Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

willis81

New member
a potrafi ktoś pomóc bo mam mniejwięcej taki problem:
w filmach mkv obraz co kilka minut, czasem nawet mnie przyśpiesza.. tak jakby w 1sek wyświetlił 3sek,
jest to troche upierdliwe i rażące...

miał ktoś coś takiego albo ktoś ma jakiego pomysła by temu zarazić?

mam video puszczone przez hdmi do plazmy, a audio przez spdif z opcją passthrough do amplitunera
 

dnc

Moderator
VIP
Aby Ci pomóc musimy wiedzieć więcej o Twoim PC. jaki CPU, RAM, GPU? Może masz za słaby CPU? Może za mało RAM. Czy stosujesz kodek video programowy czy sprzętowy?
 

willis81

New member
kompa mam AthlonX2 5200+ 4GB ramu, 9600GT więc daje głowe że to nie jego wina (zreszta od roku oglądam filmy hd i nigdy nie miałem problemu) a odkąd podłączyłem ampli z opcją passtrought to własnie to zaczęło się dziać, jednakże gdy wyłącze ampli i tą opcję na spdifie dalej mam to samo.
z kodekami próbowałem już, wgrywam inne ale też nie pomaga:
Combined-Community-Codec-Pack-2008-09-21; Matroska-Pack-Full_1.1.2; XP-Codec-Pack-2.4.2 i nic to nie daje

może trzeba na nowo postawić system - mam xp
 

dnc

Moderator
VIP
A może spróbuj odinstalować wszystkie kodeki. Wywalić wszystko z systemu. Potem restart. Instalacja tylko kodeka mkv i ac3. Tylko tych. Potem restart Windy i sprawdzenie jak teraz działa? Potem rekonfiguracja ac3 do passthrough.
Próbowałeś może najnowszych kodeków K-Lite Codec?
http://www.codecguide.com/
 

dnc

Moderator
VIP
Generalnie przy K-Lite codec jest kodek do plików mkv. Wiem, że format jest identyczny z AVC co oznacza, że np. kodek Cybelinka, który jest dołączany do Power DVD też odtwarza ten format.
 

willis81

New member
nadal nic, doszedłem do tego iż wina leży w tym passtrought, gdy jest wyłączony to wszystko fajnie działa ale na ampli jest tylko prologic a gdy jest włączony to obraz przeskakuje ale z kolei na ampli jest dts

ma ktoś jaki pomysł?
może w jakiś inny sposób przekazać dzwięk do ampli?
 

Gollum

New member
czy w momencie tego przyspieszania nie widzisz wczesniej, ze obraz zwalnia i objawia się to brakiem synchro pomiędzy głosem, a obrazem?
Ja doszedłem do tego, ze film mkv + napisy w formacie txt + nieodpowiedni kodek powodowaly desynchronizację w momencie, gdy napisy byly wyswietlane. ofkoz w teorii wyswietlane są czesto, ale i dosyc czesto mialem slowmotion i potem nadganianie.
faktem jest, ze film odtwarzany w windows media player nie mial tak widocznych spowolnien, podczas gdy odtwarzany w vlc, media player classic mial, wiec zalezalo to chyba tez od playera. Dobralem tez kodeki i dzięki CCCP jakos wzglednie mi sie oglada i nie mam takich przeskoków.
w media player classic mozesz sobie wyswietlic na dole informacje o plynnosci i jest tam informacja o gubionych klatkach (chyba crop frames czy cos takiego). Sprawdz, czy gubisz je. Jesli tak, to "passtrought" (nie znam sie i nie wiem co to) nie wplywa na jakosc i jest to jedynie zbieg okolicznosci.

@przemekdsxx
raczej nie jest to wina konfigu. Owszem, karta jest tylko do worda i uruchomienia windowsa, ale raczej nie jest to wina tego podzespołu, a pozostałe mam w stacjonarce dosyć podobne i nie widzę problemów.
Problem niezsynchronizowania obrazu na tv, to problem zlych ustawien. nie ukrywam, ze u siebie tez zajelo mi sporo czasu zanim lapka podpiąłem vga do lcd i ustawilem w miarę idealne proporcje. analogicznie mialem z desktopem - przy przejsciowce dvi-hdmi rowniez musialem zajrzec do panelu sterowania nvidia i ustawic chocby w przyblizeniu dobrze proporcje, zeby obraz nie wyjezdzal za kanty telewizora. Opcje klonowania obrazu tez trzeba opanować, bo czasami dziala lepiej cos, co w teorii mialo w ogole nie wygladac dobrze
 
Ostatnia edycja:

fosek

New member
witam, ja mam problem , który poruszyłem na innym wątku ale widzę że tu go nie poruszaliście do tej pory,
filmy odtwarzają mi sie w miarę płynnie ale zauważam przy poziomych ruchach kamery poziome linie, tak jakby obraz dzielił sie na poł i górna połówka goniła dolną, nie wiem czy to najszczesliwszy opis, dzieje sie tak przy mkv 720 i 1080, nie kombinowałem z kodekami, moze ktos tak miał i poprawiał to jakos, komputer nie jest najsłabszy (P4, 2,66 Dual, 1 G ram, Gforce 7300)

pozdrawiam
 

Smartek

New member
Wygląda jakby sterowniki od karty graficznej coś nieteges ;-).
Mam tak, gdy wyświetlam obraz na dwóch ekranach, przykładowo na laptopie i projektorze jednocześnie.
Nie wiem dlaczego, ale muszę przełączać obraz na "tylko zewnętrzny" i wtedy jest normalnie. Pewnie karta graficzna nie wyrabia z płynnym wyświetlaniem HD na dwóch ekranach.
Tak czy siak - objaw jest identyczny jak u Ciebie.
Może spróbuj wgrać najnowsze/inne sterowniki do swojej karty graficznej, albo na innym generatorze wideo może będzie lepiej?

Niewykluczone, że jest to wina kodeków, więc odsyłam do mojego poradnika (na konkurencyjnym forum, więc z oczywistych powodów nie podam linka).

-edit-

a czym odtworzyć Matroska file (mkv) zeby po optyku z kompa mi wychodzil dzwiek 5.1 lub wyzej na amplituner?
KMPlayer, w zewnętrznych kodekach wybierasz AC3Filter, odznaczasz "AC3" w wewnętrznych.
W konfiguracji AC3Filtera zaznaczasz SPDIF na kilku zakładkach...
 
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
w koncu doszedlem do paru wniosków.
Moze to głupie, ale:
- rozciągnięcie obrazu do szerokości i wysokości matrycy powoduje zmianę proporcji obrazu i słabsze konfigi mogą sobie z tym nie radzić. Sam do niedawna puszczałem sobie filmy na lapku bez pasków góra-dół i widziałem czasami jak przez szerokość ekranu przechodziła co jakiś czas kreska. zazwyczaj przechodziła na górze ekranu.
- ustawienie domyślnych proporcji zazwyczaj niwelowalo problem, choć czasami miało się odczucie inne, szczegolnie przy 1080p. pozostają ofkoz wrazenia estetyczne. wole miec caly 15,4 w obrazie niz 1/4 z czarnymi pasami
- jesli posiadacie szybki konfig, procek 2-rdzeniowy, a mimo wszystko filmy wam się spowalniają, obraz nie nadąża za dźwiękiem, to wejdźcie w menedżera urządzeń, podświetlcie proces swojego media playera, naciśnijcie prawym przyciskiem, ustawcie priorytet na czasu rzeczywistego i wejdźcie w koligację. Domyślnie są tam ustawione 2 rdzenie (przy 2rdzeniowcach), ale odznaczenie tego drugiego od razu sprawiło, że mój c2d 2x 2,5Ghz Penryn z 6MB keszu od razu płynnie puszczał filmy full hd. Dziwne ale prawdziwe, widocznie 2 rdzenie wykorzystane były słabiej niż 1 rdzeń. Tą czynność będziecie musieli wykonywać każdorazowo uruchamiając film w plejerze i widząc spowolnienia. To nie musi być wina kodeków czy plejera, tylko czasami wina systemu. Jesli macie podczas filmu slow motion, a wasz konfig powinien dźwignąć film w hd, to powyższe powinno mu pomóc.
 

Keraj 35

New member
Witam.Mam wielka prośbę do kolegów ostatnio zakupilem kamerę canona HF 10 z której jestem zadowolony.Problem w tym iż mój komputer to juz zabytek ,więc postanowiłem zakupic nowy.w sklepie zaoferowali mi nastepujący zestaw:
płyta główna-GA-EP35-DS4 CH8 GBLAN SATAII ATX
Pamięć-Kingston DDR2 4GB DUAL(PC800) KVR800D2N5K2/4G
Dysk Seagate 500GB 7200RPM SATAII ST3500320AS NCQ32MB
Procek-Intel CORE 2 DUO 3,16GHz BOX
karta graficzna-Sapphire Tech. HD3870 512MB ultimate DDR4 PCI-E DVI TVO BULK
do tego OEM WIN XP HOme
w cenie ok. 3tys.
Chciałbym poznać wasze zdanie czy wystarczy to do obróbki video wzglednie jakies sugestie co do zestawu.
 

