HDR-CX520VE czy HDR-CX560VE ?

mjuzik

New member
Witam, chcę zainwestować w nieco lepszą kamerę, mam do wyboru dwie jak w temacie, różnic jest kilka ale nie wiem na ile istotnych, wiem też, że dzieli je 2 lata (2009/2011), proszę znawców tematu o poradę który model wybrać? Pozdrawiam
PS
Czy funkcja automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki (Auto Slow Shutter) jest rzeczywiście przydatna?
 
Ostatnia edycja:

mjuzik

New member
Przede wszystkim do rejestracji recitali, koncertów w różnych warunkach oświetleniowych (plener, wnętrze), z opisu nowsza 560VE nie posiada funkcji Auto Slow Shutter ale ma za to matrycę podświetlaną od tyłu, czy to rekompensuje jakość rejestracji w słabym świetle? Niestety nie dysponuję większym budżetem, dlatego jestem zmuszony do tej półki...
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Przede wszystkim do rejestracji recitali, koncertów w różnych warunkach oświetleniowych (plener, wnętrze), z opisu nowsza 560VE nie posiada funkcji Auto Slow Shutter ale ma za to matrycę podświetlaną od tyłu, czy to rekompensuje jakość rejestracji w słabym świetle? Niestety nie dysponuję większym budżetem, dlatego jestem zmuszony do tej półki...

Zdecydowanie TAK. O ile "łatwo" o dobry obraz w normalnych warunkach oświetleniowych o tyle ciężko jest osiągnąć dobry efekt przy dziadowskim oświetleniu. Powie Ci to każdy fotograf jak i kamerzysta (profesjonalny lub po prostu lubiący to co robi). Jeśli masz możliwość, to spróbuj w sklepie namówić sprzedawcę aby wpuścił Cię na ciemniejsze np zaplecze z taką kamerą abyś mógł zobaczyć jak będzie wyglądał nagrany materiał po odtworzeniu w TV.
 

mjuzik

New member
Ok spróbuję, zapewne nie będę miał możliwości porównania z tą starszą kamerą, która posiada Auto Slow Shutter ale skoro nie umieścili tego w nowszej, to znaczy, że nie było to konieczne. Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - mikrofon CX560 posiada zoom, czy można go wyłączyć? W pewnych sytuacjach ten bajer psuje nagranie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry