Dali Kompas 6M

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ogłoszenie dość nie typowe, raczej coś na pograniczu Kupię/Sprzedam ;)
DALI PHANTOM KOMPAS 6M In-ceiling
Kupię z kimś na spółkę głośniki sufitowe Dali Kompas 6M.
Dlaczego na spółkę? Dlatego, że sprzedawane są tylko parami, a ja potrzebuję 1 szt.
W przyszłości planuję remont sufitu i chciałbym też zainstalować dodatkowy głośnik jako Voice Of God w systemie Auro 3D
300_300_productGfx_42324609.jpg

(foto zaczerpnięte z sieci)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ku wyjaśnieniu, bo już kilka osób do mnie pisało tej sprawie..
Dzięki za pomoc, ale niestety nie jest to prawdą, nie ma tak dobrze.
Nawet jeśli klikniesz zamawiam 1 szt., to sprzedawca poinformuje cię, że minimalny zakup to 2 szt. i nie może sfinalizować transakcji.
Na stronach innych sklepów widnieją takie zapisy. Dodajesz do koszyka, a tu od razu wskakują dwie. Usuwasz jedną - usuwasz wszystko. Przerabiałem to niestety.
Dwa mi nie potrzebne, a wątpię bym sprzedał potem jedną sztukę...
Te głośniki pakowane są po dwie sztuki, jest to jedno pudło...

Blackninja, popraw mnie, jeśli się mylę lub jeśli jesteś w stanie załatwić 1 szt, ale dwie pary już wiszą, więc tak to wyglądało do tej pory.

To że w wyszukiwarkach widnieją ceny za 1 szt. jest wyłącznie zabiegiem marketingowym. Kiedy posortujesz po najniższej cenie, pierwsze wyskoczą ceny za 1 szt., dopiero na końcu te za 2 szt. często niższe w przeliczeniu na sztukę ;)
Parcia nie ma, ale one już wyszły z produkcji i jest tylko to co w magazynach czy w sklepach.
A poza tym 1000 zł za 1 szt. to gruba przesada. Za dwie dałem 800 zł ;)
Innym razem miałem po 600 zł sztuka w Hornie. Także trzeba realnie do tego podejść ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że teraz już rozwieję wątpliwości, co jest sztuką, co parą i dlaczego :)
Black, interesuje mnie wyłącznie Dali Kompas 6M, nie interesują mnie odpowiedniki ;)
Spokojnie, znajdą się ;) Dzięki za pomoc!
 

Attachments

  • 20170509_183232 (Large).jpg
    20170509_183232 (Large).jpg
    34,3 KB · Wyś: 38

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odpowiedź od dystrybutora:
"w systemie są na sztuki ale pakowne są po dwa w jeden karton ,więc do sprzedaży jest wielokrotność dwóch"
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Krzychu, a może po prostu kup komplet i jeden wystaw na allegro. Może ktoś się skusi
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No tak zrobię, jak nikt się nie zgłosi, nie ma innej opcji.
Aktualne cały czas. Zamierzam też dokupić do tego dedykowane obudowy, (również pakowane po dwie), jak w pozostałych, więc będę miał do odstąpienia przyzwoity komplet głośnik plus obudowa. Z racji tego, że mało kto myśli dziś o VoG to liczę albo na pasjonatów Auro albo jeśli ktoś będzie szukał, bo jeden się zepsuł.
Jeśli się nie sprzeda, to sobie zostawię i najwyżej wmontuję jako górny central ;)
2677.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Krzyśku prawdopodobnie do sufitu będę dawał Dali, ale jednak będę potrzebował dwa. Więc miałbym ten sam problem co Ty. A powiedz mi czy te obudowy są takie super czy lepiej jednak zrobić samemu?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A nie będziesz potrzebował VoG?
Nie wiem czy są super, po prostu zwykła pucha z blachy, ale ładnie wyprofilowana pod haki montażowe, w środku trochę wełny, cienki drucik i to wszystko. Też je nabyłem okazyjnie, więc miałem dedykowaną puchę o odpowiedniej objętości, zamiast bawić się w to samemu i przeliczać wymiary skrzynek. Teraz, piąty głośnik z powyższych względów też powinien być taki sam, łącznie z puchą. Poza tym miałem już sufit podwieszony i chciałem to zrobić jak naj najmniej inwazyjnie. Gdybym robił go od początku, to może bym się zastanawiał czy nie zrobić ich samemu, pięciu takich samych skrzynek.
Ale powiem Ci, jest kawał głośnika.
 

Kamil_89

Member
Co do VoG to Onkyo rz800 nie ma Auro. Zastanów się też czy nie warto zachować jednego głośnika na wypadek awarii.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiej awarii? ; )
Ja bym kupił parę, a drugi wystawił. Ktoś być może kupi np. do łazienki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W sumie co się może zepsuć w kolumnie podczas normalnego użytkowania?
przepalić - małe szanse
wcisnąć kopułkę lub inną membranę, np. w podczas montażu, albo za sprawą dziecka, kota, itp.? Może bardziej, ale to i tak rzadkie przypadki.
 
Do góry