Kondor_PL

New member
Na początek witam użytkowników tego forum.
Rejestrowałem sie już jakiś czas temu,
jednak jest to mój pierwszy post.

Keraj 35 napisał:
...Chciałbym poznać wasze zdanie czy wystarczy to do obróbki video wzglednie jakies sugestie co do zestawu.
Ogólnie wystarczy, jeśli nie zajmujesz się profesjonalnie edycją wideo. W przeciwnym razie quad to podstawa. Płyta świetna, do niej zawsze quada możesz wsadzić później.

Skoro jednak składasz "nówkę", to proponuję dwa dyski twarde. Mniejszy (250 lub 320 GB) na system+dodatkowa partycja na rzadko ruszane "leżaki" i większy (500GB) na dane.
Seagate ostatnio nie zbiera pochwał. Zastanów się np. nad Samsungiem z rodziny F1 SpinPoint. INFORMACJE - wwx.lix.in/-385a62 (wpisz poprawnie www) - kupuj jednak w innym sklepie, bo tam drogo :)

Niezależnie od tego, jakiej firmę wybierzesz, proponuję dwa dyski (nie dwie partycje na jednym dysku), ponieważ jest to znacznie lepsze rozwiązanie, powodujące ogólne podniesienie wydajności dla całej jednostki. Samo kopiowanie z dysku na dysk (C -->> D) trwa 2x krócej niż z partycji na partycję w obrębie jednego dysku (C1 ->> C2).
Oczywiście trzeba pamiętać o tym podczas pracy i wyrobić sobie nawyk, aby duże pliki źródłowe i końcowe rendery wideo nie umieszczać na partycjach tego samego dysku.

Procesor jest jak najbardziej porządny. Zdaje się, że to E8500? Warto kupić E8400. Różnica wydajności jest nieistotna od 8500, a cena zdecydowanie niższa. Druga sprawa, że możesz 8400 swobodnie podkręcić (bez szkody dla niego) ze standardowego 3,0 GHz do okolic 3,5. Można i powyżej 4, ale chłodzenie trzeba zmienić na bardziej wydajne.

Pamięci Ok, ale szukałbym z wartościami CL z zakresu 4 a nie 5
GeIL Dual Ultra 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4 lub GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4.
Oczywiście należałoby się zastanowić, czy w ogóle jest sens jeszcze na dzień dzisiejszy inwestować w pamięci DDR II.

Co do karty graficznej. To zupełnie inna historia. Każdy na to musi spojrzeć indywidualnie. Jeden potrzebuje "potwora" do gier inny zwykłej karty do przeglądania stron internetowych. Na temat twojej mogę powiedzieć, że te chipsety - jak dla mnie - to jedne z najbardziej rozsądnych wyborów pomiędzy uzyskiwanymi osiągami, a prądożernością karty. Ja akurat kupiłem tę ze stajni Gigabyte, ale to nieistotne. Dobre jest też to, że za pomocą dostarczanej przejściówki można wyprowadzić sygnał na telewizor HD.

Składałem dla kolegi dwa miesiące temu taką właśnie konfigurację, prawie identyczną do twojej. Komputer chodzi wyśmienicie. Niestety na dzień dzisiejszy ta sama konfiguracja jest droższa o ponad 500 zł. Dla pocieszenia dodam, że właśnie taka konfiguracja jest najbardziej optymalna dla zainstalowania MacOS.
Przepraszam, że się tak rozpisałem. Mam nadzieję że ci pomogłem.
pozdrawiam

P.S. Nie podałeś jaki monitor. Napiszę tylko żebyś nie kupował monitorów panoramicznych większych niż 20", a w formacie 4:3 optymalne jest 19". Większe monitory oczywiście są potrzebne, ale osobom, które używają ich do pracy. Dla normalnego użytkownika lepiej kupić dobrą panoramę 20" za równowartość monitora ze zwykłą matrycą 22" lub 24". Druga sprawa, że dłuższe siedzenie przed wielkim monitorem zdecydowanie bardziej męczy.
Dodatkowo duże matryce stawiają zdecydowanie wyżej poprzeczkę dla kart graficznych, które standardowo pracują w znacznie wyższych rozdzielczościach natywnych.
 

