Yamaha RX-A 2070 sprzedam

donsalieri

Active member
Bez reklam
Sprzedam moją roczną Yamahę- zakupiona w lipcu 2017 w salonie TOP HIFI w Sopocie, więc gwarancja jeszcze prawie rok.
Wszystkie papiery, karton itp itd, stan idealny- żadnych rysek, sprzet jak ze sklepu.
cena 5700zł, możliwa wysyłka.
Pozdrawiam
Amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-A2070 z Dolby AtmosŽ i DTS:X™, funkcją multiroom MusicCast, dwukierunkowym Bluetooth i obsługą Tidal, Spotify, Deezer

Yamaha MusicCast RX-A2070 to jeden z dwóch modeli, który śmiało można polecić najbardziej wymagającym fanom kina domowego. Dzięki bardzo dużej mocy i 9.2-kanałowej konfiguracji urządzenie pozwala stworzyć niezwykle rozbudowany system, wypełniając przy tym pomieszczenie potężnym dźwiękiem. Wysoką klasę urządzenia podkreślają zaawansowane przetworniki c/a ESS Sabre 9006AS oraz symetryczny układ końcówki mocy. Rozwiązania te, wraz z precyzyjnie zaprojektowanym torem sygnałowym, pozwalają zachować najwyższą wierność odtwarzanego dźwięku. Dalsze korzyści przynosi specjalna rama w kształcie litery H, która wraz z pozostałymi udoskonaleniami technicznymi zapewnia optymalne warunki pracy dla wyselekcjonowanych podzespołów. Całość dopełnia tuner cyfrowy DAB+.
Projektanci perfekcyjnie przygotowali urządzenie pod kątem kompatybilności z najnowszymi formatami dźwięku przestrzennego. MusicCast RX-A2070 kompatybilny jest z Dolby AtmosŽ i DTS:X™, dostarczając niesamowite emocje podczas projekcji filmowych. Dodatkowo model ten wykorzystuje program Cinema DSP HD3, który Yamaha stworzyła właśnie pod kątem formatów Dolby Atmos i DTS:X. Listę zalet rozszerza funkcja skalowania materiałów wideo do 4K z wejścia HDMI oraz bogaty zestaw złączy HDMIŽ (8 wej./2 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD, HDR Video (wliczając Dolby Vision) i przepustowością BT.2020 oraz HDMIŽ z kanałem zwrotnym eARC i sterowaniem CEC. Funkcjonalność modelu zwiększają wyjścia HDMI, które mogą przesyłać wideo niezależnie od siebie. Dzięki temu użytkownik może jednocześnie odtwarzać różne materiały filmowe w dwóch pomieszczeniach. Perfekcyjne dopasowanie charakterystyki brzmienia do akustyki pomieszczenia umożliwia najbardziej zaawansowany układ optymalizacji dźwięku YPAO R.S.C. z 3D, precyzyjną 64-bitową korekcją oraz pomiarem kąta i wielopunktowym.
Obsługa Dolby AtmosŽ i DTS:X™ z programem CINEMA DSP HD3
9-kanałowy dźwięk przestrzenny 220 W na kanał (4 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał sterowany)
Aluminiowy panel przedni, antyrezonansowa technologia A.R.T. Wedge
MusicCast – dzięki autorskiej technologii MusicCast możesz bezprzewodowo przesyłać dźwięk z amplitunera (i podłączonych urządzeń np. telewizora lub odtwarzacza CD) do innych pomieszczeń w domu oraz odbierać muzykę z innych urządzeń MusicCast (multi-room)
BluetoothŽ Output do wygodnego strumieniowania muzyki do innych urządzeń Bluetooth
Symetryczny układ wzmacniacza mocy i sztywna rama w kształcie litery H
Profesjonalna jakość dźwięku dzięki dwóm 8-kanałowym przetwornikom C/A ESS Sabre 9006A
Funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe
Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, Airplay – odtwarzaj bezprzewodowo muzykę ze swojego smartfona lub tabletu
Tuner DAB+ zapewniający dostęp do radia cyfrowego
Odtwarzanie plików hi-res (DSD, FLAC, WAV, AIF, Apple Lossless ) i odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
HDMIŽ (8 wej. / 2 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video wliczając Dolby Vision i przepustowością BT.2020
Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMIŽ oraz dwa wyjścia HDMI z niezależnym odtwarzaniem
HDMIŽ z eARC (Audio Return Channel) oraz funkcje SCENE i HDMI CEC dla łatwiejszej obsługi kilku urządzeń jednocześnie
Możliwość zapisania presetów pod przyciskami SCENE i funkcja Triggered Auto Playback uruchamiająca wszystkie urządzenia multiroom po włączeniu amplitunera
Złącze HDMI i cyfrowy port USB na przednim panelu
YPAO R.S.C. z 3D, precyzyjną 64-bitową korekcją oraz pomiarem kąta i wielopunktowym – optymalizacja dźwięku umożliwiająca automatyczne skonfigurowanie głośników
Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu
Tryb Direct pozwalający na wierne odtworzenie dźwięku wysokiej jakości
Sterowanie za pomocą aplikacji AV Controller i MusicCast Controller
44 programy DSP z możliwością regulacji
Tryb ECO obniżający zużycie energii o 20%
 

Attachments

  • RXA2070.jpg
    RXA2070.jpg
    18,5 KB · Wyś: 72
  • RXA 2070 back.jpg
    RXA 2070 back.jpg
    49,8 KB · Wyś: 102
  • RXA2070 front.jpg
    RXA2070 front.jpg
    32,5 KB · Wyś: 72
Ostatnia edycja:

looca

New member
Tak z ciekawości dlaczego wymieniłeś Yamahę na Onkyo?
Ja che przejść z Marantza na Yamahę i jestem ciekaw przyczyny odejścia od Yamahy.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Chodziło o dżwięk kinowy, w bezpośrednim pojedynku nie dużo, ale jednak wygrało Onkyo. W stereo większe możliwości ma Yamaha z serii Aventage.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jestem trochę w szoku.
No też byłem zdziwiony że Rz830 tak zagrał.
Wypożyczyłem z ciekawości tylko jak ma się ten Ampli do mojej Yamahy i myślałem że posłucham i oddam.
A jednak został u mnie Onkyo :cool: jest to moje osobiste odczucie które niekoniecznie musi być zbieżne z innymi słuchaczami tego sprzętu.
Jest to napewno inne granie, Onkyo też ma dużo mniej funkcji i ustawień, ale jednak do kina mi bardziej pasuje.
 
Do góry