Bravia - miesiąc po gwarancji- do kosza!

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak jak piszesz - nic by człowiek nie kupił... ale tak jak pisałem kiedyś pomimo że mam bardzo dużo rzeczy od Sonego i jak na razie wszystko działa (a niektóre rzeczy to już staruszki) to jak raz mnie zrobią w ciula to na pewno się z tą firma pożegnam. Pytanie jaką inną sobie upodobam . Samsung który ma świetne tv z górnej półki ale z super gwarancją na kurz..... Panasonic średnie tv ledy mają i też jest problem... Lg nie za bardzo ufam..
A mi też szykuje się pewnie w ciągu roku najmarniej dwa kupienie konsoli bo już ta stara dzieci zjadą na maxa... a Xboxa - nie chcą. Więc będzie PS4. Trzeba będzie ryzykować - bo wyboru nie ma w tym wypadku.
 

Pancuras

New member
Co do Playstation 4, to te pewnie będą się psuły jeszcze bardziej niż obecnie skoro Andrew House, szef Sony Computer Entertainment, na spotkaniu z inwestorami dwa dni temu, zapowiedział, że Sony zamierza się skupić na dalszym cięciu kosztów hardware'u.

Ciekawe jak się będzie prezentował model odchudzony - SLIM. Powinien się pojawić za jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:

000HQ150

Banned
No i niestety to cięcie kosztów w Sony widać na każdym kroku.
Na podejściu do napraw gwarancyjnych również. Pięć lat temu kupując Sony nie miałem w gwarancji paragrafu zezwalającego na naprawę ,, odnowionymi'' częściami ani o zgrozo na wydaniu klientowi całego innego, nie nowego TV w zamian za jego padniętego bubla.
Teraz to już normalka, co do której Sony ma prawo.
Ja kiedyś miałem paragraf mówiący, że mam dostać inny TV na wymianę m.in. o równorzędnej wartości. Teraz tego nie ma. Sony więc może dać TV o dowolnej wartości, byle tylko ICH ZDANIEM( bo na to wpływu nie mamy) miał podobne parametry.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy jak to będzie z awaryjnością PS4, na razie jakoś nie słychać żeby nagminnie się psuły. Kilka osób ma tutaj na forum i na innym i jak czytam na razie są zadowoleni. Gier mogłoby być więcej...

Patrząc natomiast na wymiany tv na gwarancji z tego forum to tych zadowolonych było więcej jak tych nie zadowolonych. Sony jako jedyna firma i jako jedyny przypadek na tym forum (na innym też nigdzie nie wyczytałem) wymieniło tv na drugi model z powodu nierównomiernego podświetlenia. A wiadomo jak firmy podchodzą do tego tematu - uważają że wo wina technologii i nie wymieniają tv z tego powodu. W ostatnim czasie też o tym pisałem był przypadek że za topowy tv Full led hx 920 dostał klient w CS Warszawa tv 4k - oczywiście był zdziwiony bo zapewne nie przypuszczał że tak się skończy w jego wypadku. Ale taki przypadek miał miejsce. W innym SC Katowice był też taki przypadek i tam oddano pieniądze -100%. Mega klient był zadowolony bo dołożył i kupił sobie 4k i w większym rozmiarze. I oby takich przypadków było jak najwięcej.
 
Ostatnia edycja:

Pancuras

New member
Konsola bardzo się grzeje co samo w sobie skraca żywotność podzespołów. Ciekawe jak długo będzie na chodzie po upływie 2 lat gwarancji... A naprawy odpłatne tanie nie są.

Oby model SLIM miał przeprojektowane chłodzenie. To prawda, gier ekskluzywnych dla ps4 jest jak na lekarstwo. Ale to samo jest na Xboxie. Pozostają gry multiplatformowe.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z grzaniem jest problem w wielu urządzeniach np amplitunerach - gdzie tam w niektórych modelach nawet po dobrym graniu ręki nie za bardzo jesteś w stanie przyłożyć do obudowy... A w tym wypadku zobaczymy jeszcze z pół roku/rok i będzie wiadomo jak się maja PS 4 w użytkowaniu. Może być tak że i co niektórym będzie się psuła w ciągu dwóch lat, ba jestem tego pewny .. :)
A gier będzie więcej zarówno na PS4 jak i na Xboxa kwestia czasu..
 

