Naim XS

rabit

Active member
Bez reklam
Na 101% będzie Creek 100A, a co jeszcze to się zobaczy. Ogranicza mnie tylko wejście na końcówkę mocy, ponieważ nie chcę się pozbywać KD i raczej kolor Pana Forda. ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Właśnie zakończyła się aukcja wzmacniacza na OLX, lecz nie było propozycji, która byłaby do przyjęcia. Pozdrawiam wszystkich. ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Najpierw będę chciał go posłuchać u mnie w domu, więc będę go wypozyczał. Może coś jeszcze potestuję. Na razie i tak nie sprzedałem XS, a coraz bardziej się do niego przyzwyczajam.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Słuchałem CX 80 i grał ciekawie, aczkolwiek szukam jednak czegoś innego...

Świąteczna promocja: 5000zł do końca świąt, później wraca 5500. Jeżeli nie sprzeda się do 17 maja, to chyba zostanie u mnie na dłużej.

Wesołych Świąt
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Ha, widzisz... nie tak dawno wystawiłem nawet mój amplituner i chciałem kupić CXR-a 200 (brałbym 120 ale nie ma pre-out), lecz na szczęście przemyślałem sprawę, ponieważ poszedłbym wstecz zamiast do przodu. Brak kalibracji, Atmosa (pewnie i tak go nigdy u siebie nie zbuduje :) ) i cena ostudziła moje zapędy. Myślę że następnym amplitunerem, będzie klocek ze stajni Onkyo. :)
 

Arti_surf

New member
Ja byłem bardzo zadowolony z tego modelu. Sprzedałem tylko dlatego, że jak to wyszło w praktyce kina używałem w 5% a w 95% słuchałem muzyki. Najpierw sprzedałem zestaw kolumn 5.1 i kupiłem 2 fronty... (zresztą widzę, że mamy podobne gusta bo ja kupiłem Focal Chorus 826 VW ) następnie sprzedałem właśnie CXR200 oraz CXU i zacząłem zbierać klocki do stereo :) i jestem BARDZO zadowolony. A poszedłem na tyle daleko, że po zrezygnowaniu z CXU, który ogarniał mi BR oraz dobrze sobie dawał radę w audio kupiłem streamer i teraz już tylko muzyka w wersji cyfrowej.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mam podobnie, aczkolwiek z kina nie zrezygnuje, dlatego CXU zostaje. Mam parę koncertów BD, więc nie przeszkadza mi na półce :) . Streamer to next level i nie wiem czy właśnie tego dla XS-a mi nie brakuje, ponieważ gramofon gra przyjemnie, ale X4100 w Direct, nie oddaje tego czego bym oczekiwał (w trybie "STEREO" Audyssey robi robotę, aczkolwiek mam minimalne przebasowienie). Dlatego nie oddam tanio wzmacniacza, bo obawiam się, że jak sprzedam, to znowu będę żałował że go sprzedałem... Chyba STRASZNIE NIEROZGARNIĘTY jestem. :)
Ogólnie Naim gra całkowicie inaczej, niż Creek którego miałem. Detal jest nie do przecenienia i jeżeli ktoś chce rozkładać utwór na elementy pierwsze, to jest to idealna propozycja. Bardzo przepraszam kolegów z Denonami, ale do modelu 1520 to straszne suchotniki. Kapusta mi polecał 2020 i może ten gra lepiej, niestety nigdy go nie słyszałem, więc myślę że może być duuuużo lepszy niż 1520. Zresztą Bipo również zachwycony, więc coś w tym musi być. Dobre recenzje słyszałem też na temat połączenia Focala z Marantz-em, aczkolwiek paru mądrych ludzi, na tym forum i innych, napisało że Marantz za drogi do swojej wartości.
Nie wiem jak z Chorusami, ale z Arią świetnie zgrał się Creek 50A, więc posłuchaj sobie tego zestawu. Mega przestrzennie i z dociążeniem, aczkolwiek nienaturalnie i taki przekaz trzeba odsłuchać. Według mnie w tej cenie z Focal-em, dużo lepiej niż CX80.
Jeżeli sprzedam Naim-a, to na pierwszy odsłuch pójdzie Creek 100A, Roksan K3, może Primare i32 (mam nadzieję że przestrzenią gra lepiej niż i22, bo tylko to rozstrzygnęło przy pierwszym odsłuchu, na korzyść 50A :) ). Gdyby Cyrus One był w normalnym rozmiarze, również bym się nim zainteresował, bo według ostatniego odsłuchu, dla mnie,zagrał lepiej niż CX80. Ale wygląd zewnętrzny DLA MNIE, jest równie ważny, choć na testy streamerów chyba przygarnę Bluesounda... :)
Rozpisałem się prawie jak Lolek (żarcik :) ) :) Wesołych Świąt !!!

Edit. Mam pytanie do ludzi którzy odsłuchiwali XS-a (XS2) i Atoll-a Signature IN 200, czy te klocki grają podobnie? Z tego co mi mówił sprzedający Atoll-a na OLX , to pasowałoby że grają bardzo podobnie. Krótki, konturowy bas, piękna góra, wielka detaliczność, głosy wokalistów bardzo naturalne?
 
Ostatnia edycja:

Arti_surf

New member
Miałem ampli Denona 3313 i Marantza jeden z wyższych modeli - muzycznie CXR 200 było bez porównania lepszy od obu razem wziętych. Potem Przy przejściu na stereo miałem przez chwilę Atolla IN100 se, który na początku zrobił na mnie dobre wrażenie ale przy dłuższym słuchaniu był bardzo przerysowany górą i dołem.. Jak się okazuje czym innym jest dobry efekt "wow" ;) przy krótkim odsłuchu a co innego długie odsłuchy w domowym zaciszu. Potem testowałem jeszcze Atolla IN400se ... a końcowo kupiłem Audio Analogue Maestro Anniversary i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że ten klocek zostanie już u mnie docelowo.

Jeśli chodzi o streamer z dobrą aplikacją to polecam Ariesa mini + dobry zasilacz. Ja zasilam go akurat Sbooster'em. Wg mnie w swoim przedziale cenowym absolutny mistrz.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Za taka kase to mysle ze wiekszosci z nas by podpasowal.. Oprocz takiego potwora trzeba miec co z nim zestawic... Tzn glosniki, odpowiedni cdek i kable. Wartosc takiego sprzętu powyzej 100k... A ty je zestawiasz z Niskim modelem Focala? Dobrze rozumiem?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak się okazuje czym innym jest dobry efekt "wow" ;) przy krótkim odsłuchu a co innego długie odsłuchy w domowym zaciszu.

Tak samo mam z Naimem. W pierwszych godzinach czułem że "rozbieram utwory do rosołu" i nie ma nutki która by mi uciekła. Byłem w szoku, że tak szczegółowo może ten zestaw zagrać. Niestety po paru dniach, zaczął mnie taki styl gry męczyć. Zauważyłem że żaden ze mnie audiofil :p a tylko człowiek, który lubi bardziej podkolorowany przekaz muzyczny.

Co do Aries, to dużo dobrego o nim słyszałem, aczkolwiek on z androidem nie za bardzo chce współpracować.

CXR na pewno gra w stereo dużo lepiej od Denona, Onkyo, Marantza i innych, lecz amplituner jest bardziej skierowany pod KD i na tym polu CA jednak jest słabszy od nowszych konstrukcji. Dlatego warto kupować ampli z pre-out aby można było podłączyć wzmacniacz.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Arti_surf

New member
Za taka kase to mysle ze wiekszosci z nas by podpasowal.. Oprocz takiego potwora trzeba miec co z nim zestawic... Tzn glosniki, odpowiedni cdek i kable. Wartosc takiego sprzętu powyzej 100k... A ty je zestawiasz z Niskim modelem Focala? Dobrze rozumiem?

Zgadzam się w 100% i gdybym miał taką możliwość finansową napewno kupiłbym wszystko na raz... ale niestety nie dysponuje takim budżetem od ręki i dlatego kawałek po kawałku zmieniam sprzęt :) Trafiła się akurat bardzo dobra okazja zakupu AA. Tak jak napisałem wcześniej ten wzmacniacz już raczej ze mną zostanie docelowo a cała reszta pewnie z czasem będzie zmieniana. Chociaż nawet sama zmiana wzmacniacza wzniosła bardzo dużo dobrego do systemu i nigdy wcześniej nie przyszłoby mi do głowy ile można wyciągnąć z obecnie posiadanych kolumn.

Rabit - zgadza się, Aries obecnie tylko na iphone/ipad. Mi przy wyborze CXR od samego początku zależało na jak najlepszej muzyce w KD i pewnie dlatego z czasem dojrzałem do decyzji zmiany KD na stereo. CXR miał pre-out i podłączałem pod niego jako końcówkę mocy właśnie Maestro ale niestety nie dało to zbyt dobrych efektów... myślę, że wszystko rozbijało się o przedwzmacniacz w CXR. AA zagrało o niebo lepiej solo niż jako końcówka mocy pod CXR. Więc jeśli ktoś celuję w dobrą muzykę to nawet mega wzmacniacz na pre-oucie do ampli może być średnim rozwiązaniem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wzmacniacz podpięty do amplitunera tylko pod filmy i koncerty, jako końcówka mocy, żeby nie trzeba było za każdym razem przełączać kabli głośnikowych. Dlatego XS a nie 5si, bo ma wejście "main in". Reszta sprzętów takich jak gramofon czy odtwarzacz, podłączona bezpośrednio do wzmaka.
 

Drunk

New member
Bez reklam
... myślę, że wszystko rozbijało się o przedwzmacniacz w CXR. AA zagrało o niebo lepiej solo niż jako końcówka mocy pod CXR. Więc jeśli ktoś celuję w dobrą muzykę to nawet mega wzmacniacz na pre-oucie do ampli może być średnim rozwiązaniem.
Amplituner jako pre lub streamer to kiepskie rozwiązanie w stereo i też doszedłem metodą prób i błędów do podobnych wniosków.
 
Do góry