Marantz SR7010 czarny

bubafat

Active member
Bez reklam
Sprzedam amplituner Marantz SR7010 czarny, z polskiej dystrybucji, w stanie idealnym.
Uzywam go sporadycznie od 16 miesiecy. Został on zarejestrowany na moje nazwisko w celu przedłuzenia gwarancji do 5 lat. Nie wiem czy jest ona transferowalna, ale w razie czego sluze pomoca w zalatwieniu ewentualnych roszczen reklamacyjnych.
Mieszkam za granica, jednak w cenie oferuje ubezpieczona przesylke kurierska do Polski.
W komplecie oryginalne pudelko, pilot, mikrofon kalibracyjny oraz dowód nabycia (paragon fiskalny).
Sprzet wystawiony na sprzedaż gdzie indziej.
Zdjecia zalacze wieczorem.

Cena 4400 PLN lub 1050 euro
platnosc: przelew bankowy, Paypal (koszty transferu pokrywa kupujacy)

Dodatkowo na sprzedaz mam tez odtwarzacz Ultra HD 4k Samsung UBD-K8500 (2 wyjscia HDMI), wraz z filmami UHD (wybor, w tym kilka z polskimi wersjami)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Z jakis wzgledow nie moge edytowac poprzedniego postu, dlatego dołaczam obrazki tutaj. Zdjecia nie sa najwyzszych lotow, bo ze starej komorki, w zlych warunkach oswietleniowych, ale nie maja one za zadania reklamowania towaru, czy ukazamnia jego stanu (amp zostal wyjety z pudelka i wstawiony na polke, dlatego poza kurzem, potencjalne slady uzytkowania mozna bedzie jedynie znalezc na pilocie, lub w okolicy gniazd HDMI).
Sprzet jest obecnie podlaczony i nie chce mi sie go rozpinac, bowiem podlaczenie go w obecnej lokalizacji nastrecza sporo trudnosci. Oczywiscie przed ewentualna wysylka sfotografuje go dobrze z kazdej strony i wysle dobrej jakosci zdjecia. Na razie prosze wierzyc mi na slowo. Zdjecia jedynie maja za zadanie udowodnic, ze jestem w posiadaniu sprzetu oraz ze kupilem go w Polsce i zarejestrowalem zgodnie z regulaminem firmy Horn, ktora udziela na ten sprzet 3 letniej gwarancji. W tym przypadku gwarancja zostala wydłuzona do 5 lat.
Amplituner obsluguje systemy Dolby Atmos, DTS:X oraz Auro 3D (Auro wymaga platnej aktualizacji) i umozliwia podpiecie 13.2 glosnikow, tj 7.2.4 +2 dodatkowych Wide Front, ktorych obsluga zniknela z amplitunerow nowszych serii. 3-cie Wyjscie HDMI, umozliwia tez latwy daisy chaining z drugim amplitunerem/procersorem, w celu wygodnej konfiguracji wiekszej ilosci glosnikow, umozliwiajacej wspolistnienie optymalnych setup-ow, realizujacych Atmos/DTS:X/DTS:NEO X/Auro3d
Sprzet nie ma zadnych wad ukrytych. Sprzedaje, bo przenosze sie do innego pomieszczenia i planuje przy okazji przebudowe systemu.
Z pytaniami zapraszam na PW.





Raf1977
Dzieki. Poprawione
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Robcio. Samsunga anonsuje, gdyby ktos byl zainteresowany przy okazji zakupu amplitunera. Indywiduualnie wysylac sie go nie oplaca, bo wysylka kosztuje 50 euro. Co innego gdyby ktos chcial kupic lokalnie, tj w Irlandii albo mial swojego kuriera. Z 10 czy 20 plytkami UHD. zaoszczedzibly sporo.
 

salat

Member
W specyfikacji na stronie marantz.pl jest napisane że ten amplituner ma 9 wzmacniaczy.
W jaki sposób da się uzyskać 7.2.4 bez dodatkowego wzmacniacza stereo albo dwóch końcówek mocy?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
A gdzie przeczytales, ze mozna napedzac 11, czy 13 glosnikow bez dodatkowych koncowek? Ja tego nie napisalem. To jest portal fachowy i ogloszenie dla wiedzacych czego chca, a nie leszczy. Ktos kto szuka SR7010, wie, ze ma on tylko 9 koncowek. Mam nadzieje, ze nikt nie oczekuje ode mnie tlumaczenia, po co amplituner ma 13 terminali, skoro jednoczesnie moze sterowac tylko 11, a napedzac tylko 9
 
Ostatnia edycja:

salat

Member
To Ty chcesz sprzedać a nie ja. Jeżeli chcesz odpowiadać w taki sposób na pytania potencjalnych klientów i nazywać ich leszczami to raczej nie tędy droga. Mimo wszystko życzę miłego dnia.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To Ty chcesz sprzedać a nie ja. Jeżeli chcesz odpowiadać w taki sposób na pytania potencjalnych klientów i nazywać ich leszczami to raczej nie tędy droga. Mimo wszystko życzę miłego dnia.

Slusznie zauwazyles, ze to ja sprzedaje, natomiest Twoja rola w tym watku, budzi jedynie watpliwosci, bo nie wygladasz na osobe zainteresowana zakupem, zas Twoje komentarze sa obstrukcyjne.
W poprzednim swoim poscie zainsynuowales, ze usiłuje potencjalnych nabywcow wprowadzic w blad, zadajac pytanie, na które odpowiedz znajduje sie u zrodla Twoich rzekomych watpliwosci, czyli na stronie Marantza, ktorej fragment zamieszczam ponizej. W swietle tego, niezrozumialym jest, po co je zadales i dlaczego w takiej formie, podwazajacej moje slowa, czy intencje, skoro znasz odpowiedz, a dla doprecyzowania informacji, rzekomo budzacej watpliwosci, wystarczyla krotka notka w formie oznajmujacej. Teraz przypisujesz mi lekcewazacy stosunek do zainteresowanych zakupem.
Jest tylko jeden powod dla ktorego wystawilem ogloszenie tutaj. Chcialbym aby ktos z tej spolecznosci entuzjastow, skorzystal z tego, bardzo dobrego w swojej klasie cenowej sprzetu, ktory jest w stanie idealnym, eksploatowany sporadycznie, delikatnie i posiada dluga gwarancje w PL. Gdyby bylo mi obojetne komu sprzedaje, od razu wystawilbym go na ebay lub na lokalnych site'ach, z tym ze nikt z tej wydluzonej gwarancji, za granica by nie skorzystal. Ponadto staram sie unikac klopotow i dlatego od lat trzymam sie zasady, aby nie dealowac z cwaniakami, idiotam i ludzmi niezdecydowanymi. W mojej opinii, nie swiadczy to o zlym stosunku do potencjalnego nabywcy. Podkreslam: ja nie obsluguje klienta i nie zajmuje sie handlem.

Oczywistym jest, ze SR7010 ma 9 koncowek mocy i pomimo iz potrzebuje dodatkowych wzmacniaczy dla wszystkich kanalow (znam tylko 2 amplitunery ktore maja wbudowanych 11 koncowek mocy), moze obslugiwac uklad 7.2.4. Nie bez powodu Marantz podkresla, to w swoich materiałach, poniewaz zdecydowana wiekszosc amplitumerow, nie posiada takiej mozliwosci, ktora zarezerwowana jest tylko dla drozszych modeli
Mysle, ze zamiast udzielania rad, wystarczylo abys przeprosil, ale dzieki za darmowego bumpa.
Poniewaz rezydujesz tu od 2005r i doradzasz w kwestiach glosnikow, czy wzmacniaczy, zakladam, ze posiadasz dostateczna wiedze, w tematyce tutaj poruszanej, badz przynajmniej potrafisz w mig zrozumiec informacje producenta i wynikajace ze specyfikacji sprzetu konsekwencje. Dlatego Twoja konfuzje uznalem za nieszczera. Gdybym jednak sie mylil w ocenie i faktycznie nie miales dotychczas o tym wszystkim, co napisalem powyzej pojecia, bede rad wystosowac przeprosiny wyboldowaną kursywą, z butelka dobrego trunku w zalaczniku.

Prosze nie komentowac ogloszenia. Na ewentualne pytania odpowiem poprzez PW

Najważniejsze informacje:

9-kanałowy wzmacniacz w dyskretnej konstrukcji o mocy 200 W na kanał dla mocnego i szczegółowego dźwięku
Topologia prądowego sprzężenia zwrotnego i nowe układy HDAM SR7010
Wbudowany Bluetooth i Wi-Fi z podwójną anteną
11.2-kanałowe przetwarzanie; 13.2-kanałowa sekcja pre-out; 3 strefy multiroom
Wbudowana technologia Dolby Atmos (do 7.1.4 i 9.1.2 z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem); gotowy do obsługi DTS:X
(wymagana aktualizacja dostępna w późniejszym okresie 2015 roku)
Aktualizacja do Auro-3D (do 10.1-kanałowego dźwięku z dodatkowym wzmacniaczem; dodatkowa opłata wymagana)
Najnowsza wersja HDMI z 4K/60Hz full-rate pass-through na wszystkie wejścia; rozdzielczość 4:4:4, HDR, BT2020
7+1 (na przednim panelu) wejść HDMI / 3 wyjścia HDMI z pełnym wsparciem HDCP 2.2
Zaawansowane przetwarzanie wideo ze skalowaniem sygnału o niższej rozdzielczości do 1080p i 4K Ultra HD
Szerokie wsparcie dla strumieniowanych formatów, w tym plików w wysokiej rozdzielczości: DSD, FLAC i AIFF
AirPlay i strumieniowanie DLNA; Spotify Connect (zgodnie z dostępnością); Internet Radio
Audyssey MultEQ XT32 (Pro ready) i Audyssey LFC; Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ
Setup Assistant w 9 językach; prosta instalacja, intuicyjna obsługa
Zaawansowany tryb ECO z ustawieniami off/on/auto
Dostępny w kolorach: czarny i premium silver
Zanurz się w zdumiewającym przestrzennym dźwięku 3D z amplitunerem SR7010 oferującym technologię przestrzennego dekodowania Dolby Atmos – innowacja ta pozwala na uzyskanie rewolucyjnego dźwięku 3D, znanego do tej pory jedynie z ekskluzywnych kin. Dodatkowo aktualizacja oprogramowania – dostępna do końca 2015 roku – pozwoli na obsługę formatu DTS:X, dzięki czemu odtwarzany dźwięk uzyska niesłychaną głębię dźwięku 3D wykorzystując do tego możliwość dostarczenia dźwięku ponad poziomem głowy. Nowoczesna funkcja zaawansowanego przetwarzania wideo i sekcja przełączeń pozwala na pełną obsługę technologii 4K Ultra HD i HDCP 2.2.

Dzięki wbudowanym technologiom Wi-Fi i Bluetooth oraz podwójnym antenom, SR7010 pozwala słuchać ulubionej muzyki korzystając z serwisów strumieniujących – w tym Spotify Connect – i tysięcy stacji internetowych. Dodatkowo istnieje możliwość bezprzewodowego strumieniowania ulubionych piosenek korzystając z iPhone’a, iPod touch’a i iPad’a za pomocą AirPlay.

Sekcja potężnego wzmacniacza zapewnia dyskretną moc wyjściową na wszystkich kanałach. Wszystkie kanały wzmacniacza zostały jednakowo skonfigurowane. Wyposażony w moc 200 W na kanał SR7010 został dodatkowo wyposażony w niską impedancję, tak aby zapewnić również zgodność z głośnikami 4 Ohm.

Wbudowana technologia Dolby Atmos; obsługa formatu DTS:X
Nowoczesna technologia dźwięku przestrzennego Dolby Atmos pozwala na bardziej zaawansowaną formę kodowania niż kodowanie kanałowe, dając tym samym możliwość precyzyjnego lokowania dźwięku w przestrzeni 3D. SR7010 jest w pełni kompatybilny z systemami dźwiękowymi 5.1 oraz posiada możliwość podłączenia dodatkowych czterech głośników powyżej poziomu głowy lub czterech głośników obsługujących system Dolby Atmos. Dzięki oferowanej funkcji 11-kanałowego przetwarzania istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego 2-kanałowego wzmacniacza, czego rezultatem będzie osiągnięcie perfekcyjnego dźwięku 7.1.4 w technologii Atmos. Wyposażony w dekodowanie Dolby Atmos i Dolby Surround Upmixing SR7010 zpewnia bezstratne dekodowanie Dolby TrueH oraz pozostałe technologie Dolby Digital.
Najnowocześniejszy system dźwięku przestrzennego DTS:X – dzięki kodowaniu opartym na obiekcie – umożliwia umiejscowienie dźwięku w dowolonym miejscu w przestrzeni akustycznej 3D. Technologia ta pozwala na dostarczenie zdumiewającego dźwięku do głośników powyżej poziomu głowy. Dodatkowo SR7010 zapewnia obsługę DTS-HD Master Audio i pozostałych technologii DTS. Obsługa technologii DTS:X i DTS Neural:X Upmixer będzie możliwa dzięki aktualizacji oprogramowania dostępnej do końca 2015 roku. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić stronę internetową Marantz and DTS:X.
Gotowy na upgrade Auro-3D

Najnowsza technologia Auro-3DŽ przenosi słuchacza bezpośrednio w sam środek akcji. Dzięki zastosowaniu dedykowanych wysokościowych kanałów oraz tych powyżej poziomu głowy – poza standardowymi kanałami – innowacja Auro-3DŽ gwarantuje niesłychaną głębię przestrzennego dźwięku. Informacje z poziomu wysokości – pozyskane podczas nagrywania lub stworzone w trakcie procesu mixingu – zostają przetworzonę w standardowe strumieniowanie 5.1 PCM dostępne w przypadku standardowej technologii Blu-ray. Dodatkowo, silnik Auro-3D łączy w sobie różne technologie dla zagwarantowania optymalnych doświadczeń dźwięku 3D generowanego macierzyście lub przy wykorzystaniu aktualnych treści audio. Technologia ta rozpoznaje dźwięk mono, stereo, 5.1 lub sygnał kodowany przez Auro, a następnie przetwarza rozpoznane sygnały na dźwięk 3D. Po aktualizacji o dekoder Auro-Codec nowy model oferuje dekodowanie treści Auro-3D mix, aby następnie odtworzyć je w 10.1-kanałowej konfiguracji Auro-3D (wymagany dodatkowy 2-kanałowy wzmacniacz). Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić stronę internetową http://upgrade.marantz.eu.
zródło:https://www.marantz.pl/pl/products/...products&subcatid=avreceiver&productid=sr7010 , podkreslenia wlasne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry