różnice pomiędzy KDL-S, a KLV-S np.40

yarck

New member
witam forumowiczów
chciałbym zapytać o różnice pomiędzy KDL-S, a KLV-S np.40
ciekawe jest to, że z informacji na stronach producenta lub sprzedawców wynika, iż modele KDL-S są rozwiązaniami nowszymi; zaś ceny modeli KLV-S są wyższe - skąpiec;
ponieważ mam możliwość kupna tv KLV-S40 za 6000,- co jest ceną atrakcyjną, a zastanawiam czy nie warto dołożyć 500,600,- kupując nowszy(?) model;
proszę forumowiczów o radę i wskazanie istotnych różnic pomiędzy tymi modelami;
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nowe modele są tańsze z uwagi na rozwój technologii .
Ja wybieram zdecydowanie- nowe z wielu wzgledów.
 

musti

Banned
Modele KLV były tylko z tunerami analogowymi, KDL z kolei mają również tunry DVB-T. Są oczywiście inne rozwiazania technologiczne (panel S-PVA, Bravia Engine itp - przejrzyj dział Sony na forum - tematy były wielokrotnie poruszane).
O cenach wspomniał już kiki.
 

conradus8491

New member
Mam pytanie do <musti>.

musti napisał:
Modele KLV były tylko z tunerami analogowymi, KDL z kolei mają również tunry DVB-T. Są oczywiście inne rozwiazania technologiczne (panel S-PVA, Bravia Engine itp - przejrzyj dział Sony na forum - tematy były wielokrotnie poruszane).

O cenach wspomniał już kiki.

Witaj "musti".Mam Sony KLV-S32A10E oraz już starszwy dvd philips odbieram jeszcze cyfre+/do maja 07/.Zamierzam przejść na nową platformę "n" ale nie wiem do końca ,czy mój Sony poradzi sobie z nwymi parametrami HD.Jest tyle sprzecznych opini o technicznych możliwościach
odbioru tv hd na tym sprzęcie.Ponadto zamierzm dokupić nowy odtwarzacz dvd z wejściem hdmi /moje możliwości to 1,2-1,5 tys.zł/ proszę o radę. Podpowiedz proszę jak to wszystko razem spiąć.Mam nadzieję na odpowiedż.Pozdrawiam conradus8491.
 

musti

Banned
W tym telewizorze masz tylko jedno wejście HDMI, więc możesz podłaczyć tylko jedno żródło (chyba, że zastosujesz specjalny konwerter - poszukaj na forum). Nie ma problemu bo drugie źródło możesz podpiąć przez wejście komponentowe.
Co do obsługi HDCP przez HDMI to wyluzuj, wszystko będzie OK.
Ja mam model z tego samego rocznika, ale jeszcze nie testowałem - czekam na N (moja umowa wygasa wcześniej :p)
 
Do góry