Sony Playstation 3 - test, recenzja, opinie użytkowników.

ps3_title.jpg

Mało kto wierzył iż w naszym kraju HDTV zadebiutuje tak szybko i w dodatku z taką siłą. Większość osób twierdziła, że być może będziemy musieli czekać z 5 lat, a może i więcej aby ujrzeć pierwsze produkcje w systemie wysokiej rozdzielczości. Tymczasem za sprawą satelitarnych platform cyfrowych, oraz nowych konsol do gier możemy za (w miarę) rozsądne pieniądze korzystać z dobroci High Definition.

Na tę chwilę wielu z nas czekało w wielkim napięciu, europejski debiut konsoli nowej generacji i dostępnego cenowo odtwarzacza blu-ray w jednym. Niestety zgodnie już z tradycją premiera na starym kontynencie odbyła się ze sporym opóźnieniem w porównaniu do innych liczących się kontynentów. Ale nie przestańmy już gadać bo oto jest Sony PLAYSTATION 3.

Nie będziemy się rozwodzić nad specyfikacją techniczną, napisano już na ten temat wiele "poematów", wiadomo iż w konsoli drzemie duży potencjał multimedialny, a my sprawdzimy jak przedstawia się on w dniu premiery.

playstation3_2.jpg

playstation3_3.jpg

Czarne pudełko o stosunkowo sporej wadze otworzyliśmy bez żadnych problemów (cóż za sukces ;)). Zawartość została poprawnie spakowana, konsola przed porysowaniem chroniona jest specjalną pianką a pozostałe komponenty jak pad, oraz kable zapakowane w oddzielne foliowe torebki. Nasze pierwsze spostrzeżenia na temat wyglądu były podobne, konsola na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie, jednak po chwili to co na początku nas zachwyciło, zaczęło nas lekko niepokoić. Mianowicie gabaryty, oraz rodzaj plastyku z jakiego została zrobiona konsola.

playstation3_4.jpg

playstation3_6.jpg

Wymiary w porównaniu do konkurencji wypadają podobnie, jednak jednostka po pewnym czasie wydaje się duża, na szczęście konstruktorzy przewidzieli 2 sposoby korzystania z konsoli - poziomy oraz pionowy - co daje pewne pole manewru przy ustawianiu sprzętu w pobliżu telewizora. Drugą bardziej intrygującą kwestią jest materiał, z którego składana jest PS3. O ile do jakości użytych materiałów nie ma żadnych zastrzeżeń, o tyle z praktycznością użytkowania ma to bardzo mało wspólnego. Prawie cała obudowa zrobiona jest z tworzywa o wysokim połysku, który robi wielkie wrażenie do póki nie zaczniemy używać naszej zabawki. Nawet najdrobniejszy kontakt naszych dłoni z powierzchnią konsoli zostawia na niej ślady. Po podłączeniu wszystkich kabli wyglądało to średnio estetycznie. Lecz niestety to nie koniec, tylko po 3 godz testów obudowa zdążyła "przyciągnąć" do siebie znaczną ilość kurzu, którego usuwanie nawet bardzo delikatną, miękką szmatką potrafi zostawić ślady. Jeżeli jednak będziemy dobrze dbali o naszą konsolę to wg mnie będzie potrafiła robić spore wrażenie na nieznajomych :)

playstation3_5.jpg

Jeżeli poruszyliśmy już kwestię estetyki wyglądu to warto zauważyć duży plus, którym jest bardzo cicha praca zarówno samej konsoli, jak i zamontowanych w niej napędów (HDD i blu-ray). Xbox 360 wypada na tym polu dużo słabiej.

Czego zabrakło w pudełku od konsoli HD??? Jeżeli by zadać takie pytanie przed premierą komuś zainteresowanemu kupnem danego produktu, to chyba w życiu by się nie domyślił... więc w pudełku konsoli nowej generacji, nastawionej na najlepszą grafikę w HD brakuje... kabla dzięki któremu będziemy mogli taką uzyskać jakość HD (i to w konsoli, która kosztuje prawie 2 razy więcej od konkurencji).

Nie zapomniano na szczęście o cyfrowym wyjściu audio, którym w tym przypadku jest wyjściem optycznym, dzięki któremu bez problemu będzie można wysłać sygnał do zewnętrznego amplitunera.

Nowo zaprojektowany kontroler z systemem SixAxis zamiast (?) wstrząsowego ma dostarczyć nowych emocji podczas grania, wszystko za sprawą specjalnego czujnika który wykrywa ruchy w sześciu płaszczyznach. Od razu zauważę iż na razie nie ma tytułu dedykowanego temu systemowi (owszem można korzystać w najróżniejszych tytułach ale nas nie ujęło to na tyle abyśmy zachwycali się tym rozwiązaniem). Pad jest lekki z wbudowaną baterią, którą można naładować tylko poprzez podłączenie z konsolą kablem USB. Zauważmy, iż w przypadku uszkodzenia baterii trzeba będzie wymienić najprawdopodobniej cały pad.

playstation3_7.jpg

playstation3_8.jpg

Z przodu brak tacki (zastosowano metodę "wsysania" :)), porty USB oraz czytniki kart pamięci (SD, memory stick, CF), z tyłu wyjście A/V, HDMI oraz optyczne. Tak wygląda całość.

Esencja PS3?

playstation3_13.jpg

Po uporaniu się ze wszystkimi kablami (raptem było ich aż 4 ;)) wzięliśmy się za testowanie głównej istoty konsoli do gier czyli... tak idziecie bardzo dobrym tokiem myślowym :)

playstation3_9.jpg

playstation3_10.jpg

playstation3_11.jpg

playstation3_12.jpg

Pierwsze uruchomienie konsoli nie powinno przysporzyć nikomu problemu. Po wybraniu języka PLAYSTATION sam(a) potrafi wykryć odpowiednie ustawienia obrazu. Menu jest bardzo dobrze skonstruowane, przejrzyste i intuicyjne, nie ma problemu z długim szukaniem interesujących nas opcji. Jeżeli ktoś miał przyjemność korzystać z przenośnej konsoli Sony PLAYSTATION PORTABLE nie będzie miał problemów także tutaj, ponieważ menu zostało praktycznie żywcem skopiowane z mniejszego "brata". Po dodatkowym ustawieniu źródła dźwięku (zmieniliśmy z HDMI na wyjście optyczne) przeszliśmy do właściwszej części testu.

playstation3_rr.jpg

playstation3_rr1.jpg

Na początek przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z grą Ridge Racer 7, szkoda czasu aby opisywać to nieporozumienie, ponieważ nie jest to gra, tylko jak mniemam zapychacz, który miał zwiększyć ilość dostępnych tytułów w Europie podczas premiery.

Po przetestowaniu kilku mniej i bardziej znanych tytułów nie doznaliśmy szoku jakości zarówno grafiki jak i miodności (miodność - przyjemność z grania) oglądanych przez nas gier. Spodziewaliśmy się także krótszego, a miejscami sporo krótszego czasu wgrywania się gier.

virtuafighter.jpg

playstation3_vf.jpg

playstation3_vf1.jpg

Np Virtua Fighter V - jest dobrym tytułem i niestety nic więcej, szczególnie jeśli patrząc na oprawę graficzną i dźwiękową, jakby poprzednia część po małym liftingu - spodziewałem się dużo więcej.

Na odsiecz rusza Def Jam Icon, którego grafika oraz przyjemność z gry jest dużo lepsza od reszty premierowych pozycji, a do tego celująco zgrana z dźwiękiem. Lecz identyczny efekt możemy uzyskać na prawie połowę tańszym Xbox'ie 360.

