Sony KDL W2000

oskar38

New member
Nowy model Sony na rynku kdl40W full HD

Widze wlasnie ,ze pojawil sie nowy model sony kdl40W fullHD.Jaka jest roznica miedzy seria X bo porownujac parametry prawie zadna i mysle,ze nie zauwazalna.Chce kupic LCD na poczatku listopada ,mam okolo9K,podpalilem sie na samsunga F ,ale jak ktos wyskoczyl z cena w polsce to jak filip z konopi(okolo 11K).Dlaczego nas tak tutaj w polsce lupia z cenami,spoleczenstwo nie za bogate,a ceny jak na Emiraty.Zobaczcie w stanach ceny www.pricegrabber.com .Za podobny model samsunga place w USA 7000zl.
Mysle,ze sony zrobil mi mila niespodzianke wychodzac z tym modelem,jestem zdecydowany go zakupic,ale jeszcze chcialbym uslyszec wasze zdanie,co o nim sadzicie.
Dzieki z gory za wszystkie nawet najdrobniejsze spostrzezenia.:)
 

imalas

New member
Czekam sobie cichutko na Sharpa 37XD1E, a tu taki numer.........zakochalem się od "pierwszego wejrzenia!" LUDZIE! ...trzymajcie mnie, bo go za tydzień zakupię!!! Może ktoś otrzeźwi mnie trafną uwagą i da mi po "kineskopie" na otrzeżwienie!(ceny obu praktycznie, już zrównały się):bober: :fool: :-D
 

buba

New member
sony kdl-40w2000

Cena istotnie super ale dalek 2000 pln wiecej niż za kdl-40v2000. Stąd też pytanie do specjalistów: czy warto dopłacić ta kwotę do full-hd czy za nie ma wiekszej różnicy w tych dwóch telewizorach?
Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
buba napisał:
Cena istotnie super ale dalek 2000 pln wiecej niż za kdl-40v2000. Stąd też pytanie do specjalistów: czy warto dopłacić ta kwotę do full-hd czy za nie ma wiekszej różnicy w tych dwóch telewizorach?
Pozdrawiam

odpowiem tak - na razie mało wykorzystasz full HD ale za rok dwa to już nie będzie tylko na "N" ale będzie więcej.a odbiornik kupujesz na parę lat.

pozd
 

c1

New member
Prosba o komentarz - porownanie KDL-40W2000 i KDS-55A2000 w zakresie HD

Prosze o komentarze w zakresie porownania obu TV pod katem materialu HD (zrodlo: PC [hdmi] lub odtwarzacz z upconvert'ingiem)

c1.
 

nakonwr

New member
kupilem wlasnie KDL-40W2000 i . . .

. . . no i co dalej ? Mam zamiar dokupic dvd RDR-HXD860 i amplituner onkyo 674 z hdmi. DVD podniesie sygnal do 1080i i przejdzie przez amplituner a potem jednym kablem do TV ( tak to sobie wyobrazam ). Tylko TV ma 1080p czyli nie wykorzystam w pelni HD1080 ? I jeszcze male pytanie czy warto inwestoawc w DVD i czy naprawde bedzie widoczna roznica po podniesieniu sygnalu do 1080i ? A tak na marginesie z TV jestem bardzo zadowolony.
 

mobor

Banned
stary - skoro kupiles TV FullHD to neistety ale musisz kupic KONKRETNY odtwarzacz DVD
Ja po zakupie 40V2000 poczatkwoo sadzilem ze moj Sony z componentem wystarczy ale okazalo sie to bzdurą. Obraz był rozmyty, jakis taki nieswierzy
WYbralem Denona 2930 - obraz z dobrego filmu DVD jest bliski jakosci HD ! Zważ ze ten model sprzetu podnosi sygnał do 1080p !!!

O HD na razie nie mysl. Sprzet drogi i niedopracowany, filmów brak i tak bedzie przez 2-3 lata.
Do tego czasu DVD bedzie krolowało... Poczatkowo myslałem o HD ale spokojnie wszystko przemyslałem i wyszedlem z zalozenia ze nie bede przepłącać za nowość (a w dodatku produkt niedopracowany)
Zapewniam Cie ze odtwarzaczowi klasy 2930/3930 do HD wiele nie brakuje ;)

Za 2-3 lata bedzie duzy wybór odtwarzaczy HD, dopracowanych technicznie a co wazniejsze - za rozsądne pieniądze
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
mobor napisał:
Zapewniam Cie ze odtwarzaczowi klasy 2930/3930 do HD wiele nie brakuje ;)
Za 2-3 lata bedzie duzy wybór odtwarzaczy HD, dopracowanych technicznie a co wazniejsze - za rozsądne pieniądze
Witam. Zgadzam się, że ten model dvd daje fantastyczny obraz i dźwięk bo posiada skaler obrazy do 1080p włącznie - mam też takie dvd:p ), ALE niestety nie obsłuży dźwięku w nowym standardzie, tzn.: Dolby TrueHD i DTS-HD (znacznie wyższy bitrate a co za tym idzie większa ilość danych i przesyłanych szczegółów). Choć przyznaję rację, że zanim ten standard się przyjmie (BR lub HD DVD) to minie jeszcze sporo czasu (parę lat:( ). W końcu na rynku są miliony pyt dvd:D
pozdrawiam
 

mobor

Banned
akurat na nowych formatach dzwieku mi (i zapewne wiekszosci uzytkowników KD) tak na prawde specjalnie nie zależy- czy ktoś czuje ze dzwiek DTS ogranicza wrazenia sluchowe podczas ogladania filmów ? Nie sadzę ;)
Do słuchania kroków po betonie, jazdy auta po szosie czy też nawalanki pomiedzy gangsterami - DTS czy nawet DD spokojnie wystarczają
Co innego koncerty muzyczne zrealizowane w nadchodzących standardach dźwięku (tylko na takie produkcje poczekamy sobie na pewno szmat czasu)

Jesli chodzi o stronę audiofilską czyli delektowanie się muzyką - oba Danonki mają wyjscie DenonLink dzieki czemu mozna słuchać wspaniałej muzy z formatów SACD i DVD-Audio ;)
 

JACEK2

New member
mobor napisał:
stary - skoro kupiles TV FullHD to neistety ale musisz kupic KONKRETNY odtwarzacz DVD
Ja po zakupie 40V2000 poczatkwoo sadzilem ze moj Sony z componentem wystarczy ale okazalo sie to bzdurą. Obraz był rozmyty, jakis taki nieswierzy
WYbralem Denona 2930 - obraz z dobrego filmu DVD jest bliski jakosci HD ! Zważ ze ten model sprzetu podnosi sygnał do 1080p !!!

O HD na razie nie mysl. Sprzet drogi i niedopracowany, filmów brak i tak bedzie przez 2-3 lata.
Do tego czasu DVD bedzie krolowało... Poczatkowo myslałem o HD ale spokojnie wszystko przemyslałem i wyszedlem z zalozenia ze nie bede przepłącać za nowość (a w dodatku produkt niedopracowany)
Zapewniam Cie ze odtwarzaczowi klasy 2930/3930 do HD wiele nie brakuje ;)

Za 2-3 lata bedzie duzy wybór odtwarzaczy HD, dopracowanych technicznie a co wazniejsze - za rozsądne pieniądze
Tymi konkretynymi odtwarzaczami sa :
http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1347
http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1348
By w pelni wykorzystac mozliwosci Twego LCD musisz miec odtwarzacz HD DVD , lub Blue Ray .
Wiekszy wybor filmow jest w wersji HD DVD - ktore to w wersji HD DVD nie maja blokady regionalnej:D , ktora maja plyty BR:(
Mam nadzieje ze masz zanjomosc angielskiego lub francuskiego lub hiszpanskiego ... Bo na polskie napisy mozemy BARDZO DLUGO CZEKAC :evil:
Doskonala strona o HD DVD :
http://hddvd.highdefdigest.com/
 

mobor

Banned
;)

Poprosze jeszcze o spis dostepnych W POLSCE tytułów HD DVD wydanych DOTYCHCZAS (oficjalnie)
I pozwole sobie przypomniec ze te Toshiby "startują" tyle czasu co Windows XP ;)
Trudno nazwac to komfortowym odtwarzaczem (pomijajac fakt ze niektore z funkcji beda dostepne dopiero w pozniejszym czasie- po aktualizacji firmwaru) ;)
Dziekuję - wolę coś co działa i - jesli chodzi o jakosc zwykłego CD-A - bije tą Toshibę na głowę.
HD kupię - jak juz mowilem- ale jak system okrzepnie technologicznie i cenowo. Nie ma co wariować

A ha - to HD DVD ma ten dziadowski system ze trzeba byc wpietym do netu zeby moc oglądać filmy ? ;)
Z tyłu tych Toshib jest gniazdko LAN co potwierdzałoby moje obawy
 
Ostatnia edycja:

JACEK2

New member
mobor napisał:
;)

Poprosze jeszcze o spis dostepnych W POLSCE tytułów HD DVD wydanych DOTYCHCZAS (oficjalnie)
I pozwole sobie przypomniec ze te Toshiby "startują" tyle czasu co Windows XP ;)
Trudno nazwac to komfortowym odtwarzaczem (pomijajac fakt ze niektore z funkcji beda dostepne dopiero w pozniejszym czasie- po aktualizacji firmwaru) ;)
Dziekuję - wolę coś co działa i - jesli chodzi o jakosc zwykłego CD-A - bije tą Toshibę na głowę.
HD kupię - jak juz mowilem- ale jak system okrzepnie technologicznie i cenowo. Nie ma co wariować

A ha - to HD DVD ma ten dziadowski system ze trzeba byc wpietym do netu zeby moc oglądać filmy ? ;)
Z tyłu tych Toshib jest gniazdko LAN co potwierdzałoby moje obawy
Jesli czekasz na polskie HD DVD to se mozesz poczekac jak na odejscie narodowo socjalistycznej koalicji PIS SO LPR .....:p
Co do podanego przez Ciebie czasu startu - odnosi sie on do pierwszej wersji Toshiby HD DVD USA . Modele europejskie i amerykanskie 2 generacji maja krotszy czas startu .
A czekanie moze Ci sie wydluzyc bo nie wiadomo ktory system wygra HD DVDS czy BR .....
 

mobor

Banned
Panie Jacku - ten czas jest z europejskiej wersji która juz dotarła do Polandii ;)
Kolejna rzecz - z taką maszynką jak danio 2930 czekanie to sama przyjemnosc- mozesz mi wierzyc (wogole nie odczuwam pociagu do HD DVD)

Obecnosc POLSKICH wydan jest o tyle istotna iz tylko takie gwarantuja pojawienie sie filmów w wypozyczalniach. Przeciez nie kazdy film jest wart kupna ale obejrzenia - owszem
 

JACEK2

New member
mobor napisał:
Panie Jacku - ten czas jest z europejskiej wersji która juz dotarła do Polandii ;)
Kolejna rzecz - z taką maszynką jak danio 2930 czekanie to sama przyjemnosc- mozesz mi wierzyc (wogole nie odczuwam pociagu do HD DVD)

Obecnosc POLSKICH wydan jest o tyle istotna iz tylko takie gwarantuja pojawienie sie filmów w wypozyczalniach. Przeciez nie kazdy film jest wart kupna ale obejrzenia - owszem
Europejska wersja HD DVD Toshiby jest dostepna od 23 listopada .....
Nawet jesli by sie ten czas potwierdzil , to w przeciwienstwie do Ciebie mam pociag do HD DVD ....
 

mobor

Banned
cóż- czytałem opinie kogos kto ma dostep do tego sprzetu

Pociąg mam do wielu rzeczy: najnowszego mercedesa, chaty z basenem itp Kazdemu zakupowi towarzyszy jednak chłodna kalkulacjia pt bilans zysków i strat - ale u niektorych góruje jak widze hurra optymizm.
Spotkamy sie tu za dwa lata i pogadamy wowczas
Przypominam tylko ze obecnie mam swietny dostep do TYSIECY tytułów muzycznych i filmowych w PERFEKCYJNEJ jakosci (dzieki konstrukcji 2930) A Kolega nie dosc ze wybuli 4 tys za watpliwej jakosci sprzet (Toschiba nie nalezy do czołowych producentów porzadnego AV) i wyjątkowo skromny wachlarz dostepnych tytułów. Jak do konca roku wyjdzie 5-10 to będzie HUK... i jeszcze pytanie - co to będą za tytuły? :)
 
Do góry