Kamera XR550V do transmisji intermetowych ?

kuba(L)

New member
Elo,
Chciałbym zrobić transmisję internetową pewnego spotkania. Mam do dyspozycji internet LTE 150Mb/s z dużym limitem i kamerę Sony XR550V, ewentualnie starą kamerę z mniejszą rozdziałką JVC GZ-MG132E
Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat transmisji ??
Jaki sprzęt jest do tego potrzebny jeżeli chcę robić transmisję bez dostępu do neta z kabla, jaka kamera, program na lapka itp...

Szukałem w necie, ale nie wiem nawet jakie hasło wpisać w google. pod hasłami typu streaming, transmisja video nie wyskakują żadne poradniki.

Podrzućcie parę linków, albo wesprzyjcie wiedzą jeśli takową posiadacie.
Z góry dzięki ;)
 

kuba(L)

New member
Seba_Fan dzięki za odpowiedź.
Tyko, że kamerka internetowa to kiepski pomysł, ponieważ chcę transmitować wydarzenia sportowe na powietrzu, muszę więc mieć coś co się da zamontować na statyw :/

Może jest tu ktoś kto walczył już z transmisjami online ?
 

joker

New member
Wynajmij sobie firmę która ci to zrobi, za parę stówek będziesz miał gotowe.
Jeśli chcesz samemu zrobić - to powiem ci że kiepsko szukasz.
Masz kamerę - to musisz mieć coś co pozwoli ci odebrać sygnał wideo, teraz zapewne masz dwie możliwości - analog lub cyfra.
Analog - niska cena kiepska jakość.
Cyfra - wysoka cena za świetną jakość.
 

kuba(L)

New member
Joker wynajęcie firmy nie wchodzi w grę :/ Jednorazowo ok, ale w moim przypadku po jakimś czasie na pewno sprawa by się rozkręciła do kilku transmisji w miesiącu. Nie zamierzam zakładać własnej firmy i robić komuś konkurencji, żeby nie było ;)

Nie bardzo łapie dalej co i jak, jak się rozglądam po sieci to ludzie piszą o kamerach przemysłowych, o kamerkach z laptopa, ale ja nie przyczepie przecież laptopa na statyw -.-

Co do serwera, hmm mam partnerstwo na youtube i pewnie za pomocą youtube był wyświetlał swoje transmisje.

Tylko, że dalej nie wiem co i jak :(
 

joker

New member
To jednak bym ci polecał zatrudnienie firmy, jakiejś małej aby koszta były nie wielkie.
Ja robię transmisję już od 200zł od meczu (do 2h), kamerki HDV, 1280x720, obsługa Androida i IOS, można uruchomić tryb PPV.
A miesięcznie robię kilkadziesiąt transmisji.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No ale on się pyta co ma zrobić a nie kogo wynająć, zaproponuj mu rozwiązanie co ma zrobić co ma kupić.
Przecież Ty używasz kamer z wyjściem FW + karta zgrywająca.
Przecież Kuba może kupić sobie taką kamerę i sam to zrobić, ja jestem zwolennikiem samego siebie i wolę sam coś zrobić i mieć doświadczenie niż dawać kasę innym.
Kuba jak masz trochę kasy poszukaj kamery z FW i już.
 

joker

New member
Seba_Fan - muszę cię zasmucić, nie używam kamer z FW.
Zresztą kolega piszę że posiada do dyspozycji XR550v a ta z wyjść ma tylko cyfrowe HDMI oraz analogowe. Czy ma do wyboru albo tani grabber analogowy albo drogi grabber HDMI.
Jeśli chcesz zrobić tanio grabber analogowy kupić poniżej 50 zł, grabber HDMI od 900zł do kilku tysięcy, sam posiadam grabbery do HDMI i SDI.
Potem tylko zostaje ci wybór serwisu strumieniującego, jest ich kilka na świecie w tym kilka w kraju (jeśli się liczy dla ciebie czas dostępu rzędu <50ms).
 

kuba(L)

New member
Ok trochę poszukałem, więc odświeżam temat.
Znalazłem kamerę Samsung QF30 z opcją prowadzenia transmisji przez Wifi na serwis ustream
Ktoś o niej może słyszał ??


Grabber to urządzenie, które pozwoliłoby mi wysłać sygnał na żywo z kamery na laptopa tak ??
Jaka jest różnica między analogiem i cyfrą ???
+ Jakie jest mniej-więcej zużycie transferu na godzinną transmisję w przypadku obu opcji bo na początku niestety będę mieć internet z limitem 30Gb?

Aha no i jak kupie grabbera to wtedy jakimś programem wysyłam screen ekranu laptopa na żywo na jakiś serwis czy jak ?
 

joker

New member
UStream i kilka innych serwisów dają własny program lub ściągnij sobie AFMLE.
GB potrzebujesz tyle czas * kilobajty
 
Do góry