Kamera HDR-PJ200E słaba jakość!

gOdi91

New member
Witam, posiadam kamerkę Sony HDR-Pj200E i jestem nią mocno zniesmaczony a zwłaszcza jej jakością HD 1080p zastanawiam się czy może coś trzeba przestawić aby jakość była lepsza czy już lepsza po prostu nie będzie...

moje ustawienia obecne to:
-Tryb NAGR: Najwyż. jakość FX
-Jakość: HD
-x.v.Color: ON
-Rozmiar obrazu: 16:9 L (5,3M)
-Rozdzielczość HDMI 1080p/ 578p
Jeżeli coś jeszcze chcecie abym dopisał to piszcie

Kolejna sprawa to fakt iż żaden program do obsługi kamer mi tej kamerki nie chce wykryć przez co nie mogę sobie z niej zrobić przekazu video pod czas np streamu LIVE oraz bubel z mikrofonem szajsowatym wbudowanym i tutaj jest moje pytanie czy jak podłącze mikrofon USB do tej kamery to będzie on działał ? innego wejścia na mikrofon nie odnalazłem ;D Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że ta kamera była zdrowo przereklamowana w opiniach i testach
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A z informacji ze strony Sony winka, że kamera ta nagrywa w najlepszym trybie :
Rozdzielczość filmu :

HD: 1920 x 1080 / 50i, FX-około 24 Mb/s. Czy tak ustawiłeś?
I jakoś nie widzę tam informacji o 1080p, tylko 1080i.
HDR-PJ200E | Rozdzielczość High Definition na kartach pamięci Flash (AVCHD) | Dane techniczne | HDRPJ200EB.CEN | HDRPJ200E | Sony

Ale mimo to jakość powinna być w miarę przyzwoita, chociaż przetwornik :
CMOS Exmor R™ typu 1/5,8, szału nie robi...

Napisz coś więcej co generalnie jest nie tak.
 

gOdi91

New member
Obraz jest jakby niewyraźny - dziwny - nie umiem tego profesjonalnie określić ale wydaje mi się że tak nie powinno być

youtube.com/watch?v=7MG0hOkIP_k
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No a jak nagranie w dobrym świetle, czytaj w słoneczny dzień?
Bo przedstawione nagranie było wykonane w domu przy sztucznym (dla kamery o takim przetworniku) słabym oświetleniu. W takim przypadku nie uzyskasz super jakości. I to nie tylko z tej kamery, ale także z wielu innych. Tutaj potrzebne by było dodatkowe oświetlenie.

Po drugie ponawiam pytanie jak ustawiłeś parametry zapisy?
 
Ostatnia edycja:

gOdi91

New member
sprawdzałem dziś też w słonecznym świetle i tak samo było. Co do ustawień to mam dostępne tylko te informacje które w sumie podałem nic innego nie mam w menu
 
Do góry