HDR-CX730E czy NEX-VG20EH?

Tokepit

New member
Witam,
Po tym jak na lotnisku w Rodos zostawiłem mojego starego Soniaka (oczywiście nie specjalnie) pojawia się potrzeba zakupu nowej kamerki. Chodzą mi po głowie 2 kamerki jak w temacie. Zastosowanie to głownie wakacje, mój synuś (przedstawienia w przedszkolu (nie za jasno tam mają) i imprezy w domu.
Wcześniej nastawiony byłem na NEX-VG20EH, jednak po przeczytaniu, że np. tryb 24p to jakaś lipa - zacząłem patrzeć na coś innego z Sony - i tak wybrałem do zestawienia również HDR-CX730E. Generalnie podobają mi się te wszystkie wodotryski jak stabilizacja, Cinematone itp. W NEXie podoba mi się jej wygląd (taki "profi" - fajniej będzie wyglądała na statywie ;)). Co do obiektywów to do Nexa przypinałbym przez adapter obiektywy od Nikona (24-70, 20-200 itp). Tyle, że Nex to trochę mało wakacyjna kamera...

Macie jakieś dobre rady?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Tak to są dwie różne kamery!
Na wakacje to CX730, ale jeśli w domu robisz coś fajnego itd to może ten NEX-VG20EH, sorki, ale pytanie trochę z d....

Kto na wakacje targa coś dużego.
Myślę, że warto jechać i się pobawić tym sprzętem.

Może CX730 + NEX5n

A po co komu tryb 24p, lepszy jest tryb 50i i 50p

Zdecyduj może w którą stronę chcesz iść, coś uniwersalnego nie dużego, czy może trochę pół profesjonalnie + obiektywy, ale do podróży nie za wygodne.
 
Ostatnia edycja:

Tokepit

New member
Tak to są dwie różne kamery!
No właśnie wiem, że są to inne kamery - stąd zgryz - czy pakować się w lepszą wersję tego co miałem czy skoczyć o poziom wyżej.

Może CX730 + NEX5n

Aparat już mam (Nikon D700) zatem nie widzę sensu pary CX730 i NEX5N

Jeśli już to może - VG20 - kiedy będę jednak chciał targać ze sobą coś większego + jakiegoś kompakta Sony, który kręci dobre filmy...
 

oneGabryś

New member
Tokepit, na wstępie muszę sprostować informacje na temat trybów nagrywania w NEX-VG20EH; w kamerze tej dostępne są także standardowe prędkości 50i oraz 50p o takiej jakości jak w aktualnych Handycam'ach, zatem nie masz się czego obawiać :)

Moim zdaniem o wyborze kamery decyduje jej przyszłe zastosowanie. W domowo-wakacyjnych klimatach zdecydowanie lepiej sprawdzi się HDR-CX730E głównie z uwagi na:

- optyczną stabilizację obrazu (nowatorski system "Balanced SteadyShot");
- szeroki kąt widzenia (odpowiednik ogniskowej 26mm i jasność f1.8 na "krótszym" końcu);
- autofokus (w NEX-VG20EH też oczywiście jest, tylko nie ze wszystkimi obiektywami);
- kompaktowe wymiary, niewielką masę.

Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie w bardziej kreatywnej zabawie - ten model posiada pokrętło ręcznej regulacji kilku parametrów obrazu (np. płaszczyzny ostrości). Jakość obrazu, szczególnie w trybie PS 28 Mb/s, jest bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam.
 
Do góry