Karta pamięci Sony HDR-CX570E

6210

New member
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem na tym forum.
Więc od początku moja przygoda z kinematografią właśnie się rozpoczyna, jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem kamery Sony HDR-CX570E. Mam ją od 2 dni i od 2 dni problem z doborem do niej karty pamięci. Byłem już w kilku sklepach jednak ich obsługa nie ma aż tak dobrej wiedzy na temat kamer jak Wy drodzy forumowicze. Szukam karty pamięci o pojemności 32GB to ze względu na moje częste podróże a co za tym idzie brak możliwości zgrania filmów na laptopa. Tu właśnie sie narodziły moje pytania i wątpliwości:

Czy ten model obsługuje karty pamięci o pojemności 32GB ??
Również czy ten model będzie obsługiwał karty Class 10 ??
No i ostatnie jaką prędkość karty wybrać 30MB/S czy 45MB/s ??

Class 10 mam zamiar wybrać ze względu na małą różnicę cenową w stosunku do Class 4 a za to większą prędkość no i obawy co do jakości filmów HD na kartach typu Class 4 (chodzi o prędkość czytałem że za wolne karty niwelują i niszczą jakość filmu). Jeśli jestem w błędzie proszę o rady, z góry za wszystkie bardzo dziękuje. Mam na oku 2 karty pamięci.

Pierwsza to: 32GB SANDISK SD SDHC Class 10 ULTRA 30MB/s UHS-I

Druga to: 32GB SANDISK SD SDHC Class 10 EXTREME 45MB/s UHS-I

Dziękuje za wszystkie rady i pozdrawiam
Użytkownik 6210
 

krazy777

Member
Bez reklam
Na pewno obsługuje 32GB i 10 klasę. Myślę, że ta pierwsza karta w zupełności CI wystarczy, no chyba że różnica w cenie jest nieduża to dołóż i będziesz miał spokojną głowę.
Ja jak na razie mam 3 karty po 16GB. Jedna to Sony 4 klasy i 2 GoodRamy klasy 10. Jak dotąd zero problemów.
 

6210

New member
Dzięki za odpowiedź, karta 30mb/s kosztuje 126 a karta 45mb/s kosztuje 156 zł. Więc róźnica jakaś tam jest:) ale jeśli mówisz że karta 30 mb/s w zupełności wystarczy to chyba się na nią zdecydują, chociaż patrząc w drugą stronę różnica w cenie nie jest duża.
 

6210

New member
Jeśli mówisz że karta 32GB SANDISK SD SDHC Class 10 ULTRA 30MB/s UHS-I wystarczy to chyba zdecyduje się na nią ze względu na to że jest 80 zł tańsza niż 64GB, no i 32 GB mi w zupełności wystarczą, a nie chce też wydawać 40 zł więcej za prędkość 45MB/s skoro i tak z niej korzystać nie będę.

Dodatkowo czytając specyfikacje kamery nie widziałem tam prędkości zapisu przekraczającej 28MB/s
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Poniżej zamieszczam szczegółowe informacje na ten temat:

Szybkość transmisji, liczba rejestrowanych
pikseli oraz proporcje obrazu (film + dźwięk itp.)
Wysoka rozdzielczość obrazu (HD):

PS: maks. 28 Mb/s 1 920 x
1 080 pikseli/16:9

FX: maks. 24 Mb/s 1 920 x
1 080 pikseli/16:9

FH: ok. 17 Mb/s 1 920 x
1 080 pikseli/16:9

HQ: ok. 9 Mb/s 1 440 x
1 080 pikseli/16:9

LP: ok. 5 Mb/s 1 440 x
1 080 pikseli/16:9



Standardowa rozdzielczość obrazu (STD):
HQ: ok. 9 Mb/s (średnio) 720 x
576 pikseli/16:9, 4:3



HDR-CX570E/CX580E/CX580VE/PJ580E/
PJ580VE/PJ600E/PJ600VE:
6 016 x
3 384 punktow/16:9



4 512 x
3 384 punktow/4:3

4 224 x
2 376 punktow/16:9

2 592 x
1 944 punktow/4:3

1 920 x
1 080 punktow/16:9

640 x
480 punktow/4:3

Przechwytywanie zdjęć z kadrow filmu:

1 920 x
1 080 punktow/16:9

640 x
360 punktow/16:9
640 x 480 punktow/4:3

 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Nie, nie mylisz się. Na kartach to i tak chyba podają maksymalną prędkość ale odczytu a nie zapisu. Ja myślę nad tą SDXC, ale boję się na allegroszu kupować bo ponoć dużo podróbek jest.
 

6210

New member
Z tego co wyczytałem jest to prędkość zapisu jak i odczytu (wg producenta) więc wybieram 30mb/s.
Nie ma co się łasić na te 15mb/s :)

Co do kart SDXC to masz rację są podbóbki a to ze względu na ich cenę przekraczającą 200 zl a niekiedy nawet i 500zł. Trzeba poczekać aż karty stanieją to i przestanie być opłacalne podrabianie:)
Na stronie producenta karty te są o około 100zł droższe, a czasami nawet i więcej niż na allegro.

Podsumowując, bardzo dziękuje użytkownikowi krazy777 za pomoc, Twoje uwagi i opinie pozwoliły mi na wybranie odpowiedniego dla mnie sprzętu i zachęciły mnie do dalszego korzystania z tego forum:)
 

krazy777

Member
Bez reklam
O, miło że mogłem komuś pomóc:) ja jak dotąd nie miałem ze swoimi kartami problemów, szczerze to nawet nie wiem jakie mają prędkości. Nagrywam w jakości PS, czyli 28 Mb/s i nic nie tnie.
Myślę, że jakby karta nie wyrabiała to kamera po prostu przestanie nagrywać a poza tym chyba po włożeniu jakby coś było nie halo to najwyższe tryby nie byłyby dostępne do wyboru.
Jak ogólnie kamerka się spisuje? Zadowolony jesteś? Też ją brałem pod uwagę, ale coś mi odwaliło do głowy i wziąłem CX730.
 

6210

New member
Jestem bardzo zadowolony. Jest to moja pierwsza własna kamera. Miałem kilka razy przyjemność "bawić się" innymi kamerami znanych firm. Ale jednak mój wybór padł na sony, myśle że to wiodąca firma w produkcji kamer. Zastanawiałem się nad jeszcze dwoma kaerami: Sony HDR-PJ260VE SONY HDR-CX360VEB ale wybór padł na CX570E. CX730E to już wyższa szkoła jazdy :)
 

oneGabryś

New member
6210, również gratuluję wyboru kamery. Wiem, że już wybrałeś odpowiednią kartę pamięci, ale nie zaszkodzi usystematyzować wiedzy ;)

Wszystkie nowe kamery Sony Handycam współpracują z kartami Memory Stick PRO Duo oraz SD/SDHC. Zalecana minimalna prędkość ("klasa") dla tego drugiego standardu to 4. Poniżej tej wartości może wystąpić "przycinanie" materiału nagrywanego z wyższymi przepływnościami.

Nagrywanie z bitratem 28 Mb/s (maksymalna wartość dla kamer AVCHD) oznacza, że potrzebujemy karty o prędkości zapisu przynajmniej 3,5 MB/s. Skąd taka liczba? Po prostu ta pierwsza wartość jest wyrażona w megabitach na sekundę, a druga - ośmiokrotnie mniejsza - w megabajtach.

Na koniec kwestia pojemności - Twoja HDR-CX570E obsłuży karty SD do 64 GB oraz MS PRO Duo do 32 GB.
Pozdrawiam.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Wracając do tematu karty to dokupiłem jeszcze 32GB GoodRam 10 klasy i jest git. Szczerze mówiąc to chyba jedna karta by wystarczyła taka. Byłem teraz tydzień czasu na Cyprze. Po zgraniu na laptopa wyszło, że wszystko zajęło mi jakieś 26GB (w czym jest ok. 450 zdjęć).
 

Platki

New member
Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem kamery, też Sony. I przypadły mi do gustu 3 kamery cyfrowe tej firmy: SONY HDR-CX190E i SONY HDR-PJ200EB. Pierwszy z nich zachęca niską ceną, a drugi dłużej działającą baterią. Jak dla mnie-laika to ich parametry są podobne. Jednak najbardziej interesuje mnie, jakiej klasy kartę SD mógłbym tam włożyć? I czy producent wyznaczył jakieś górne granice dla pojemności kart?
 
Ostatnia edycja:
Do góry