Nowa seria - KDL-32W655A

MPEG-4

New member
Jednak odnośnie tylko samej jakości obrazu, to najważniejsze pytanie jest w tym czy zastosowanie procesora X-reality Pro nie daje aby przypadkiem więcej zauważalnej poprawy jakości obrazu niż np (razem do kupy wzięte) matryca 100hz + wyższe odświeżanie niż jest w tym sony ?. Np jak widziałem ruch przy 1600hz w panasie vs 200hz w sony (a mówią że tam ponoć naprawdę jest 100hz), to niespecjalnie było widać różnicę w płynności (a przynajmniej na tamtym materiale), za to bardzo wyraźna różnica w płynności ruchu jest już między sony z serii 6 a 4.

Jednak nurtuje mnie też ten cały materiał testowy sony na prezentacjach sklepowych tv sony, tj czy przypadkiem nie jest wyjątkowo dobrze dobrany vs innych materiałów z prezentacji innych firm. Bo na różnych materiałach prezentacyjnych na stoiskach różnych firm najkorzystniej (przynajmniej dla mojego gustu) chyba wypada jednak sony i tam sony ma też inne specyficzne odcienie kolorów niż konkurenci, ale już jak gdzie indziej widziałem na innej prezentacji gdzie był jeden wspólny materiał dla sony i panasa to różnice w odcieniach kolorów nie były już tak wyraźne jak na oddzielnych prezentacjach z różnymi materiałami prezentacyjnymi. Dlatego byłbym ciekawy takich prezentacji gdzie materiał testowy jest ten sam dla wszystkich telewizorów w sklepie.
 

ShoRtie

Member
Chyba trzeba będzie poczekać na jakiś test na zagranicznych portalach bo dalej ten Sony mi się strasznie podoba. A szukam bo teraz mam Samsunga UE37D5000 i nie jestem zadowolony z obrazu. Na grach z kompa jest masakra jak np gram w FIFE czy PESa to za postaciami się ciagną takie duchy, że masakra.
 

ShoRtie

Member
Widziałem dziś w media ten TV w wersji 42 cale i zdjęcia nawet po części nie oddają tego jak ten TV się prezentuje i chyba będę musiał rozbić skarbonkę. Dalej w necie ani jednego testu.
 

MPEG-4

New member
Na razie opinie użytkowników o tym tv można poczytać na angielskim forum po wpisaniu w google : Sony W6 Owners Thread, i na euro agd i na amazonach.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Testów telewizorów z matrycami 50 hz jest zawsze nie wiele.
Wygląd faktycznie ciekawy, ale zdecydowanie lepiej dołozyć do serii W8. Jak, już ktoś wcześniej napisał, W 6 ma matryce 50 hz i cudów z tego nie będze. Plynność obrazu, jest taka, jaka ma telewizor z matrycą 50 hz, dla mnie nie do przyjęcia. A jeszcze biorąc pod uwagę, że za te same pieniądze można mieć telwizory z matrycami 100 Hz, to ten telewizor jest raczej dla fanów marki Sony.:)
 

MPEG-4

New member
No ale przecież wszyscy co kupili tą serię to sobie właśnie chwalą tą płynność, (np w grach)
a ja osobiście widziałem to samo demo które szło na tym sony W6 i panasie FT60 z 3D z 1600hz i płynność praktycznie była porównywalna (może akurat to demo tego nie uwidoczniało ?) ale panas jakby był ciut szczegółowszy, no ale różnica w cenie pomiędzy tymi modelami jest bardzo znaczna.

Widziałem to właśnie w sieci euro, bo oprócz dedykowanych miejsc z osobnymi prezentacjami sony i panasonica przeważnie jest też tam osobna scianka gdzie sony i panas stoją wspólnie obok i leci na nich to samo demo, tak że jak ktoś jest zainteresowany porównaniami to niech tam idzie i sobie porówna a potem dajcie znać jakie wrażenia.

W innych sieciach twierdzili że mają płatne prezentacje i dlatego na stoisku z sony leci demo sony a na stoisku panasa jest analogiczna sytuacja. Dlatego apeluję aby oprócz stoisk dedykowanych, zrobili też taką wspólną ściankę ze wspólnym demo wysokiej jakości dla wszystkich tv wszystkich marek.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Panasonic FT 60 ma 200 hz a nie 1600. Te 1600 to jest skanowanie, a nie odświeżanie. Porównać FT czy ET do W6 zawsze mozna, tylko, że różnica jest olbrzymia w płynności. I tutaj nie będzie żadnych cudów, to jest sprawa czysto techniczna: matryca albo wyświetla 50 klatek na sekunde, albo 100 klatek na sekunde, albo 200. I żadna firma w tej kwesti cudu nie zrobi. W6 ma 50 klatek na sekunde i to widać, jak w każdym telewizorze z matrycą 50 hz. W6 można porównać co najwyżej do serii E Panasonica. Seria E5 i E6 ma matryce 50 hz i mają identyczną płynność, oczywiście ludzie też są zadowoleni z tych telewizorów.
Inną sprawą jest, że matryce 50 hz są tanie i w wypadku Sony może dziwić cena.
 

MPEG-4

New member
Pojawiła się właśnie Polska recenzja tego tv, wpisać w google ''Sony KDL-42W655A: recenzja niedrogiego Smart TV''

Wklejam ciekawy komentarz znaleziony pod tą recenzją :

''Rafko, 7 cze 2013 :
Ten telewizor ma MotionFlow i każdy znawca TV wie że Sony jest mistrzem świata jeśli chodzi o płynność obrazu. Konkurencyjne modele od LG i Panasonica chociaż mają wyższy współczynnik wyświetlania obrazu bądź ten sam radzą sobie gorzej. Za te 2700 złoty można jedynie kupić dobrą plazmę, jednak jeśli chcemy LED’a to jedynie jakiś Samsung będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o płynność obrazu za to będzie mieć gorsze kąty widzenia i znacznie gorsze kolory niż ten Sony.
Te hz to pic na wodę to co się liczy to dobry algorytm, który zapewnia poprawne wyświetlanie płynności obrazu ale takie coś można sprawdzić jedynie w profesjonalnych testach, ilość hz podanych przez producenta nie zagwarantuje nam dobrej jakości.''


A poniżej jest pokazane jak ten tv powiesić na ścianie :

sony KDL-32-42W?653 - YouTube

Poniżej jeszcze link do innego tematu na tym forum o tej serii tv :
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/99468-samsung-ue32f6400-czy-sony-kdl-32w655a-3.html
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Po pierwsze to żadna recenzja, ot tekst reklamowy, a nawet tutaj ten model jest zaliczany do telewizorów budżetowych, a po drugie "ciekawy komentarz" wg ciebie to poprostu jedyny pozytywny komentarz, bo pozostałe są negatywne.
Jest tontelewizor tanini w produkcji a drogi w sprzedarzy. Interes dobry, ale tylko dla Sony.
 

MPEG-4

New member
Riv11, zwróć uwagę że negatywne komentarze nie są komentarzami użytkowników tego tv, tylko są one na podłożu teoretycznym przesądzającym z góry że rezultat jest taki a nie inny.

Jeżeli chodzi o opinie użytkowników w necie odnośnie tego najnowszego modelu, a także tych którzy maja w domu ten i konkurencyjne modele, to są one akurat wszystkie pozytywne jeżeli chodzi o obraz, a to co najważniejsze to nie ma także żadnych narzekań odnośnie płynności ruchu a są nawet pochwały a tymczasem bez problemu można znaleźć bardzo wiele narzekania (na płynność) użytkowników wielu modeli z matrycami 100hz (i tych z 50hz też jak najbardziej).

Z tego wszystkiego wynika że sama matryca 100hz nie jest automatyczną receptą na lepszą płynność od udanego modelu z matrycą 50hz, prawdopodobnie od tego ważniejsze jest dopracowanie i optymalizacja.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze matryca nie zapewni nam plynnago obrazu tylko zmniejszy smuzenie. Od plynnego obrazu sa systemy interpolacji klatek.

Sent from my GT-I9003
 

Riv11

New member
Bez reklam
MPEG, zwróć uwagę że pozytywne komentarze także nie są komentarzami użytkowników tego tv, tylko są one na podłożu teoretycznym przesądzającym z góry że rezultat jest taki a nie inny. W twich oczach maja one jedną wyższość- są pozytywne.
Oczywiście,że matryca 100 hz niczego automatycznie nie zdziala, tylko problem w ty, ze ten model Sony nie ma żadnej rewalacyjnej płynności. Jest dokladnie na poziomie E6. Ani gorzej ani lepiej. A pozytywnych opini użytkowników tego tv, to ja nie widzę. Niewiem skąd ty je bierzesz?
 

suboot

New member
Witam wszystkich swoim pierwszy poście :)

Interesuje mnie T 32" do 2000zł. Dość dużo wykonałem testów (m.in ww. Sonego), więc postanowiłem się podzielić swoimi spostrzeżeniami:

1. jakość obrazu -Testowałem generalnie wszystkie wystawowe TV w 5u sklepach. Subiektywnie najwyższa jakość obrazu zapewnił właśnie Sony KDL-32W655A. To był jedyny TV 32", który w sumie zrobił ma mnie efekt <wow> -piękne kolory i bardzo czysty obraz -żyć nie umierać. Jakością obrazu (kolory, ostrość itp.) dorównywał mu tylko Panasonic TX-L32E6EK -po powrocie do domu wszystko się wyjaśniło, dlaczego ten Panasonic miał niemal równie ładny obraz -ma matrycę IPS, więc nie mogło być inaczej (w woli formalności -najpierw dokonałem testów subiektywnych, później czytałem jaki TV co ma pod "maską", dzięki czemu wyeliminowałem efekt autosugestii (bo na nazw TV jestem odporny)). Pozostałe TV firm tj Toshiba, Sharp, LG Samsung (niezależnie od modelu -32") zapewniały wyraźnie gorszy obraz niż Sony i Panasonic.

2. Matryca -opisywany Sony ma stosunkowo matową matrycę, dzięki czemu w jasnym sklepie nie widziałem swojego odbicia (duży plus). Tutaj Panasonic to było lustro -ciemne sceny=moje odbicie. W miarę matową matrycę miały jeszcze Toshiby -jednak ich design był umówmy się nie szczególny:/

3. Kąty -przyjrzałem się dokładnie temu Sony -przy skrajnie dużych kontach obraz był trochę gorszy niż na środku, ale moim zdaniem pod tym względem Sony wypadło BARDZO dobrze -przy wszystkich kątach pod którymi ogląda się rzeczywiście TV jakość obrazu stała na bardzo wysokim poziomie. Absolutnie nie zauważyłem, żeby jakikolwiek inny TV 32" miał lepszą jakość obrazu przy skrajnych katach.

4. nagrywanie na USB -znowu Sony przoduje -jako jedyne z 32" zapewnia możliwość programowania nagrywania na USB (pdf.crse.com/manuals/13LW600112/PL/c_usbrec_europe_timer.html). Tutaj Panasonic w ogóle nie miał opcji nagrywania na USB, Samsung tylko mógł nagrywać to co obecnie jest oglądane, a w LG jeszcze nie wiem jak to jest rozwiązane. W Samsungach dopiero w wysokich modelach jest możliwość programowania nagrywania na USB, ale nie ma takich TV w wersji 32" -są tylko bodaj od 42" dostępne.

Czyżby Sony był idealnym TV? Otóż niestety nie :) Dlaczego?

5. Płynność obrazu -pozwoliłem ściągnąć sobie filmik w FullHD z YT (youtube.com/watch?v=KJiytBm76g0) -przetwstowałen go najpierw na swoim TV (LG 32" 600Hz) -obraz pięknie płynny, aż chciało się oglądać (odpalony z USB). Następnie odpaliłem go na dwóch monitorach komputerowych -efekt był... Nie dało się tego oglądać -wyglądało jak pokaz slajdów a nie film! Z tą obawą wybrałem się ponownie do kilku sklepów. Zacząłem od Sonego i... tragedia -w ogóle sobie nie poradził -tak jak leciwa 5o letnia matryca mojego komputerowego monitora tak i ten Sony wyświetlał "pokaz slajdów" a nie płynny obraz -strasznie się zawiodłem. Na "pocieszenie" zostało to, że żadna Toshiba (nawet 200Hz), ani Panasonic (200Hz) sobie też nie poradziły z tym filmikiem. Było może trochę lepiej, ale trochę lepiej nie znaczy dobrze. Jedyne TV Samsunga (UE32F6400 oraz UE32ES6340) i LG LG 32LM620S odtworzyły ww. filmik płynnie.

// ilość portów w Sony -piszecie, że za mało HDMI. W sumie nie wiem w czym tkwi problem. Jeśli ktoś ma kino domowe, to komputer może podłączyć pod amplituner a on bez problemu przekaże go do TV (sprawdzałem). Jeśli nie macie kina domowego to portów HDMI tym bardziej jest wystarczająco -jeden na TV, drugi na kompa. Jedynie szkoda, że jest tylko jedno USB, bo ja np mam zrobiłem sobie małe urządzonko pod USB, które włącza i wyłącza mi kino domowe razem z TV, pod drugi port USB mam podpięty dysk. Ale raczej mało kto stosuje takie patenty, więc jeden dysk=jeden port USB i jest ok.

Tak więc mam dość duży dylemat. Czy wybrać Sonego, którego jakość obrazu stoi na najwyższym poziomie (wśród 32"), ma stosunkowo matową matrycę i możliwość nagrywania programowego na USB czy np Samsunga, który ma gorszą jakość obrazu, bardziej odbijającą matrycę, ale zapewnia płynniejszy obraz. TV będzie głównie podpięty pod cyfrową telewizję naziemną, a tam TV raczej nie jest nadawana z większą częstotliwością niż 50Hz (mam rację?). Generalnie obecnie jak puszczałem nawet dynamiczne filmy z komputera (59Hz wyjście HDMI FullHD), np. Iron Mana to nigdy nie odczułem dyskomfortu w ilości Hz. Z drugiej strony lepiej mieć więcej Hz niż mniej. Przyłączam się więc w dylemacie "co wybrać" :)

Pozdrawiam
 

suboot

New member
To ja może jeszcze chwilę o DVB-T -przejrzałem zalecenia -w chwili obecnej teoretycznie nadawany jest sygnał 25Hz. Jednak zgodnie z zaleceniami mogą być nadawane sygnały od 25 do 60Hz (25, 30, 50, 60Hz). Czyli do DTV TV 50Hz póki co starczy teoretycznie
 

MPEG-4

New member
suboot, jak już masz zgrane te testy, to fajnie by było abyś zapuścił je jeszcze na Sony W6 i W8, bo ciekawe na ile ta seria W8 jest zoptymalizowana pod 50hz matrycę (zresztą na razie nie ma pełnej pewności jaka tam jest matryca i czy nie jest zmodyfikowana na zamówienie ) i czy i na ile odstaje od W8, no i jeszcze ciekawy byłbym czy faktycznie jest tak jak ktoś pisał pod tą polską recenzją co podawałem do niej linka że sony W6 jest mniej płynny od panasa E6, no i jeszcze ciekawe jak na tych testach wypadłby panas ET60 w porównaniu do Sony W6. Fajnie byłoby też odegrać te dema sonego z prezentacją kolorów i zapuścić je na innych tv.

EDIT:

Cytat z rafko z komentarzy do recenzji:

''robiłem pomiary w programie który mierzył rozdzielczość obrazu podczas ruchu. Ten Sony był gorszy niż model zeszłoroczny ale lepszy niż np. Panasonic ET60 albo LG LA690.''

''pierwszy lepszy Samsung ma gorszą gammę i skalę szarości niż Sony, a największa różnica to kąty widzenia albo ich brak. Spróbuj oglądając jakiś film na Samsung przesunąć się o 1 metr w prawo bądź lewo i obraz już traci na jakości. Za to Samsung ma lepszą czerń i płynność ruchu.''

''
Sony w tym roku korzysta z matryc IPS które mają problemy jeśli chodzi o płynność ale z pośród wszystkich producentów z tą matrycą to Sony radzi sobie najlepiej po względem płynności i kontrastu obrazu. Jedyne z czym mogę się zgodzić to nie najlepszy współczynnik cena/jakość jeśli porównamy do LG lub Panasonic od nich modele są tańsze ale za to nie radzą sobie tak dobrze z obrazem jak Sony dlatego taka a nie inna cena.''
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Suboot, pomijając, że twój post brzmi jak reklamowka.
To mam jedno pytanie: piszesz Panasonic 200 hz sobie nie poradził. Mógłbyś podać model tego Panasonica? Pytam tylko dlatego, że nie ma 32" Panasonica 200 hz. Więc szybko przeredaguj reklamowke.
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
Jak na razie puściłem kilka filmów na BluRay i w porównaniu do Samsunga UE37D5000 jest dużo lepiej. Dobre kąty widzenia, bardzo dobra czerń i nasycone kolory ale tego się było można spodziewać po IPS (dla porównania mam obok monitor Iiyamy ) Obraz bardzo płynny i nie zauważyłem żadnego smużenia. Jutro puszczę kompa po HDMI i posprawdzam kilka gierek w 1080p głównie jakieś dynamiczne jak FIFA i PES gdzie Samsung wymiękał.
 
Do góry