WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

wiatrak

Active member
Bez reklam
Koledzy już wspomnieli o tym w topicu o protoplaście, ale chyba warto założyć nowy temat? ;)

W końcu pojawił się długo oczekiwany następca małego "wudeka"! Tez mały, w cenie 149 USD... :)

wdfWDTV_Live.jpg
wdfWDTV_Live.jpg


Strona produktu:
http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=735

Instrukcja po polsku:
http://www.wdc.com/WDProducts/Library/UM/POL/4779-705035.pdf

Co nowego w porównaniu z protoplastą?
-gniazdo sieciowe i możliwość korzystania z niektórych serwisów internetowych (YouTube, Flickr, Live365 i Pandora)
-wyjście HDMI w specyfikacji 1.3
-wyjście video komponent (przejściówka z mini jacka)
-dekodowanie ścieżek dźwiękowych DD i DTS do stereo
-nowy (szybszy) SoC Sigmy (8655) i co najważniejsze po 512 MB pamięci flash/ROM i RAM. Oj będzie się działo w alternatywnych firmware'ach!!! :D

Jak na razie największą wątpliwość (dla mnie) stanowi bitstream dźwięku HD; zdaje się że DD True HD chodzi natomiast DTS HD MA nie (tylko DTS core), co rzekomo ma być poprawione w przyszłym firmware. Pożyjemy zobaczymy...
Druga wątpliwość to automatyczna zmiana częstotliwości pola sygnału video (Auto framerate), a raczej jej brak. :neutral:

Czekamy na pierwsze opinie użytkowników, póki co można poczytać te z za oceanu:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1186715
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1172446

 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Według instrukcji oryginalne oprogramowanie obsługuje również karty WiFi na USB :)

Jak dla mnie w tym urządzeniu brakuje tylko dysku twardego :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Moje gapowe! :roll: ;)

A tu wykaz działających pierdolników WiFi:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1172446&page=18

"Here are the USB Adapters that we've tested: Ralink based

Manufacturer Model # Device Name
Belkin F5D8055 N1 Wireless USB adapter
Belkin F5D8051 N1 Wireless USB adapter
Buffalo WLI-UC-G300HP Wireless N compact USB 2.0 Adapter
Buffalo WLI-UC-G300N Wireless N compact USB 2.0 Adapter
Buffalo WLI-UC-GN Mini
D-Link DWA-140 Rangebooster N USB Adapter
EnGenius EUB-9701 Wireless N adapter
Linksys WUSB100 Rangeplus wireless network usb adapter
Linksys WUSB600N Wireless-N USB network adapter with dual-band
Trendnet TEW-644UB Wireless N USB adapter
Trendnet TEW-645UB Wireless N USB adapter
Trendnet TEW-664UB 300Mbps Dual Band WirelessN USB Adapter
Sitecom WL-329 Wireless Dualband USB Adapter"
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ciekawe ciekawe, mnie interesuje dodatkowo dzwiek HD, odtwarzanie plikow blu-ray, oraz jak wypada porownujac z Xtrem, szkoda ze w srodku nie zrobili miejsca na 2,5 i 3,5 dysk lipa straszna jak dla mnie

no i nie mozna podpiac go do wzmacniacza nie widze wyjsca
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli obsługuje Dolby True HD, to brak obsługi DTS Master Audio nie jest konieczna, chyba że mamy do czynienia np. z mkv z takim strumieniem.

Ogólnie mile widzieć obsługe HDMI 1.3. Czekam na kolejne doniesienia co do obsługi dźwięku HD.

ArtS :)
 

stefanol

New member
2-3 użytkowników na AVSie donosi, że jakość obrazu jest sporo gorsza niż na WD TV1. Zaniepokoiło mnie to, więc lepiej poczekać aż pojawi się więcej recenzji.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
To jest tak jak byś napisał, że jeśli obsługuje Dolby Digital to obsługa DTS nie jest potrzebna...

Pozdrawiam,

Lubisz sie czepiać, ale zauważ, że DD True HD i DTS Master Audio są formatami bezstratnymi, w przeciwieństwie do DD i DTS. W przypadku tych drugich DTS posiada lepsze parametry od DD, w przypadku drugich, formaty są komplementarne. Oczywiście dobrze byłoby, gdyby nowy WD obsługiwał jeden i drugi format, jednak ewentualny brak DTS MA nie powinien być aż tak bolesny. Brak jego obsługi może mieć znaczenie tylko w plikach posiadających wyłacznie ten format, ale o tym już wspomniałem.

Poza tym, nie wiemy, jak jest naprawdę. Na stronie WD nie ma w tej kwestii żadnych informacji. Musimy poczekać na doniesienia przyszłych użytkowników. Moim zdaniem nic chyba nie stoi na przeszkodzie w wysyłaniu strumienia DTS MA przez HDMI, skoro DD True HD jest wysyłane. HDMI 1.3 jest zgodne z oboma standardami.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
WD TV Live w Europie i Polsce będzie dostępny na początku listopada, wiadomość bezpośrednio z WD Europe. Ceny niestety nie podam bo to tajemnica :( "sam nie wiem" :)
My już mamy zamówione w WD i jak tylko rozpoczną sprzedaż to dostaniemy partię na magazyn :) więc czekam :)
 

ewenement1981

New member
WD TV™ Live Media Player

Jeśli ktoś chce ten syf proszę 116 euro stronka sprawdzona zamawiałem już nie raz nie jestem pewien czy wysyłają do Polski... zapewne każdy ma kogoś znajomego w Irlandii, więc dla chcącego nic trudnego
www kropka komplett kropka ie najlepiej wpisać w wyszukiwarce na stronie wd i poszukać wtedy w produktach
 

stefanol

New member
Bardziej bym się skłaniał do zamówienia z usa, bo cenowo wychodzi atrakcyjniej :) b-rad na dniach ma zamiar wydać pierwszy custom firmware, więc bezproblemowo poszło z moddingiem - a to dodatkowy plus.
 

dread

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Oczywiście dobrze byłoby, gdyby nowy WD obsługiwał jeden i drugi format, jednak ewentualny brak DTS MA nie powinien być aż tak bolesny. Brak jego obsługi może mieć znaczenie tylko w plikach posiadających wyłacznie ten format, ale o tym już wspomniałem.

Piszesz tak jakby standardem było, że na płytkach BD mamy do wyboru TrueHD bądź DTS-HD MA, a w praktyce w 99% jest tylko jeden z tych formatów, z przewagą tego drugiego (dane z blu-raystats.com) i ta przewaga DTS-HD MA z miesiąca na miesiąc rośnie.

Więc tak... brak obsługi DTS-HD MA to spory ból.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Poczekajmy zatem, aż ktos potwierdzi zgodność z tymi formatami. Inaczej poruszamy się we mgle.

Jeśli rzeczywiście DTS MA zaczyna dominować na dyskach BD, to byłby to problem. Choć, jak widzę, w internecie można znaleźć ripy BD, ale są one z AC3 lub DTS. Na dodatek w większości przypadków z lektorem. Nie sądzę, aby odbiorców tego rodzaju materiuału interesowała wysoka jakość dźwięku. Lektor w Dolby TrueHD, czy DTS MA będzie brzmiał praktycznie tak samo, jak w formatach stratnych. :)

Wracając do WD Live. Trudno mi uwierzyc, że jeśli mozliwy jest bitstream Dolby TrueHD, to niemozliwy jest bitstream DTS MA. Ale kto ich tam wie? Mam nadzieję, że ktoś z forum będzie mógł to potwierdzić.

EDIT: Przejrzałem jeszcze raz liste formatów na stronie WD i doszedłem do wniosku, że poza standardowymi Dolby Digital i DTS nie ma na liście formatów Dolby i DTS w wersjach HD.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry