Sony BDP-S790 - opinie

fkaczmarek

New member
Sony BDP-S790 - opinie

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat najnowszego Bluray Sony S790?

Do jakiego poziomu jest obsługa w drzewie katalogów na FAT/NTFS (w S780 podobno było do 3)?
 

eM!

New member
W modelu BDP-S780 jest ograniczenie do 5 poziomu w hierarchii katalogów oraz do 500 plików w jednym drzewie jeśli mówimy o USB, BD, CD, DVD, natomiast po DLNA ograniczenie do 20 poziomu w hierarchii katalogów i do 999 plików w jednym drzewie.

W modelu BDP-S790 spodziewam się ciut lepszych parametrów więc nie jest źle ;).
 

jabbaa

New member
Wczoraj zakupiłem ten odtwarzacz. Muszę przyznać że okres porządnych sprzętów się skończył. Ale od począdku. Obudowa odtwrzacza to nisza. Kiepski plastik, wygląd to kwestia gustu ale mi się nie podoba. Wyświetlacz na przednim panelu w stosunku do innych komponentów sony świeci bardzo słabo choć w menu ustawienie max, co ciekawe ostatnia cyfra świeci słabiej o jakieś 20% od reszty. Wygląda jak bubel. Najciekawsze jest to że po podłaczeniu, odtwarzacz chce się aktualizować i tu uwaga jeśli chcesz kolejne kilka godzin walczyć z otwarzaczem to wystarczy się zgodzić na akualizację. Po 30 min i czterech kolejnych próbach mamy klocka z boot loaderem i bez softu. Prawdopodobnie odtwrzacz ma tak mało pamieci że musi skasować soft aby pociągnąć nowy. Serwry sony to demony prędkości, ratująć się zacząłem ściągać soft komputerem aby wypalić płytę z firmware (niestety sony nie obsługuje update przez usb). Zawrotna prędkość 30kb/s powala - mamy godzinę z bani. Że takiej firmy nie stać na mirror w pl. Update koreańców to demony prędkości (tv Sam ciągnął 150mb kilka minut). Po czterech godzinach nareszcie coś zobaczyłem. Jeśli chodzi o audio i video - jest na wysokim poziomie. Niestety wiele rożnych makamentów np. nie widzi dysków które mają dodtakowe usb (HUB?), nie przewijają się mkv , mkv nie są odtarzane w 24p tylko w 60hz brak napisów zewnętrznych , wewnętrzne widzi. Brak możliwości ustawienia wielkości liter - font liter mały paskudny i nieczytelny .Do tego jak dodamy że support sony przez telefon to farsa to ten sprzęt jest przewidziany dla zagorzałych fanów tej marki która chyba się kończy. Kupiłem tylko dlatego że ma 2xhdmi a mój amp nie obsługuje 3d
 
Ostatnia edycja:

airon

New member
Wczoraj zakupiłem ten odtwarzacz. Muszę przyznać że okres porządnych sprzętów się skończył. Ale od począdku. Obudowa odtwrzacza to nisza. Kiepski plastik, wygląd to kwestia gustu ale mi się nie podoba. Wyświetlacz na przednim panelu w stosunku do innych komponentów sony świeci bardzo słabo choć w menu ustawienie max, co ciekawe ostatnia cyfra świeci słabiej o jakieś 20% od reszty. Wygląda jak bubel. Najciekawsze jest to że po podłaczeniu, odtwarzacz chce się aktualizować i tu uwaga jeśli chcesz kolejne kilka godzin walczyć z otwarzaczem to wystarczy się zgodzić na akualizację. Po 30 min i czterech kolejnych próbach mamy klocka z boot loaderem i bez softu. Prawdopodobnie odtwrzacz ma tak mało pamieci że musi skasować soft aby pociągnąć nowy. Serwry sony to demony prędkości, ratująć się zacząłem ściągać soft komputerem aby wypalić płytę z firmware (niestety sony nie obsługuje update przez usb). Zawrotna prędkość 30kb/s powala - mamy godzinę z bani. Że takiej firmy nie stać na mirror w pl. Update koreańców to demony prędkości (tv Sam ciągnął 150mb kilka minut). Po czterech godzinach nareszcie coś zobaczyłem. Jeśli chodzi o audio i video - jest na wysokim poziomie. Niestety wiele rożnych makamentów np. nie widzi dysków które mają dodtakowe usb (HUB?), nie przewijają się mkv , mkv nie są odtarzane w 24p tylko w 60hz brak napisów zewnętrznych , wewnętrzne widzi. Brak możliwości ustawienia wielkości liter - font liter mały paskudny i nieczytelny .Do tego jak dodamy że support sony przez telefon to farsa to ten sprzęt jest przewidziany dla zagorzałych fanów tej marki która chyba się kończy. Kupiłem tylko dlatego że ma 2xhdmi a mój amp nie obsługuje 3d

Posiadam również ten odtwarzacz i po podłączeniu nic nie wołało o aktualizację. Ostatnia cyfra wyświetlacza świeci tak samo jak pozostałe ( choć fakt że troszkę za słabo ), a aktualizacja firmware nie zajęła mi więcej niż 10 min.
 

eM!

New member
Posiadam również ten odtwarzacz i po podłączeniu nic nie wołało o aktualizację. Ostatnia cyfra wyświetlacza świeci tak samo jak pozostałe ( choć fakt że troszkę za słabo )

Fakt - również ostatnio to zauważyłem, ale na szczęście u mnie cały sprzęt jest schowany w głąb szafki więc nie padają na niego promienie słoneczne. Z ciekawości wyciągnąłem go na słońce i wyglądało to trochę gorzej ale cóż zrobić ;).

...a aktualizacja firmware nie zajęła mi więcej niż 10 min.

Czyli wszystko OK. Wystarczy stabilne łącze i cała operacja trwa kilka minut jak u Ciebie.
 

Haski

New member
Planuję nabyć taki sprzęt, ale wcześniej chcę zapytać Was o to czy możliwe jest na nim odtwarzanie filmów DVD po zrzuceniu ścieżek w formacie "video_ts" na pendrive USB?

pozdrawiam.
 

JanuszKołeck

New member
[...]czy możliwe jest na nim odtwarzanie filmów DVD po zrzuceniu ścieżek w formacie "video_ts" na pendrive USB?
pozdrawiam.
Generalnie odtwarzacze Blu-ray radzą sobie z plikami .ts i ten SONY na pewno też je czyta. Mój je odtwarza bez problemu, choć to nie najmłodsza konstrukcja. Też takie w HD.
 

sylwek.k

New member
tak chodzi mi o starsze płyty z bajkami dla dzieci w formacie vcd i svcd. Co do specyfikacji to podaje ona że 790 i 590 mają czytać ten format?!
 

betman

New member
Porównał ktoś może ten 790 z 590 jeśli chodzi o jakość obrazu z DVD?

I czy udało się komuś zrobić z tego odtwarzacza region-free (jeśli chodzi o DVD) czy nadal nikt nie znalazł sposobu na odblokowanie go?
 

SDman

Banned
Witam,
zapytam, jak ten model wyświetla zawartość Youtube (oczywiście HD) w stosunku np. do podłączonego lapka -tableta .
Ja posiadam S490 i niestety jakość nie jest najlepsza (mam wrażenie , że nie HD) na pełnym ekranie.

Ogólnie Sony ma bardzo dobry odtwarzacz (ogłólny) dla zawartości internetowych -Youtube działają listy, ulubione, przewijanie, można dodawać jednym słowem
w tym przypadku git !

Ten sam materiał z Tableta Lenovo K1 po Hdmi jest wyświetlany super !

Sony z innych serwisów np Aol,Ipla gra rewelacyjnie ! Jak Blu !

Ponoć w S790 jest jakiś Pro scaler do netu -proszę o odpowiedzi .

Pozdr.
 

spitfire2

New member
Witam, panowie a jaka jest róźnica w jakości odtwarzania plików z dysku USB a po sieci przez DLNA?
czy jest możliwość po sieci przeglądania plików podobnie jak dysku USB czy zostaje tylko opcja DLNA?
 

hernanc

Member
dlna

Witam, panowie a jaka jest róźnica w jakości odtwarzania plików z dysku USB a po sieci przez DLNA?
czy jest możliwość po sieci przeglądania plików podobnie jak dysku USB czy zostaje tylko opcja DLNA?
Nie wiem dlaczego ale na jakimkolwiek forum napiszesz magiczne 4 liternki DLNA to nikt nic nie odpisuje:) Nie wiem czy pytasz generalnie czy tylko dla tego modelu bo ja sprawdzalem zarowno z pendrive i poprzez DLNA na PS3 i roznicy nie widze ani na DIVX, ani na mp3 ani na FLAC. Wszystko pieknie smiga. A to przegladanie to nie slyszalem zeby mozna bylo jakos przez siecmoim zdaniem pozostaje tylko DLNA (polecam PS3 media server - przemiela doslownie wszystko!! nie spotkalem sie zeby czegos nie odtworzyl)
 
Do góry