Czy tak wielce oczekiwany produkt nie ma podczas premiery czegoś co może nas na dłużej przykuć do ekranu???

motorstorm.jpg

Na szczęście jest z nami Motorstorm! Intro robi bardzo duże wrażenie i pokazuje, że poprzednie tytuły to był jedynie przedsmak. Dźwięk Dolby Digital zarówno we wstępie jak i w samej rozgrywce buduje świetny klimat. Jest to zdecydowanie ta gra, która potrafi "wciągnąć". W pewnych chwilach mamy problemy ze stwierdzeniem czy to jest animacja czy film :bober:. Widać iż w tej konsoli drzemie bardzo duży potencjał i pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na lepiej zoptymalizowane tytuły.

playstation3_ms.jpg

playstation3_ms1.jpg

playstation3_ms2.jpg

playstation3_ms3.jpg

Szczególnie Panom (i Paniom?) z Sony przydałoby się popracować nad wygładzaniem krawędzi - jednym słowem porażka. Przy każdej okazji widać wyraźnie postrzępione krawędzie prostych(?) linii.

Prawdziwa esencja PS3...

playstation3_bd5.jpg

Obecnie nowa konsola Sony'ego jest najtańszym w dodatku wielofunkcyjnym odtwarzaczem blu-ray. Jakość filmów sprawdziliśmy dzięki uprzejmości sklepu internetowego www.punkt44.pl, który udostępnił filmy na blu-ray'u.

playstation3_bd.jpg

playstation3_bd1.jpg

playstation3_bd2.jpg

playstation3_bd3.jpg

Czas ładowania filmu pokrywa się z obecnymi na rynku stacjonarnymi odtwarzaczami nowej generacji. Zarówno na LCD jak i na plazmie obraz był taki jaki oczekiwaliśmy. Duża ostrość, świetne nasycenie barw, nie pozostawiają nic do życzenia. Dobrze przygotowany film w połączeniu z dużym ekranem potrafi pozbawić nas 2 godzin w mgnieniu oka.

Jest to świetna wiadomość dla potencjalnych klientów odtwarzaczy blu-ray. Obecnie dzięki PS3 zyskają nie tylko sporą sumę złotówek w kieszeni ale także sporo dodatkowych funkcji o których w dalszej części testu.

playstation3_bd4.jpg

Jako odtwarzacz BD konsola Sony spisała się na przysłowiową piątkę (z plusem :)) Jednak odtwarzanie DVD nie zachwyciło nas. Przede wszystkim w odróżnieniu od wszystkich obecnie dostępnych na runku stacjonarnych odtwarzaczy nowej generacji brakuje możliwości upscalowania standardowych DVD do wyższych rozdzielczości co w obecnych czasach jest co najmniej dziwne.

PSSSSSSSS 3

playstation3_22.jpg


Niestety to co wg moich źródeł powinno chodzić, nie do końca chodziło. Odtwarzacz odmówił odgrywania plików .ts (mpeg2) co było przyznam przykrym zaskoczeniem. Niestety problemy także wystąpiły przy odtwarzaniu filmów HD w MPEG-2 gdzie albo konsola nie chciała odpalić plików albo jak już odpaliła to bez dźwięku.

Jest to spore niedociągnięcie jeżeli ma to być multimedialne centrum rozrywki. Inną dyskwalifikującą cechą jest brak obsługi bardzo popularnego Divix'a oraz innych mniej popularnych formatów.

Przejdźmy jednak do innych funkcji oferowanych przez PS3. Duży plus należy się za wbudowanie czytników kart pamięci nie tylko ze stajni Sony (Memory Stick). Mamy do dyspozycji także inne czytniki jak SD/MMC czy CF. Karta pamięci jest wykrywana od razu po włożeniu jej do czytnika. Wspominane już świetne menu pozwala w szybki i łatwy sposób na przeglądanie dostępnych zdjęć niezależnie od nośnika (CD, zewnętrzny HDD czy karta pamięci). Jakość wyświetlania jest wysoka, a bezproblemowe skalowanie nawet wysokich rozdzielczości powoduje iż z uśmiechem na ustach oglądamy kolejne nasze ujęcia.

W konsoli nowej generacji nie mogło zabraknąć możliwości odtwarzania muzyki. Możliwości są spore, można odtwarzać większość dostępnych na rynku formatów jak choćby MP3, WAV czy AAC. Podobnie jak w Xbox'ie 360 podczas słuchania muzyki na ekranie możemy oglądać wizualizacje. Dodatkowo można odtworzyć płyty w formacie SACD i jak w przypadku zdjęć jest możliwość korzystania z kilku źródeł z zapisem na wbudowany dysk twardy włącznie.

Jednym z głównych plusów już nie tylko zabawek dla pociech, a bardzo mocnych systemów domowej rozrywki, jakimi stały się najnowsze konsole mają być ich możliwości sieciowe. Współzawodnictwo z żywymi przeciwnikami jest dużo bardziej interesujące i trzymające w napięciu niż np. wyścig z komputerem.

Inną ciekawą funkcją, którą podobnie jak grę sieciową sprawdzimy dokładnie w niedalekiej przyszłości, jest możliwość wyświetlania stron internetowych. Przeglądarka wydaje się mieć spore możliwości, bez problemów wyświetla animacje flash z różnych stron czy klipy znajdujące się na YouTube. W połączeniu z bezprzewodowymi peryferiami np klawiaturą i myszką komunikującą się przez Bluetooth oraz telewizorem o odpowiednio dużej przekątnej może być ciekawą alternatywą do buszowania po internecie.

Poruszając kwestię sieci nie sposób zauważyć chyba wg mnie jednego z największych rozczarowań PS3 - możliwości stream'owania plików z PC'tów i innych urządzeń wyposażonych nie tylko w kablowy ethernet, ale także przez WI-FI. Miejmy nadzieję, że ta "dziura w systemie" zostanie już w najbliższym czasie poprawiona.

Wnioski

Sony ma jeszcze sporo rzeczy do dopracowania. Brak obsługi Divix'a problemy z MPEG'ami, brak możliwości streamowania plików z komputera , problemy z wygładzaniem krawędzi itp. nie tworzy obecnie z tego produktu multimedialnego centrum rozrywki. Na pocieszenie mogę dodać iż konsola bardzo dobrze poradziła sobie z odczytem zdjęć z karty pamięci :).

Miejmy nadzieję iż Sony PLAYSTATION 3 dopiero pokaże nam swoje pazurki oraz iż nie będziemy musieli czekać na to nie wiadomo jak długo. Konsola wg mnie ma spory potencjał a programiści pole do popisu. Na początek zaczynają od aktualizacji oprogramowania (1.6), która już powinna być dostępna.



P.S. Podziękowania dla firm ultima.pl oraz punkt44.pl
P.S.S. Cel testu: sprawdzenie PS3 jako multimedialnego centrum rozrywki.
P.S.S.S. http://www.gamespot.com/features/6162742/ - ciekawe porównanie grafiki.
 
ar2 dzięki za test.
Moim zdaniem jeżeli ktoś szuka taniego i bardzo dobrego odtwarzacza blu-ray to PS3 jest optymalnym rozwiązaniem. Jednak jako konsola do gier jest stanowczo za droga - kto w Polsce kupi "maszynkę do grania" w cenie 2400? :eek: Cena PS3 to dwie konsole xbox 360 core, albo komputer raczej średniej klasy.
Osobiście to mam ogromną ochotę kupić PS3 /zaznaczam, że mam już xbox360, Wii oraz wypasionego kompa z nVidia 8800GTX/ ale poczekam aż cena spadnie poniżej 1500 pln. Na razie na PS3 nie ma gier, które dla mnie uzasadniały by zakup konsoli. Poczekamy - zobaczymy.

pozdrawiam
AnD
 
Ja pamiętam jak na początku PS2 kosztowało ok. 3 tys zł i nikt nie narzekał ;) ale z drugiej strony nie było konkurencji. Moim zdaniem dobrze że PS3 ma bluray bo wg. gry tak myśle w połowie żywota konsol (dajmy że konsola będzie na 7 lat) będą miały duże rozmiary, skoro już teraz wchodzą gry na płyte dvd na "styk". A po cholere się ograniczać i żąglować płytami czy robić jakieś tam kompresje tekstur itp. A np. wstawki filmowe z gier, czy tam materiały dodatkowe (np. jak gra była tworzona) powinny być w HD a by troche miejsca zajmowały na płycie. Skoro są to konsole next gen (mówie też o x360) to mają HD, a jak mają HD to powinny mieć nośniki do tego przeznaczone. Nie oszukujmy się x360 powinien mieć w standardzie hddvd a sony dobrze zrobiło umieszczając bluray w ps3. Takie jest moje zdanie :>
 
Mam pytanie a własciwie sprawe. Ktoś kto ma ps3 mógłby sprawdzić czy bezprzowodowa klawiatura i myszka (dzialajace na fale radiowe) po podlaczeniu odbiornika do usb beda smigac? Zamierzam kupic jakas fajna myszke i nie nie wiem czy lepiej kupic usb czy radiowa, bo na bluetooth niestety wybór znikomy :/

No i najwazniejsze niechce kupowac dwóch kompletów, żeby móc pograć w jakiegoś fpsa :)
 
Gdyby PS3 obsługiwała DivX, XVid, X.264 to pewnie jutro bym jechał po nią do sklepu, ale jeśli konsola ma problemy z plikami .ts i obsługą MPEG2 w HD, to zdecydowanie poczekam na wersję, w której te mankamenty zostaną usunięte lub kupię laptopa z jakimś dwurdzeniowym prockiem.
 
wojcias

hehehe, sooory, ale aż się oplułem ze śmiechu:) Mała różnica pomiędzy filmem DVD a HD? A to dobre:) Obejrzałem już w sumie ponad 100 filmów HD i WIEM doskonale, jak wielka jest różnica.

A może Ty oglądałeś to na zwykłym TV? W roździelczości SD?:> Bo to dla mnie jedyne wytłumaczenie.
 
mam 360-tke i nien narzekam BR to przyszlos a moze HD DVD to przyszlość
ale ... MS wie co robi, ci co maja PS3 napewno lubia wydawac na nowe gamezy po 300 zł :) (10 gier i mamy konsole), nie bede sie rozpisywal bo kazdy wie o co chodzi, zyjemy w kraju gdzoe zarabia sie 0 mniej, roznaca ta sie zaciera ale bardzo powoli

PS3, jesli chodzi o multimedia bije x-a !!!!!!!jesli zas chodzi o gry to niedrówniuje mu iloscia tytułów i szybkoscia z jaka one wychodza ..
 
czaki napisał:
mam 360-tke i nien narzekam BR to przyszlos a moze HD DVD to przyszlość
ale ... MS wie co robi, ci co maja PS3 napewno lubia wydawac na nowe gamezy po 300 zł :) (10 gier i mamy konsole), nie bede sie rozpisywal bo kazdy wie o co chodzi, zyjemy w kraju gdzoe zarabia sie 0 mniej, roznaca ta sie zaciera ale bardzo powoli

PS3, jesli chodzi o multimedia bije x-a !!!!!!!jesli zas chodzi o gry to niedrówniuje mu iloscia tytułów i szybkoscia z jaka one wychodza ..

Kurna... po 1. gry na ps3 kosztuja 200zl zupełnie tyle samo co na ixa... Piratów na maszynke SOny jeszcze nie ma, ale to kwestia czasu, jeżeli o to chodzi... Niedorównuje iloscia no sorry jeszcze jest za krótko na rynku pogadamy pod koniec roku. a po kolejny powód (hehe ale składnia) nierozproacowana jest jeszcze dobrze architektura ps3... poczekamy i beda cudne gry... MGS4... Ma ktos wątpliwości??
 
Xardas napisał:
a swistak siedzi i zawija w sreberko

a xbox moze piekny jest...:D... po drugie co moze zaoferowac w tresci hdtv... odtwarzanie dvd..haha to ze potrafi strumieniowac to inna sprawa.. jak sony zaktualzuje i zrobi co ma zrobic da wiecej gierek to bedzie to lepszy sprzet... a niby jak bylo z boxem moze na poczatku bylo duzo gie i super ladnych..haha a gears of war dopiero niedawno weszlo i jest jedna z najlepszych gierek na x... jaka byla na starcie dobra gierka na x hę....wiec pomyslcie i le juz jest xbox a ile ps3 i jaka bedzie roznica za pewien czas gdy ps3 sie rozwinie i zostanie zaktualizowany... tak samo marne porownanie cenowe... xbox nie ma hddvd a jak sobie dokupisz to cenowo pewnie tak samo wyjdzie jak ps3 albo i drozej bo 3a by bylo dokupic dysk zeby mozna bylo sprawiedliwie porownywac....dalej w tresci mocy obliczeniowej pzewyzsza boxa...
a na koniec dodam ze jestem bardzo przywiazany do pc. nie lubie konsol ale takie mieszanie z blotem jest zle z racji tej ze ps3 dopiero weszlo. porownajcie cenowo i to co oferowaly konsole jak wchodzily a nie jak juz xbox jest a ps3 dopiero wchodzi...
 
matix napisał:
a xbox moze piekny jest...

Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia. Wg mnie jak najbardziej można porównywać ceny tyle, że w 2 płaszczyznach. Jako konsola do gier X w tej chili jest dużo tańszy, a decyzje o zakupie tego czy innego dodatkowego odtwarzacza można podjąć w przyszłości. Co będzie jak przyjmie się format HD-DVD? Tego nie da się przewidzieć.

Także w kwestii gier porównuję stan obecny. Sony czekało na wprowadzenie konsoli tyle czasu, to jest ich strategia i jej konsekwencje.

Piszesz o mieszaniu z błotem, nie wiem czy w ogóle przeczytałeś ten artykuł. Liczę na rozwój PS3. Ukrytym asem może okazać się linux, dzięki któremu użytkownicy sami będą mogli tworzyć przeróżne dodatki itp.

Sam celowałem w PS3 jednak zawiodłem się, ale niczego nie przekreślam, ponieważ aktualizacje i dodatki mogą zrobić z niej prawdziwe centrum multimedialne, czego nam życzę.
 
matix napisał:
(...)a na koniec dodam ze jestem bardzo przywiazany do pc. nie lubie konsol ale takie mieszanie z blotem jest zle z racji tej ze ps3 dopiero weszlo. porownajcie cenowo i to co oferowaly konsole jak wchodzily a nie jak juz xbox jest a ps3 dopiero wchodzi...
Na początek polecam zacząć używać przecinków w zdaniach.
 
Najbardziej lubie jak "fanatycy" playstation mówia że jak na playstation zainstaluje sie Linuxa to czyta prawie wszystkie formaty
, to w takim razie jak uda sie wyostrzyc krawedzie PS3 to może słuzyc jako
1) otwieracz do korespondencji
2) przecinarka do papieru
Przy odpowiednim ukształtowaniu może byc jako otwieracz do konserw, Xbox nie ma szans bo niestety jest obły :(

TO JEST KONSOLA i powinna byc rozpatrywana w ten sposób, czy ktos kupuje Playstation 2 i stawia sobie pod telewizorem jako odtwarzacz DVD

Tym bardziej co jeżeli z BluRay bedzie to samo co z kasetami BetaMax notabene wynalazkiem SONY http://en.wikipedia.org/wiki/Betamax
 
Ostatnia edycja:
darek_k napisał:
TO JEST KONSOLA i powinna byc rozpatrywana w ten sposób, czy ktos kupuje Playstation 2 i stawia sobie pod telewizorem jako odtwarzacz DVD

http://en.wikipedia.org/wiki/Betamax

To czemu xbox numer 1 był niby lepszy od ps2? Bo mial mase multimediów. Pierw coś takiego jest argumentem a później nie... Po co sie klocic jedno jest gównem i drugie nic teraz nie kupie. Kocham sony ale mi szkoda na ps3 2500 kola co najwyzej dla wygladu kupie hehe... Jeszcze niedawno pamietam teksty PS3 drogie, akcesoria drogie, bo ktos wyczail pilota na allegro za 300zl teraz w media 99zl poczekam i bedzie 50zl konsola 1500 i kupie to ladne urzadzonko
 
Test konsoli poczyniony przez AR2 nie można nazwać testem i takowy nie powinien się tutaj pojawić, dobrze że sa jeszcze psx extreme i neo plus.
(a co jeśli hd dvd się nie przyjmie? liczyłeś ile kosztuje X-box+coroczne opłaty za xblive+hd dvd i jakie na prwde sa na niego dobre i warte uwagi gry - poza GoW nic ciekawego nie wyszło, widzę w co znajomi grają, a grając nie ogladasz krawedzi obiektów z lupa przy tv chyba, że masz jakieś zboczenie z resztą popatrz też na x'owe gry,...)
Poza tym nikt nie zmusza do zakupu tej konsoli , kupi ja ktos kogo na nia stac, a teksty powyżej świadcza tylko o jednym, żal wam chłopaki oj bardzo żal...
 
Ostatnia edycja:
a mnie najbardziej zraziło Sony przez prezentacjew w 2005 trailera Killzone 2, które miało byc pokazem mocy gier Nextgenów na Playstation a tak naprawde Sony chciało zdyskredytowac Microsoft (chociaż MS swięty nie jest) w pokazach Xa360. Gry którą zapowiadali jako początek gier na Playstation jak nie ma tak nie ma i czekam teraz na 12 maj kiedy to na targach mają zaprezentowac grywalny gameplay, i może jak ludzie spokojnie podeszli do premiery to ceny spadną i będzie cool and tanio.
http://www.gamespot.com/ps3/action/killzone2/index.html
 
Adaroth napisał:
T poza GoW nic ciekawego nie wyszło,

oj jednak by sie cos znalazlo, a tak na przekór zazdrośnikom, sam nie wiedziałem ze to mozliwe, ale...

"Oj kto by się tego spodziewał, prawda? Przecież PlayStation 3 zalega podobno na półkach. Nic bardziej mylnego. Konsola, która przez dwa ostatnie lata notorycznie niszczona była przez ogólnoświatowe media, nagle staje się (w Wielkej Brytanii) najszybciej sprzedającą się "grajstacją" stacjonarną w historii!? To nie bajka, ale najszczersza prawda. Zaledwie w przeciągu dwóch dni od premiery, najnowszą maszynę Sony zakupiło ponad 165 tysięcy graczy. Przypomnijmy, że w analogicznym okresie Nintendo Wii znalazło się "tylko" w 105 tysiącach brytyjskich domów, a Xboxa360 zakupiło "zaledwie" 70 tysięcy ludzi. Teraz prezesi japońskiego giganta mogą zakrzyknąc siarczyście do konkurencji: "Who's the boss!?"."
 
arsenal napisał:
Na początek polecam zacząć używać przecinków w zdaniach.
pisalem szybko i pod impulsem;), nie zwazalem na przecinki i i ine aspekty ortografii tak jak i teraz. normalnie pisze ortograficznie :) ;) [chyba ze ktos nie do konca mnie zrozumial...]
"mieszac z blotem" no faktycznie troche to drastycznie zabrzmialo ale tylko to mi na mysl przyszlo... :D ah i przeczytalem i dlatego tak napisalem poniewaz wiele osob "zkrytykowalo" nowego ps3. ponownie zaznaczam ze nie jestem fanem konsol. chodzi o to ze ludzie sa przywiazani do marki i jak widza ze sony oferuje cos lepszego odrazu jest nagonka na nowy produkt z konkurencyjnej firmy... Nie lubie konsol, wole pecety, moge na nich wszystko zrobic a na konsoli jestem ograniczony. takze to czy ps kosztuje 2.5tys a klocek 1tys nie ma dla mnie roznicy bo i tak bym nie kupil. chcialem zaznaczyc tylko jak ludzie sa specyficznie nastawieni na konkurencyjny produkt (ktory moze ale nie musi byc lepszy)
a co do wygladu ps3 to uwazam ze jest lepszy. "bardziej kameralny", lepiej by pasowal do salonu niz ten bialy (x)klocek :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry