Kdl-32u2000

pawelus

New member
Co myślicie o tym Soniaku? Wczoraj widziałem go w sklepie i prezentował się całkiem fajnie.Obecnie(2 lata) mam Samsunga CW29ZO68P i jestem średnio zadowolony.Czytałem na forum różne opinie o tym lcd i sam już nie wiem co myśleć.Czy warto go kupić,jakie są jego wady i zalety?
 

pandzik

Member
Bez reklam
To miał być mój zakup, nim mu sie przyjrzałem i tu wylądowałem... ;)
Ogólnie to zły zakup, nic nie oferuje za swoją cenę....
 

ortax360

New member
Jezeki chodzi o Sonego to tylko model v2000 lub v2500
Bardzo dobre lcd miałem kiedys v10e i gdyby nie wentylatory i braka wejscia vga to bym go zostawił swietnie sobie radzą z sygnałem HD
 

turbo

New member
Ustawianie KDL-32U2000

JWT, na forum jest temat o ustawianiu V2000, jednak to troche inne tv dlatego napisalem nowy temat ;)
 

uruk-hai

New member
Ja ustawiłem swoją "S" według tego samego schematu który zastosowano wobec "V". Niesądzę by z "U" była jakaś odmienna kwestia .....
 

pandzik

Member
Bez reklam
uruk-hai napisał:
Ja ustawiłem swoją "S" według tego samego schematu który zastosowano wobec "V". Niesądzę by z "U" była jakaś odmienna kwestia .....

Ja myślę , że jednak bliżej S do V niż do U.
Ale z racji tego, że nic na temat ustawień U nie znalazłem to myślę,
że warto spróbować z ustawieniami serii V.
Przynajmniej na początek.
;)
 

Majin33

New member
Sony

Witam,

Problem mam taki jak w tytule tematu, zaznaczam ze jestem laikiem. Przez 9 nablizszych miesiecy mam wazna umowe z "Multimedia Polska" dopiero po wygasnieciu tejze umowy chce przeniesc sie na TV cyfrowa. Moje pytanie wiec brzmi, jakiej jakosci bede mial odbior korzystajac przez najblizszych 9 miesiecy z kablowki ? Druga sprawa, czy zeby w pelni korzystac z mozliwosci tego LCD ogladajac filmy z DVD musze dokupywac jakies nowe, drozsze kable ? Bo slyszalem rozne teorie na ten temat. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam !
 

turbo

New member
do 22 trwala promocja na telewizje n, przy kupnie lcd sony dostawales n na pol roku za darmo. Jesli chodzi o kablowke to nie wiem ale wydaje mi sie ze jesli kupowac ten tv to tylko do HD. Mam tez cyfre i jakos jest z tylka w porownaniu do n. Na niektorych kanalach obraz jest gorszy niz ze zwyklej anteny. Ten tv nie posiada bravia engine, wiec na gorszym sygnale jakosc obrazu pogarsza sie, jest to zauwazalne. Mozesz szukac czegos innego ale podjrzewam ze masz ograniczenia jesli chodzi o finanse, skoro bierzesz pod uwage serie U. Jednak w tej cenie nie wiem czy znajdziesz cokolwiek lepszego, raczej gorszego. Jesli chodzi o dvd to mam kino pioneera bez hdmi i jakosc jest bardzo dobra wyraznie gorsza od n-ki.
 
Ostatnia edycja:

Ra_fi

New member
32u2000

Kupiłem kilka dni temu 32U2000.
Szukałem dłuuuuuuuuuugo... Wyniki obserwacji: w cenie ok. 3 tys. ten model zdobył u mnie 1 miejsce. Obraz uzyskany na porównywanych modelach w tym samym pułapie cenowym podobny. Lekka poprawa po dorzuceniu kilku setek... :)
W tym przypadku nie bez znaczenia był dla mnie 'design' modelu. Ten jest całkiem przyjemny i nie psuje mi ogólnego charakteru wnętrza ;) Inne modele bardzo często pozostawiają wiele do rzyczenia... No i jest srebrny :) (większość ma czarne obudowy lub czarne obwódki wokół matrycy - czy to ma znaczenie w określania jasności...??? chyba coś w tym jest).
Ale do rzeczy.
1. Design ok, bardzo intuicyjne menu, złącz nie brakuje.
2. Obraz. Sprawa jest trudna do oceny :) Dlaczego - bo niby do czego mam ten obraz porównać? Telewizory analogowe... ok do tego przyzwyczailiśmy się, ale już taka 'bańka' z cyfrowa obróbką sygnału (tajkie ostatnio stoja na półkach)... tu już bystrym okiem da się wyłapać "placki" o małej gradacji kolorów... widoczne - nie wiem dlaczego - sczególnie bliskich ujęciach twarzy. Mnie osobiście to denerwuje...
Ale coś za coś. W LCD dochodzi do cyfrowej obróbki sygnału jeszcze matryca.
No właśnie... jak to wygląda w U2000. Ten "marketowy model" spisuje się całkiem nieźle (= podobnie do innych w tej cenie). Ja oglądam sygnał z kabla Aster. Sygnał ok, bez odbić zakłóceń itd. I tak: jeśli materiał źródłwy jest ok (studio, jakieś nowe produkcje) to obraz jest ok. Niestety w przypadku starszym filmów (uwaga! nie wszystkich!) na takich kanałach jak ale kino czy kino Polska, zauważa się bardzo nieprzyjemny efekt "pozostawania placków" obrazu w momencie kiedy reszta obrazu się przesunie. Jest to bardzo wyraźnie wodoczne przy bliskich ujęciach twarzy w opcji Wide. Wydaje mi się, że efekt tej jest mniejszy przy ustawieniu oryginalnych proporcji - czyli 4/3, ale musze się jeszcze temu przyjrzeć.
Czy jest to wina prostej elektronieki tej Bravi bez układu Bravi?
Regulacja światła, kolorów, kontrastu jest na tyle ok, że można ustawić ten panel tak, żeby nie wypalał oczu wieczorem.
Efekt podobny do "silnej kompresji w JPG - czyli pikseloza" (czy tu się stosuje jakąś kompresję???) jest raczej mało widoczny, dodakowo wydaje mi się, że w statycznych obrazach co ok, 1 sek. następuje korekcja już wyświetlonego obrazu (wioczne przy oglądaniu zdjęć, opcja redukcji zakłóceń włączona).
Kwestji czułości głowicy tu nie poruszam, bo tak jak pisałem sprawdzałem na silnym sygnale z kabla. Ale kupując nalwży wziąć to pod uwagę. Sprawdzałem już jeden model który z DVD -> kryształ, po podłączeniu anteny.... cienie, szumy itd.
Nie trafiłem tylko chyba z przekątną - moje 32'' męczą delikatnie wzrok z odległości ok. 2.7m Wydaje mi się, że 26'' mniej by męczyło... należy to także mieć na uwadze przy zakupie.

Reasumując - jedyne co mi przeszkadza w jakości obrazu tego modelu to słabe radzenie sobie z niektórymi filamami o słabej jakości (opisany efekt wolniejszego poruszania się małych części obrazu - np statyczna twarz która nagle się przesuwa, a jedno oko/policzek/czoło przesuwa się troszeczkę wolniej...). Podejrzewam, że lepsza elektronika (+ kilka setek) pewnie poradziła by sobie z tym nieprzyjemnym efektem.

pozdro
Rafał
32U2000 + Aster ;)
 

turbo

New member
mi sie wydaje ze te placki to raczej wina sygnalu kiepskiej jakosci. Na cyfrze czy zwyklej antenie tez mam placki i obraz sie trzesie czasem niektorych filmach, jeden kolor nie prechodzi plynnie w drugi.
natomiast na n-ce nie zauwazylem takich rzeczy,
 
Do góry