Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to juz jakis czas temu ten tv jest na stronie euro agd ale dostepnosc to 28 dni...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziś nawiązałem kontakt ze sklepem internetowym Sol-Pol w Łodzi .

Telewizor firmy Sony model Bravia KDL- 46W905A ma być dostępny od 16 maja , czyli już niedługo .

Pożyjemy , zobaczymy.:wink:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Ciekaw jestem i testu tego telewizora i samej ceny rynkowej.

Witam uprzejmie,
Cena wyjściowa jest znana , za 46" to 7499.00 zł , ale powinna "zejść" w dół .
Test na konkurencyjnym forum , chyba w poniedziałek się ukaże , ale wielkości przekątnej ekranu 46" ,
szkoda , że nie 55". Mówi się trudno." Pojedynek;-) " telewizorów firm Sony i Samsung .(UE46F8000)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wczoraj ukazał się test telewizora firmy Sony 55W905A na Techradar.com . napisanego przez John Archer , który również napisał recenzję tego telewizora , tyle że krótszą na Trusted Reviews .
Chętnych do zapoznania się z tą 4-stronicową recenzją , lecz bez wyników pomiarowych ,
zapraszam na stronkę;

Sony KDL-55W905A review | Plasma and lcd tvs Reviews | TechRadar
Autor recenzji zwraca uwagę na dobry dźwięk dobiegający z tego telewizora .;-)

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem na co liczyles , jedno jest pewne na pewno jest to niezly tv tylko szkoda ze znacznie drozszy niz jego poprzednik jak wchodzil na rynek...
 

accu

New member
Bez reklam
Tutaj poczatek recenzji Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Led Sony W9

na forum francuskim triluminos to markenting chyba ze sony wyda BD pod ta technologie. Ogolnie czern na poziomie F8000 katy lepsze od samsunga, local dimming gorzej niz w HX850 bo wystepuje tak jak w full led efekt "blooming " wiec rewolucji nie ma.

Witam uprzejmie,
Przytocz całą recenzję , a nie jakieś "strzępy" z których tak naprawdę nic jeszcze nie wynika.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Jednym słowem ideał to nie jest hehe:)

Witam uprzejmie,

Pewnie , że nie.
Moim skromnym zdaniem przymierzam się do osobistego oglądu telewizora firmy Sony Bravia KDL-W905A ,
ale w wielkości przekątnej ekranu tylko 46 cali .
Na razie obraz i dźwięk z telewizora firmy Philips z 2010 r. z serii 9705 jest dla mnie bardzo ale to bardzo
przyjemny i na razie nie widzę dla niego "konkurenta" , oprócz może obrazu z modelu telewizora firmy Philips 46PFL9707S/12 , ale z kolei trzeba mieć łut szczęścia aby móc osobiście go przetestować , a "w ciemno"
nie ma co kupować , gdyż zdarza się , że występuje u niego efekt "brudnego ekranu".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

andrju75

New member
Witam.Po tych wstępnych recenzjach Sonego 55"W905 aż mnie zatkało.Nie jest dobrze.Wydając tyle kasy liczymy na tv zdecydowanie lepszy od poprzednika (HX850).Teraz mam juz mętlik w głowie na co bardziej sie nastawić przy zakupie 55".Pozostali moi faworyci to Samsung UE55F8000 oraz Panasonic TC-L55WT60 .Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Po tych wstępnych recenzjach Sonego 55"W905 aż mnie zatkało.Nie jest dobrze.Wydając tyle kasy liczymy na tv zdecydowanie lepszy od poprzednika (HX850).Teraz mam juz mętlik w głowie na co bardziej sie nastawić przy zakupie 55".Pozostali moi faworyci to Samsung UE55F8000 oraz Panasonic TC-L55WT60 .Pozdrawiam.

Witam uprzejmie,
Moim , skromnym zdaniem wybrałeś 3 dobre telewizory .
Teraz pora na ogląd własny :wink:, bo to jest najważniejsze , a wszelkie opinie i testy pomagają właśnie
wybrać interesujące nas modele telewizorów.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

vere

New member
Nie jest dobrze.Wydając tyle kasy liczymy na tv zdecydowanie lepszy od poprzednika (HX850).

