Ferguson Ariva 210

kret_1

New member
Czy jest może do HD210 soft umożliwiający ściąganie plików bezpośrednio na Arrive, a nie za pośrednictwem PC?
Takie coś jak mają NAS-y Synology, czyli Download Station. Może być uproszczone, wystarczy, aby dodawać do pobrania bezpośrednie linki http.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Żaden player z opartych na Realtekach poniżej RTD1195 nie odtwarza x.265 - wcześniejsze układy nie mają zaimplementowanej obsługi tego kodeka.
 

biopar

New member
Jako, że strona arivahd.pl zdechła jakiś czas temu, czy ktoś posiada jakieś archiwum, bądź instrukcję obsługi wgrywania obcych softów na arivkę 210? Ja bym znalazł gdzieś jakieś softy, ale pojęcia nie mam jak to wgrać. Nie pamiętam. Wiem, że możnabyło przez USB, przez jakiś SW3 :)
podzielcie się wiedzą dla potomnych. Wiem, że urządzenie starszawe już, ale można nim jeszcze się pobawić. Wiem, że były softy, które dało się obsłużyć przez www (taki pilot), fajniej wyglądające, itd. Może warto reanimować na forum hdtv.com.pl wątek o naszej arivce, albo chociaż stworzyć jakiś manual do wgrywania i dzielenia się softem?
 

piter1114

New member
Jako, że strona arivahd.pl zdechła jakiś czas temu, czy ktoś posiada jakieś archiwum, bądź instrukcję obsługi wgrywania obcych softów na arivkę 210? Ja bym znalazł gdzieś jakieś softy, ale pojęcia nie mam jak to wgrać. Nie pamiętam. Wiem, że możnabyło przez USB, przez jakiś SW3
podzielcie się wiedzą dla potomnych. Wiem, że urządzenie starszawe już, ale można nim jeszcze się pobawić. Wiem, że były softy, które dało się obsłużyć przez www (taki pilot), fajniej wyglądające, itd. Może warto reanimować na forum hdtv.com.pl wątek o naszej arivce, albo chociaż stworzyć jakiś manual do wgrywania i dzielenia się softem?

b.dobry pomysł, ale jakoś chętnych do podzielenia się inf. i softem mało... Myślę,ze sporo ludzi korzysta z tego sprzętu nadal, i pewnie warto by było temat ciągnąć...
 

spoker

New member
witam, też posiadam arive 210 i wczoraj wrzuciłem soft mede8er, metoda banalna ale niestety trzeba rozkręcić arivę i dostać się do płyty głównej.
Na płycie głównej na spodniej stronie niedaleko procesora z radiatorem są dwie nóżki lutownicze oznaczone jako SW3, poznać można po tym że po obu stronach nóżek są dziurki w płytce, bierzemy kawałek drutu zwieramy oba punkty na 10 sekund, oczywiście wcześniej wkładamy na pendrive przygotowany soft mede8er, włączamy zasilanie, i tutaj trzeba włączyć zasilanie do gniazdka a nie uruchamiać z włącznika arivy bo nie ruszy, po 10 sekundach puszczamy zworkę i czekamy kolejne parę sekund, soft zacznie się wgrywać będzie to widać na ekranie, potem sam zrobi restart i nowy soft wgrany, jeśli nie pójdzie za pierwszym razem nie zrażajcie się bo mi poszło chyba za 4 razem powodem jest to że ciężko trafić w oba punkty lutownicze drucikiem.
Link do softu na chomiku:
chomikuj.pl/GRin/Ariva+210

Pamiętajcie że soft na pendrive musi być rozpakowany a nie w formacie rar lub zip.
 
Do góry