Sony HDR-TD10 Full HD 1920x1080 3D

Wieslav

New member
Witam

Jestem nabywcą od 21-09-2012 r. kamery Sony HDR-TD10 Full HD 1920x1080 3D.
Pierwsze moje wrażenia są bardzo pozytywne.
Nagrany materiał w najwyzszej rozdzielczości 2HD 1920x1080 50p kl/sek przepływowość VBR ~ 28 Mbit/sek i obraz 3D 1920x1080 50i kl/sek przepływowość VBR ~ 24 Mbit/sek odtwarzany na TV jest wyśmienitej jakosci - wg mnie nie odbiera od materiałów nadawanych przez stacje TV.
Zrobione fotografie tą kamerą w najwyższej rozdzielczości - wg mnie nie odbiegaja jakością od zdjeć zrobionych starsza lustrzanka o matrycy 5,0 mln pikseli.
Nagrane filmy w nocy nie odbiegaja od innych kamer SONY, lepsza jakość można uzyskać wg mnie na kamerach SONY: HDR-CX730 i HDR-PJ740.
Wcześniej zastanawiałem się nad kamerą Panasonic HDC-SDT750 3D, ale uważam że dobrze wybrałem decydujac się na w/w kamerę.
;-)
Jestem zainteresowany wymiana doświadczeń z użytkownikami tej kamery.
Jakim programem obrabiają nagrany "materiał"?
Jakie ustawienia kamery są najlepsze przy konkretnych sytuacjach i pogodzie, itp?
:blagam:
POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
Czyżby nikt nie posiadał tej kamery?!
Chętnie wymienię się doświadczeniami z użytkowania tej kamery.
 

david8213

New member
Mam tę kamerę ok rok czasu. Wcześniej miałem kamery Panasonica i faktycznie HDR TD10 nagrywa dużo lepiej. Stabilizacja obrazu jest bardzo dobra. Radzi sobie nawet w ciemniejszych pomieszczeniach w przeciwieństwie do moich poprzednich kamer Panasonic FullHD.

Czy czyta ci przerobione pliki M2TS (MVC - pair with next stream) w telewizorze USB lub odtwarzaczu 3D ?
W jakim programie obrabiasz materiał ?
 
Ostatnia edycja:

david8213

New member
Spróbuj sfilmować w trybie 3D i zapisz ten sfilmowany kawałek jako 2D m2ts
Chodzi o ruch kamery z lewej do prawej (średni ruch). Sfilmuj drzewa niebo.

U mnie normalnie podczas ruchu widać piksele- tragedia.
Materiał obrabiam w cyberlink powerdirector 11
Na razie nagrywam w 3D ale zapisuje po obróbce jako 2D (24Mbit/s) FullHD AVCHD
 
Ostatnia edycja:

kamilmazury

New member
pilne!!!

Jestem nabywcą kamery Sony HDR-TD10 Full HD 1920x1080 3D.
Potrzebuje pilnie kabla zasilającego. Gdzie mogę taki kupić pozdrawiam;)
 
Do góry