ASUS O!Play HDP-R

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tyle, że we wszystkich testach i opiniach naczytałem się o dobrej i szybkiej reakcji na pilota w ASUSIE a tu u mnie jest wręcz odwrotnie. Może powinienem go reklamować bo to tylko tak u mnie jest?

Proszę innych o opinie na temat jakości obrazu i działania pilota.
 

morzin123

New member
No co jak co, ale na pilota i jego działanie nie mogę narzekać. Oplay reaguje na niego bardzo dobrze drobne musnięcie na pilocie powoduje reakcje urzadzenia. U mnie pilot działa nawet z pod poduszki.
Po roku urzytkowania naprawde nie mogę złego słowa o nim powiedzieć.
 

GIZIU

New member
Witam, posiadam HDP-R3 i ostatnio dwa filmy w formacie .mkv nie miały obrazu. Czy ktoś wie czy wyszedł jakiś nowy soft do niego ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

P.S. Czy soft od R1 pasuje do R3 ?
 
Ostatnia edycja:

Lendziu

New member
R1 i R3 to te same urządzenia.. różnice są tylko w wyposażeniu, więc soft od R1 ograniczy kilka funkcji np. wifi..
 

bumbum

New member
Przepraszam za może głupie pytanie ale czy po podłączeniu do amplitunera kina domowego filmy w dd 5.1 będą odtwarzaly w 5.1?

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

mroziek

New member
W Asusie HDP-R1 występuje problem związany z opóźnieniem dźwięku w stosunku do obrazu poprzez kabel HDMI podpięty bezpośrednio do TV. To samo mam gdy puszczam dźwięk wyjściem optycznym.Czy ktoś wie jak sensownie rozwiązać ten problem? Miałem okazję podpiąć O!Play do projektora, obraz i dźwięk analogowo - problem nie występował. Jest szans że puszczając obraz HDMI, a dźwięk analogowo opóźnienie nie wystąpi?
 

Lendziu

New member
Podepnij asusa do tv poprzez hdmi, ustaw w asusie dźwięk wielokanałowy..
następnie włóż do audio out w telewizorze kabel optyczny i jego drugi koniec do kina..
Przez HDMI mam podpiętego HDP-R3 i tuner N do telewizora.. Dźwięk po przetworzeniu leci optykiem do kina domowego i nie ma żadnego przesunięcia..
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

sorenson

New member
Jest nowy, oryginalny sofcik na HDP-R1 oznaczony jako 1.35p. Na razie jest na ftp ASUSA:

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/Digital_Media_Player/HDP-R1/Firmware/HDP_R1_FW_135_PAL.zip

lub:

Download HDP_R1_FW_135_PAL.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

Zmiany:
1. Added MKV header compression format support
2. Fixed the bug: The “N” letter of Greek subtitle cannot be displayed correctly on the screen.

Zasysać, zasysać, testować, testować...
Może ktoś go spolszczy tak jak 1.33P Pozdrawiam
 

Enjama

New member
Mógłby ktoś zrobić fotkę jak wyglądają napisy w sofcie 1.35 dla R1 ?
Zastanawiam się nad R1 właśnie, ale ważną kwestia są napisy.
Raz się już sparzyłem z Wdtv live i nie chciałbym znowu kupować w ciemno.

Czytalem tutaj na forum wcześniej że były za duże odstępy w napisach ... niezbyt to zachęcało.
Jak to wygląda teraz :)

Bardzo proszę o jakiegoś screena foto, gdy są dwa wiersze napisów :)

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 

Enjama

New member
Nie podobały mi się wyświetlane napisy, a dokładnie zbyt duża luka pomiedzy dwoma wierszami napisów.

Ponawiam prośbę o fotkę napisów w R1 z softem 1.35 ;)
 

watchdog

New member
Mógłby ktoś zrobić fotkę jak wyglądają napisy w sofcie 1.35 dla R1 ?
Zastanawiam się nad R1 właśnie, ale ważną kwestia są napisy.
Raz się już sparzyłem z Wdtv live i nie chciałbym znowu kupować w ciemno.

Czytalem tutaj na forum wcześniej że były za duże odstępy w napisach ... niezbyt to zachęcało.
Jak to wygląda teraz :)

Bardzo proszę o jakiegoś screena foto, gdy są dwa wiersze napisów :)

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

W R1 w można ustawić wielkość czcionki i chyba odstępy między liniami też, chociaż nie jestem pewien. Na sofcie 1.33P jest wszystko ok, nie zauważyłem żeby były zbyt duże odstępy, ale to też zależy od wielkości czcionki bo jak ktoś sieknie 72 punkty to mu cały ekran zajmą hehe.
 

goskim

New member
witam, od czego zależy prędkość przewijania (x1, x1,5, x2), kiedy mogę uzyskać większe prędkości?
zależy to od prędkości odczytu danych np. z pena? jak wrzucę ten sam film na dysk ESATA będzie poprawa?
 

czacha3410

New member
Drodzy Asus Maniaki :)

Wszystko zostało opisane o naszym waszym HDP-R1 ale jedno nie. Mianowicie czy ww sprzęt potrafi przesunąć film np: o takich proporcjach (21-9) na TV (16-9)do góry Up Up Up. co by napisy przesunąć lekko do dołu i tak oglądać (czytać) je tylko na czarnym pasku na dole.

Czasami filmy takie się zdarzają. po prostu nie lubię jak mi napisy nakładają się na film jeżeli jest inna możliwość. chyba ze całościowo w TV lecą.
Ważne dla mnie jest czy taka funkcja jest czy nie, mianowicie miałem to w WD Live TV ( sprzedałem choć nie wiem czemu.) no i bardzo mi to się podobało.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

goskim

New member
Przetestowany delikatnie nowy soft:) na sofcie 1.35P nie ma problemu z odtworzeniem filmów
.mkv z skompresowanymi nagłówkami (zgodnie z opisem producenta), więc jest poprawa w stosunku do 1.33
 

devilll

New member
Witam mam pewien problem, mam nadzieję na szybką pomoc. Mianowicie chodzi o to , czy to możliwe że Asus powoduje przycinki na filmie MKV ale jakośc bardzo dobra , konkretnie Avatar z bitrate 23 Mb/s, a wiec sporo. Przy sporej ilosci detali jak np szybka akcja , powiedzmy walki obcych z ludzmi nad wodą czy też w powietrzu gdzie jest duza przestrzen, scina mi film i to powaznie. Myslalem ze to tylko przez kabel internetowy , bo tak ogladam filmy poprzez polaczenie z kompem przez kabel internetowy. Podpiąłem nowiutki dysk ktory kupilem Hitachi 32 MB Cache i jest niestety to samo. Filmy mkv z bitrate na poziomie do 10-12 Mb/s idą normalnie , ten juz scina. Czy to normalne, ze skrzynka nie wyrabia przy takiej jakosci?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A sprawdzałeś czy ten film nie przycina się również na kompie? Może błędy po prostu powstały przy zrzucaniu z płyty BD?
 
Do góry