Cyfra+ w HD jaki dekoder?

skadall

New member
czytam i czytam drugi dzień i nie mam pewności czy zrobię dobry ruch, kupiłem plazmę paasonica tx-p42x10e miało być tak pieknie, podłączyłem pod cyfrę, dekoder philips oraz strong, kabelek scart, i co? obraz żadna rewelacja, widać pixele, ostrość nie dobra, nie specjalnie to wszystko wygląda, miałem kupić lcd to pokusiłem się na plazmę nie wiadomo po co, kolega ma philipsa 42pfl7603d i obraz poezja program nie ma znaczenia, w hd to już szczęka mi opadła, do mie nie ma porównania, moje pytanie jest takie czy kupując któryś z polecanych tunerów poprawię obraz mojego tv, wspomniany kolega ma tuner z dyskiem od cyfry+, chciałbym wydać do 500zł , może być nawet uzywany, byle nie trzeba było wiele wgrywać ,przegrywać i kombinować, bardzo zależy mi również na dobrym dzwięku mam na tym punkcie świra, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bestisz

Member
tomo111 napisał:
ja polecam dm 800 hd pvr, tuner na linuksie, bardzo szybki
Tak bardzo szybki w porównaniu z tunerami nielinuxowymi!! Jeżeli przerobiłeś wszystkie modele Dreamboxa to zapewne wiesz że DM800 nie jest taki super w porównaniu z jego poprzednikami. No oczywiście nie licząc tego że jako pierwszy w rodzinie Dm był tunerem HD.
Tak poważnie to jest to sprzęt dla "dłubaczy". Ma ogromny potencjał ze względu na linuxa i masę pluginów/dodatków. Jednak ktoś kto go kupuje powinien wiedzieć co kupuje. To nie sprzęt do którego wkłada się kartę C+ i po sprawie. Żeby wykorzystać jego potencjał trzeba przerobić troszkę lektury w temacie.
Jakość obrazu? Hmmmm może przemilczmy. Jestem fanem Dreamów od lat ale w tej kwestii modele 800 jak i flagowy DM8000 nie królują. Posiadam oba te modele jak i np. tuner Kathrein 910 którego też używam i obraz jest o niebo lepszy. Ma dużo lepsze obrabianie sygnału SD co niestety w Dreamboxach HD jest na moje oko bolączką.
Rynek tunerów HD na linuxie troszkę się rozbudzi ponieważ na dniach w ciągłej sprzedaży pojawi się QboxHD oraz w kuluarach okrzyknięty jako następca Dbox2 czyli Coolstream HD (na oprogramowaniu Neutrino).

Wracając do uprzędzeń dla "normalnych":) którzy chcą wsadzić kartę c+ i cieszyć się oglądaniem polecam tuner przez wiele czasopism uznany jako referencyjny pod względem jakości obrazu a mianowicie Vantage HD 8000S PVR Twin. Dwie głowice, świetny wygląd, oczywiście HDD, USB, no i LAN. Oprogramowanie alternatywne w ciągłym rozwoju. Wisienką na torcie jest jakość obrazu jaką oferuje. Polecam!!
 
Ostatnia edycja:

BaDD

Member
Pod względem obrazu i pewnego zaspokojenia ("włożyć karty CP/C+ i zapomnieć") polecane są modele Technisat, z dyskiem HD S2 Plus lub bez dysku (ale z USB) HD8-S. Tunerki mają ładny obraz, nie wieszają się, kanały przełącza się płynnie itd.
Szukam czegoś takiego (jak HD8-S).
Czy ktoś z użytkowników może potwierdzić te opinie?
 

bestisz

Member
BaDD napisał:
Pod względem obrazu i pewnego zaspokojenia ("włożyć karty CP/C+ i zapomnieć") polecane są modele Technisat, z dyskiem HD S2 Plus lub bez dysku (ale z USB) HD8-S. Tunerki mają ładny obraz, nie wieszają się, kanały przełącza się płynnie itd.
Szukam czegoś takiego (jak HD8-S).
Czy ktoś z użytkowników może potwierdzić te opinie?
Powinieneś być zadowolony bo w tym przedziale cenowym to naprawdę tunery które tworzą wyznacznik jakości obrazu.
 

doltom

New member
Tydzień temu kupiłem Fergusona Ariva Combo HD. I jestem bardzo zadowolony. Cyfra chodzi dobrze. Podłączyłem pod usb dysk twardy i z przyjemnością nagrywam kanały hd, nie będąc zmuszonym do oglądania o wyznaczonej porze. Żadnej utraty jakości, płynne odtwarzanie. Początkowo zacinał co prawda obraz, jakby była co 2 klatka, ale okazało się, że to kwestia kompatybilności z telewizorem i pomogło przełączenie wyjścia sygnału z 1080i 60 hz na 1080i 50 hz. Łatwa aktualizacia firmware, łatwe wgranie listy kanałów. No i ma tuner naziemnej dvb-t (jeszcze nie podłączyłem anteny, choć jestem w W-wie). Za 800 zł to naprawdę dużo.
 

ronin

New member
bestisz napisał:
Powinieneś być zadowolony bo w tym przedziale cenowym to naprawdę tunery które tworzą wyznacznik jakości obrazu.
Mam jeszcze dwa pytania odnośnie tego Technisata HD-8S.
Z tego co zdążyłem się zorientować to z tyłu możemy podłączyć dysk USB, który tuner nam sformatuje w jakimś przedziwnym formacie. Aby spróbowac obrobić materiał (w zasadzie interesuje mnie tylko HD) musimy podłączyć dysk do przedniego USB, sformatowany TYLKO jako Fat32 (czyli wykluczają się duże pliki). Pytanie czy taki materiał MOŻNA obrobić na komuterze, bo domyslam się, że jego rozszerzenie będzie dość egzotyczne. Dokładnie chodzi mi o obróbkę np. meczów NBA czy filmów HD, czyli wycięcie paru reklam czy ustawienie właściwego początku i końca i powiedzmy jego wyjście do formatu .mkv (oczywiście w miarę sensownej objętości, czyli do 8Gb na 2h).
Drugie pytanie dotyczy cyfry+ i współpracy z tym tunerem. Konkretnie czy bez przeszkód przepuszcza prawa c+ i czy na kanałach C+HD Film i HD Sport są odpowiednio zsynchronizowane napisy (czego np. nie ma mój Humax HD-2000)
Z góry dzieki za odp.
 
Do góry