jam2

New member
Witam,

Mam mały problem z kodekami - miałem małą awarię coś się rozkraczyło i musiałem instalować na nowo wszystko. Wcześniej wszystkie filmy .mkv chodziły płynnie zarówno 720 i 1080.:grin:

W tej chwili mam problem przy 1080 - a dokładniej z napisami. Odtwarzam film przez VMP, napisy lecą przez DirectVobSub i wtedy się film rozjeżdża z dźwiękiem i video - jak tylko zrobię opcję w 'hide Subsitiels' wszystko wraca do normy, nie ma też problemu z napisami zaszytmi w .mkv

Pewnie jakiś problem z codecami, mam teraz zainstalowy tylko CCCP.Może ktoś z was będzie znał rozwiązanie ?:(:(

pozdro
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
fosek napisał:
witam, ja mam problem , który poruszyłem na innym wątku ale widzę że tu go nie poruszaliście do tej pory,
filmy odtwarzają mi sie w miarę płynnie ale zauważam przy poziomych ruchach kamery poziome linie, tak jakby obraz dzielił sie na poł i górna połówka goniła dolną, nie wiem czy to najszczesliwszy opis, dzieje sie tak przy mkv 720 i 1080, nie kombinowałem z kodekami, moze ktos tak miał i poprawiał to jakos, komputer nie jest najsłabszy (P4, 2,66 Dual, 1 G ram, Gforce 7300)

pozdrawiam

Siemanko. Owe zjawisko zwie się z angielskiego tearing i jest dosyć "popularne". Dzieje się tak z kilku powodów np
kiedy używamy w playerze renderera vmr9 windowed lub evr albo czasem przyczyną jest karta graficzna. Napisz jakie masz kodeki, jaki player itp a coś pomyślimy. Miałem ten efekt i wiem o co chodzi. Pozdrawiam.
 

jam2

New member
Dzieje się tak właściwie przy uruchomianiu każdego Playera: WMP, WMC, Vplayer. W tej chili mam zainstalowane tylko CCCP. Zrobiłem test jak puszczę napisy przez vplayerze w normalnym trybie to chodzi ok...

konfiguracja kompa:

ram: 4gb
procek: AMD 5000+ 2x2,6 Ghz
karta: ATI Radeon HD3200

 

adam345

New member
Witam,
mam lapka acer 5930.
Intel Core2 Duo P7350 (2.0GHz)
Ram 3gb
NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB DDR3

Do niego podłączony przez kabel hdmi monitor HP LP2475w.

Odtwarzacz The KMPlayer, kodeki CCCP. System VISTA.

Przy odtwarzaniu filmów w 1080p (.mkv) czasami wydaje mi się jakby obraz był spowolniony. Sprawdzałem obciążenie procka i wynosi maks 80%. Czasami także obraz się chwilowo zacina, taka bardzo krótka ścinka (2, 3 pod rząd z odstępami). Przy czym jak wracam ponownie do tego kawałka to jest już ok. Co do spowolnienia to nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam
 

masterpolo

New member
Witam!
Ja mam taki problem, od razu na starcie dodam, że mój sprzęt to barton 2500+, 1 GB ramu i grafa 7300GT Palit. System operacyjny Win XP. Kodeki jakie zainstalowałem: klcodec431f, coreavc_pro_1.1 i haali media splitter. Odtwarzacz KM Player. I teraz po kolei: co do odtwarzania filmów, synchra obrazu z dźwiękiem to się nie czepiam, działa. Ale mam problem z napisami. Nie idą równo, spóźniają się prawie w każdym filmie. Próbowałem zmienić ustawienia dla FPS-ów, ale nic nie dało. Czy ktoś może miał już doświadczenie z takim problemem i czy coś mi doradzi. Z góry dzięki za odpowiedzi. Wesołych Świąt :)
 

juby456

New member
problem

Panowie mam problem podlaczylem samsunga A656 kablem DVI-HDMI pod kompa wszytsko ladnie pieknie, roznymi playerami otwieram pilki video tylko na moim ulubionym kmplayerze jest sam dzwiek lecz nie ma obrazu bez wgledu na to jaki typ pliku video odtworze.Moze cos zaznaczylem lub odznaczylem w usatwieniach tylko kurcze nie wiem co:(
 
Do góry