porównanie sony-kdl32v200 a jvc lt32dx7

tomek1973

New member
Witam, proszę o radę i porównanie z Państwa doświadczeń tych modeli LCD.
Sony dostało nagrodę EISA, ale na mój rzut oka JVC ma lepsze parametry, tyle że nie jest u nas rozreklamowane.
Dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
U nas dostępny jest 32 X 70 JVC.
W prezentacjach które prowadzimy w całym kraju Sony jeszcze nigdy nie wygrał z JVC. A w domu decyzje podejmuje wyłacznie kupujący. Kto miał te prezentacje - ten wie najlepiej.
Model JVC który podałeś jest z rynku niemieckiego
pozdrawiam
 

dip

New member
porównywałem...

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum i dlatego chiałem najpierw przywitać wszystkich odwiedzających to forum :)

W zeszłą sobotę udałem się do MM, żeby naocznie sprawdzić i porównać 3 modele 32" lcd:
1. SONY 32V2000
2. Panasonica serii LX600
3. JVC serii X70
muszę przyznać, że:
- jeśli chodzi o design to SONY zdecydowanie się wyróżnia, ale to oczywiście moje zdanie; o walorach technicznych świadczy nagroda EISA, choć tylko jedno wejście HDMI u wielu wywołuje zdziwienie,
- jeśli chodzi o popularność w MM to górą JVC, osoba sprzedająca była zdecydowanie za tym modelem, ja się dopiero zacząłem interesować tym modelem, ale widziałem, porównałem i obraz na zwykłej kablówce lepszy na JVC (nic innego w MM nie podłączyli),
- Panasonic dobry jak w na tę firmę przystało, choć ta srebrna obudowa sprawia dosyć tandetne wrażenie, ale technicznie też pewnie niczego sobie.

Nie potrafię powiedzieć, który jest lepszy. Osoby, z którymi rozmawiam twierdzą, że technicznie JVC jest lepszy ze względu chociażby na układy sterujące, cokolwiek to znaczy. Nie jestem inżynierem, dane techniczne znam tylko niektóre, ale, tak jak już wspominałem, oglądając obraz ze zwykłej kablówki wydaje mi się, że JVC było lepsze. Podłączenie sygnału cyfrowego lub HD powinno dać efekt porównywalny (choć jak wiemy "prawie" robi wielką różnice ;) ).

Ceny JVC i Panasonica są identyczne i wynoszą 5.999 zł. w MM, SONY po zniżce, która obowiązuje do końca października 5.899 zł. Swoją drogą - ja nadal nie wiem co kupić. Ale i tak czytając to forum codziennie dowiaduje się nowych rzeczy, za co wszystkim dziękuje.

Pozdrawiam i życzę sobie i innym tylko najlepszych wyborów!
 

Holt_

New member
Bez reklam
dip napisał:
Witam!

oglądając obraz ze zwykłej kablówki wydaje mi się, że JVC było lepsze. Podłączenie sygnału cyfrowego lub HD powinno dać efekt porównywalny (choć jak wiemy "prawie" robi wielką różnice ;) ).


pytanie, na jakich ustawieniach pracowaly oba LCD. Ponoc ustawienia fabryczne SonyV2000 sa beznadziejne i dopiero po ich modyfikacji obraz nabiera tresci :).
 

miro72

New member
no wlasnie co kupic

mialem zamiar kupic sonyV2000 tylko akurat nie bylo w hurtowni bo podobno schodza jak swierze buleczki ale teraz nie wiem.Czytalem dzisiaj o panasonicu lx600 i wlasnie nie wiem czy sie nie skusic na niego Duzo dobrego slyszalem tez o sharpie bv9 i o jvc x70 Poradzcie cos bede wdzieczny Pozdrawiam
 

dip

New member
Holt_ napisał:
pytanie, na jakich ustawieniach pracowaly oba LCD. Ponoc ustawienia fabryczne SonyV2000 sa beznadziejne i dopiero po ich modyfikacji obraz nabiera tresci :).

>> Oba LCD (JVC i Panasonic) pracowały na ustawieniach, powiedzmy, sklepowych ;) a SONY widziałem na ustawieniach w salonie firmowym, ale obraz z telewizji kablowej, którym to dysponuje (tylko takim) salon był średni i to z odległosci ok. 3 metrów. Teraz sam zobaczyłem, że bez Cyfry + lub n-ki nie ma po co kupować LCD. Swoją drogą, nie wiem czy sie ze mną zgodzicie, salony firmowe powinny dysponować jakimś innym żródłem sygnału niż tylko osiedlowa kablówka. Bo niewątpliwie racje miał jeden z Klientów mówiąc przy mnie do sprzedawcy w salonie SONY: Panie, z takim obrazem to Pan tego telewizora nie sprzedasz! :)

>> Widzę też, że często osoby na forum pytają o te same modele LCD, jak się sprawują i który kupić. Polecam wizyte w MM lub innym tego typu i zobaczenie na własne oczy, który ładniejszy - o całej reszcie przeczytacie na forum ;)

Pozdrawiam
 

dip

New member
Witam!

ja widziałem wczoraj w Euro AGD 4.990 zł. a dziś w MegaAvansie ? 7.299 zł.....:shock: a ta cena w Euro to obowiązuje ponoć tylko do końca października, ale pokazuje, że wojna się dopiero zaczyna....czego Państwu i sobie życze ;)
 
Do góry