000HQ150

Banned
Zacytuję wypowiedź lolka126 z tematu o gwarancji Samsunga.
Myślę, że w tym temacie też jest bardzo aktualna, wystarczy tylko zamiast Samsunga wstawić Sony, bo chodzi traktuje o tym samym:

,,A powiedz KOlego czy te kilka osób tutaj które miało problem plus wiele innych o których zapewne nie wiemy nie wystarczy Ci żebyś kupił inny model Samsunga czy też innej firmy tv.. nie szkoda Ci nerwów... ? ''
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko HQ zapomnial o jednym napisać (ale to nie dziwne dla kogoś kto ma nienawisć do firmy Sony za to że po 1,5 roku użytkowania tv oddano mu 100% kasy) w przypadku gwarancji samsunga i sprawa z kurzem tam były tylko osoby które miały problem z kurzem w modelach 5 i 6 z zeszłego roku, a w przyapdku gwarancji sony i wymiany tv przypadkow gdzie ludzie byli nie zadowoleni było 3 a tych zadowolonych 6-7 ( do tego jednej osobie nawet dwa razy wymieniono tv i była bardzo zadowolona z wymiany) plus kilka które ja znam osobiście czy też o przypadkach które były w CS a o których dowiedziałem się podczas rozmowy (i np za topowe kilkuletnie tv full led były dawane tv 4k).. nie wspominając o sobie z tego forum która jako jedyna na tym forum i tak jak pisałem wczesniej na żadnym innym forum nie wyczytalem o takim przypadku, że został wymieniony tej osobie tv ze względu na nierówne podświetlenie... żadna firma nie robi czegoś takiego bo uważają że to nie wina tv a technologii... Sony jako jedyna firma zrobiła to. Co prawda raz ale zrobiła.. więc to taka mała róznica....
Do tego każdy może wybrać co komu odpowiada i do niczego nikt nie zmusza.. w przypadku wpisu w tamtym temacie też nie odradzałem od zakupu samsunga tylko w pierwszej kolejności do zmiany modelu, które miały wadę i zbierały kurz pod matrycą.. a dopiero potem o kupnie tv od innego producenta. Tylko trzeba to zauważyć...
Do tego od ponad roku w pewnych tematach piszę że samsung naprawdę gigantyczna pracę wykonał jeśli chodzi o topowe tv (czego dowodem sa testy polskie i zagraniczne) i gdybym teraz kupował tv grubo bym sie zastanawiał nad tą marką - na pewno nie skreślam tej firmy z powodu kurzu w serii 5 i 6. Ale nie kupiłbym tych konkretnych modeli.
I np osobiście również lubię firmę Panasonic to pomimo tej "miłości" do tej firmy nawet przez chwile bym się nie zastanawiał który mam wybrać tv jeśli chodzi o topowe modele ... Oczywiście wybrałbym Samsunga - bo są zdecydowanie lepsze- oczywiście w moim odczuciu, a testy tez sobie można poczytać..
 
Ostatnia edycja:

000HQ150

Banned
w przyapdku gwarancji sony i wymiany tv przypadkow gdzie ludzie byli nie zadowoleni było 3 a tych zadowolonych 6-7 ( do tego jednej osobie nawet dwa razy wymieniono tv i była bardzo zadowolona z wymiany).
Tu wypowiedzi jednej z ,,zadowolonych'' osób:


,,My tu caly czas o faktach piszemy. To nie byl bynajmniej moj wymysl ze ktos daje gwarancje na 5 lat. A jak sie dalo, to juz obowiazuje do ostatnego dnia -taki pech.
Jak by sie Kolega poczul gdyby sie dowiedzial (lub moze dowie skoro Sony chce kupic) ze w telewizorze za kilka tysiecy montuja "odnowione " czesci ???? tez byloby smiesznie ??? ''

,,Nie tylko Sony dawalo gratis gwarancje 5 lat, czyli chcialo zachecic potencjalnego klienta do kupna swojego produktu. Kazdy ma swoje priorytety, a u mnie byloby wszystko ok, gdyby wymienili uszkodzony element na nowy- tylko tyle , ale dla Sony to zbyt duzy wydatek ''

,,Tak jak mawial pewien polityk: Polska to dziki kraj, niestety trzeba sie z tym pogodzic.
Jednym taki uklad pasuje, innym nie.
Ja niestety bede mial juz inne zdanie o Sonym Poland.
Pan Rzecznik cos obiecal, ktos cos do mnie napisal w stylu : wszystko zgodne z regulaminem i mam sie cieszyc.
Ot polska obsluga klienta. Mentalnosciowo oni sa chyba jeszcze w komunie.
A jak jeden ksiadz powiedzial - to pokolenie musi wymrzec, moze potem bedzie lepiej.

Wszystkim ktorzy pomogli mi odpisujac na forum wielkie dzieki ''

,,Lolek 126 dzieki za zaangazowanie , tak jak pisalem do sadu nie pojde bo mi nie mam na to czasu.
Ale sam widzisz czego sie mozna spodziewac jak dasz sprzet do naprawy gwarancyjnej- na razie u Sony Poland''

,,Panowie moze zaloze nowy watek tu i na innych forach o tytule np. "Sony stosuje do napraw gwarancjnych odnawiane czesci z 3 miesieczna gwarancja " ?
bo szczerze jeszcze sie we mnie gotuje ''
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szanowni Koledzy potwierdzam to wszystko było tylko tych zadowolonych było znacznie wiecej osób (tylko HQ150 nigdy o tym nie wspominał i nie wspomni) wystarczy poświęcic czas i przeczytać ten temat..Do tego sprawa związana z mentalnością ludzi że o dobrych rzeczach to mało się pisze (jak np serwis zrobi po naszej myśli) a o tych złych piszemy zawsze...
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Postanowienia odnośnie bieżącego tematu. Z powodu nadmiernych emocji użytkownicy lolek126 oraz HQ150 nie mogą udzielać się w tym wątku, złamanie zasady będzie oznaczało zablokowanie konta na forum.

Skontaktowaliśmy się z Sony Polska. Oto wypowiedź rzecznika:

Aktualne ogólne warunki gwarancji Sony znajdują się na naszej stronie
internetowej.

Naprawa i gwarancja

i zawierają one (tak jak zawsze zawierały w przeszłości) zapis:

"Sony i ACS zastrzegają sobie prawo do wymiany uszkodzonych części
produktu, całego produktu lub jego części na nowy lub odnowiony.
Wszystkie wymienione części i produkty stają się własnością Sony". Są
to warunki zgodne z obowiązującym prawem i wymogami rynku.

Produkty odnowione są zawsze w 100% sprawne oraz traktowane z naszej
strony jak nowe i pełnowartościowe produkty. Dajemy na nie od nowa
pełen okres gwarancji, tak jak dla każdego fabrycznie nowego
egzemplarza.

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie gwarancji proszę o zadanie ich w tym temacie, postaramy się uzyskać odpowiedź z Sony Polska. (Jeśli wymienieni powyżej użytkownicy mają jakieś pytania proszę przesłać je poprzez system wiadomości forum.)
 

Nfsfan83

New member
To ja się podepnę :) pod temat i pytam się, czy 3 letnie przedłużenie gwarancji ( co w sumie daje 5 lat) chroni też od mechanicznych uszkodzeń, gwarancja w SC Elbląg będzie kupiona, czy tylko od awarii podzespołów? I pytanie drugie kto ma tv sonego, czy ktoś skorzystał już z gwarancji 5 letniej jak matryca się uszkodziła??? I ile Wam koledzy bez problemowo najdłużej chodziły, modele kupione tak np po 2007 r.

To co wyczytałem tutaj:

http://services.sony.pl/support/pl/warranty i czy jak wykupię w ciągu 3 mc czy to będzie Serwis Extra Plus???

Oraz ciekawe tutaj:

https://community.sony.co.uk/t5/telewizory/gwarancja-sony-na-5-lat/td-p/424718
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oto wypowiedź rzecznika:
(..)Wszystkie wymienione części i produkty stają się własnością Sony". Są
to warunki zgodne z obowiązującym prawem i wymogami rynku. (...)
To jest ciekawe. Kilka lat temu kupiłem lustrzankę Alfa Sony. Sony dawał rok gwarancji na matrycę. Po około 1.5 roku (czyli po gwarancji) zaczęło pojawiać się zbyt wiele hotpixeli, szczególnie przy długich czasach naświetlania. Skorzystałem z rękojmi i wymieniono mi uszkodzoną matrycę na nową, a starą mi oddano.
Czy stało się tak dlatego, że:
1) to było kiedyś, a teraz warunki gwarancji się zmieniły (oddano mi własność Sony :) )
2) był to przypadek i akurat taki serwisant się trafił (odesłał naprawiony sprzęt razem ze starą matrycą)
3) dlatego, że da serwisu Sony to nie była naprawa gwarancyjna, tylko zwykła serwisowa, czyli że to sprzedawca ponosił koszt wymiany matrycy z tytułu rękojmi? Faktycznie również sprzedawca oddał mi rachunek na 1700 zł, który sam pokrył.
4) powyższy zapis dotyczy tylko lub w głównej mierze telewizorów, a wadliwej matrycy w aparacie nie można już odnowić (nie da się przecież wymienić uszkodzonych pikseli, a tym samym odnowić matrycy)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
To ja się podepnę :) pod temat i pytam się, czy 3 letnie przedłużenie gwarancji ( co w sumie daje 5 lat) chroni też od mechanicznych uszkodzeń..."

Żadna standardowa gwarancja i w tym rękojmia nie daje ochrony przed MECHANICZNYMI (fizycznymi) uszkodzeniami lub nie uprawnioną ingerencją w podzespoły urządzenia.

Są oczywiście na rynku gwarancje dodatkowe. Gwarancje przedłużone udzielane najczęściej (odpłatnie) przez sklepy np. Electro.pl i inne. Są takie opcje odpłatne na uszkodzenia mechaniczne.

Moim zdaniem są g.... warte. Mieliśmy na forum niedawno kolegę który miał taki TV z taką gwarancją na uszkodzenia mechaniczne i spadł mu on z regału. Sklep i serwis umył ręce bo podobno w TV były wymienione podzespoły. Kto sam wymienia lub zamienia podzespoły w swoim TV? Pozostał mu tak naprawdę powództwo cywilne.... Dla tego i znając inne takie przypadki uważam, że takie gwarancje są niewiele warte.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Są oczywiście na rynku gwarancje dodatkowe. Gwarancje przedłużone udzielane najczęściej (odpłatnie) przez sklepy np. Electro.pl i inne. Są takie opcje odpłatne na uszkodzenia mechaniczne.
Moim zdaniem są g.... warte.
Mam to samo zdanie :) Zawsze wciskają kit, że niby jak rozbijesz tv, jak dziecko ci porysuje, to też podlega to wtedy naprawie/wymianie. - g...zik prawda. Mam kolegę, któremu podczas przeprowadzki pękła matryca, miał przedłużoną gwarancje w pewnej znanej sieciówce i guzik z tego wyszło - tv do kosza - wmówili mu ,że nie spełnił niby jakiś tam warunków i to nie podlega to niby tej przedłużonej gwarancji, mimo iż sprzedawca naciągnął go na to podczas kupna. Nie pytajcie mnie jakie to był tv, jakiej marki, bo nie wiem i nie pamiętam.
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
To mnie koledzy zmartwiliście, to inaczej, zakładając że będę uważał, u mnie nie ma ani zwierząt, ani dzieci :), czy warto brać te 3 lata na wypadek usterek??? jednak to 5 lat jakaś tam ochrona jest? Oni specjalnie robią takie podstawy chwiejne i matryce bez ochrony, aby szybciej wymieniać :(
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Zorientuj się czy aktualnie któryś z producentów oferuje przedłużoną gwarancję firmy od czasu do czasu to robią ja mam tak w G30 Panasonica GW na 5 lat od Panasonica. Nie obejmuje uszkodzeń fizycznych.
 
Do góry