesora to nie wszystko. Być może jakiś proces w systemie, lub inny program odwołuje się co parę sekund do dysku twardego i w właśnie to jest powodem? W końcu dyski w laptopach zbyt wydajne nie są. Spróbuj powyłączać co się da na czas odtwarzania filmu - sieć, antywirusa, różne usługi w tle, wszystko co znajdziesz i co da się wyłączyć.

Jeśli winne są kodeki, to polecam program VLC Media Player - może nie jest super wydajny, ale nie instaluje nic w systemie i nie opiera się o kodeki zainstalowane w systemie - wszystko ma wbudowane w siebie, własne. Sporo potrafi. Natomiast ja osobiście najlepszą płynność w filmach osiągam po instalacji pakietu CCCP (fdshow) + ZoomPlayer. Niezwykle ważne jest ustawienie właściwego "wyjście video" - czyli rodzaju nakładki. Warto przetestować wszystkie dostępne w ustawieniach playera - zwykle tylko jedna będzie działać najlepiej, niekoniecznie domyślna.

latet
 

asswhole

New member
Wszystko fajnie ale te czasami odtwarzam z dysku zewnętrznego i dzieje się to samo. Dzisiaj po pracy spróbuje sposobu Latet'a, może Sierzant ma jeszcze jeden pomysł.
 

Trezor

New member
Słuchajcie ja mam ten sam problem że potrafi zarwać filmem.....
Używam KMPlayer + PowerDVD na przemian z CoreAVC i taki grzyb żadne ustawienie mi nie pomaga.... :/

C2D E8400 3@4.2GHZ
8GB DDR2 1066@1200Mhz 5-5-5-14 G.Skill
Asus 8800GTS 320MB
Dyski Seagate Barracuda ES.2


Pomożecie coś??? Może jakiś inny player lub kodeki ??
 

asswhole

New member
A powiem Ci Trezor - sprawdź czy Ci teledyski w HD na YouTube dobrze chodzą bo mi TAK! :-? No zmieszany jestem - PES 2009 na TV chodzi płynnie, filmy 1080p na YT też, a cholerny film nie chce? Co może być tego powodem hmm...
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja używam gom playera + ffd show + core avc + haali media splitter i nic się nie tnie.
C2D6550 2,3Ghz + 4 GB 800Mhz + Geforce 9800GTX+512
 

Trezor

New member
Chodzi o to jak zmusić grafikę do dvxa?? Kombinowałem już tyle razy że szkoda gadać..... :/ Macie jakieś pomysły na konfig i ustawienia??
 

asswhole

New member
Ściągnąłem Reclock'a (ale najnowszą wersję jaką udało mi się znaleźć bo ta od sierżanta jest nie do odnalezienia) oraz 2 playery. KMPlayer i MPC-HC. Nie instalowałem żadnych kodeków. Zrobiłem tak jak pisał Sierżant tylko, że zamiast w ustawieniach reclock'a podczas oglądanie filmy nie wybieram auto, auto tylko z góry określam ilość klatek która mnie interesuje np. odświerzanie 60Hz to 30fps, odświerzanie 50Hz to 25fps i muszę przyznać, że chodzi nieco lepiej ale nadal nie idealnie :|
 

Trezor

New member
A nie czasem jak masz materiał z FPS ok 24 to powinno się dać 24Hz?? Jak tak zrobiłem u siebie w TV Panasonic P42G20ES podłączone DVI-HDMI i w menu od TV pojawiła mi się opcja SmothMovie 24p a przy ustawionych 50,60Hz itd... tej opcji nie mam. Do pozostałych filmów z 30FPS daje 50 lub 60hz i wyłączam IFCS w TV.
 
Do góry