Po czym twierdzisz, że model W905 nie jest zdecydowanie lepszy od HX850?? Podaj kilka powodów.


Różnica pomiędzy nimi jest wielka.

Po 1. Technologia Triluminos - jeżeli ktoś twierdzi, że to marketing niech się zapozna co to za technologia, jak działa i co daje. (Sony Triluminos to jedyne telewizory na świecie, które potrafią wyświetlić taką szeroką paletę kolorów)

Po 2. Odtwarzanie dużych formatów powyżej 4 GB (kto zna produkty Sony wie o co chodzi). Nowa seria Sony już nie ma z tym problemów, czyta duże pliki mkv. oraz wiele innych formatów (o wiele więcej niż HX)

Po 3. Interfejs menu. O wiele ładniejszy i bardziej czytelny.

Po 4. NFC One-touch mirroring fajna funkcja do parowania smartfona, tabletu z TV.

Po 5. W końcu Sony daję okulary w zestawie 4 sztuki.

... i wiele więcej, zachęcam do zapoznania się z produktami, a potem oceniać.


Samsung F8000 vs Sony W905?? Pod kwestią obrazu Samsung bez szans.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Ja tam ciągle jestem za tym tv a ten test nie jest miarodajny
1 nie wygląda na to by miał jakieś większe problemy z odwzorowaniem kolorów a wręcz przeciwnie
raczej wynika to z niepoprawnego ustawienia w menu na maksymalnie rozszerzoną paletę barw
szerzej o tym tu
www.Cine4Home.de (Test: Sony KDL 55 / 46 - W905 Triluminos TV Preis Sony KDL 55-W 905 Fernseher 3D Flat TV LCD)
2 sprawa kątów to trzeba samemu ocenić bo wyboru specjalnie nie ma tzn jest w postaci ips ale to rodzi więcej problemów niż ich rozwiązuje a w to że samsung będzie miał je jakoś specjalnie lepsze to nie wierzę
3 ten tv ma zdaje się naprawdę mały input lag i bardzo dobrą płynność
4 co do zachowania detali w czerniach to można się wypowiadać dopiero po teście skalibrowanego tv a nie nie na oko
pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

"Nie ma róży bez kolców" ;-).
Już niedługo będzie dostępna seria telewizorów firmy Sony W905A w sklepach , to każdy kto będzie chciał, będzie mógł się przekonać , co i jak .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kubekpl

New member
Witam uprzejmie,
Przytocz całą recenzję , a nie jakieś "strzępy" z których tak naprawdę nic jeszcze nie wynika.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Kolego tak jak pisalem to jest poczatek recenzji test bedzie niebawem, dalej w topic tego forum masz nieco wiecej informacji ale tak jak pisalem rewolucji nie ma jesli chodzi o jakosc obrazu .
Dla nie francusko- jezycznych
tutaj koles pokazuje blooming :
Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Led Sony W9

a ztych "strzępow" wynika jasno ze czern jest na podobnym poziomie niz HX850, local dimming gorszy niz w Hx850. Mothion flow lepszy, gamut bez rewelacji no i multimedia duzo lepsze (DTS)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Każdy może mieć własny ogląd na zalety i wady telewizora , to oczywiście nie podlega żadnej dyskusji .
Przeglądałem całą stronę , do której podałeś wcześniej link i ona nic moim , skromnym zdaniem nie
wnosi konkretnego . Stronę HDfever.fr przeglądam na bieżąco , forum tej strony od " czasu do czasu ".
Jak ukaże się cały test , to dopiero będzie można się subiektywnie odnieść do niego , ale również
trzeba samemu "przetestować" telewizor , aby wyrobić sobie zdanie nie na podstawie testów , ale
z własnego oglądu . Testy to tylko środek , który powinien nam pomóc na co zwrócić uwagę przy
osobistym , szczegółowym oglądzie telewizora , czy wady , które "wyszły" podczas testów będziemy
skłonni zaakceptować kupując dany telewizor . Część wad telewizora przeciętny telewidz i tak
nie "wyłowi";-). Testy są przecież sponsorowane i różna jest ich merytoryczna wartość .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry