Sony CX 130E i oprogramowanie PMB

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam małe pytanie w sprawie ustawień połączenia CX130 z komputerem (Windows 7), otóż jak najlepiej ustawić połączenie usb czy na Mass Storage czy MTP ? jak miałem ustawione na MTP to nie mogłem zgrać na kompa przez PMB.

I jeszcze pytanko czy w tym programie PMB można tworzyć filmy dać podkłady muzyczne jakieś napisy tak jak w PMB Vaio Edition jak na tym filmiku ? How to Create a Movie with PMB VAIO ogólnie zauważyłem że na tym filmiku jest jeszcze jedna ikonka na pasku od góry taki klaps którego ja nie mam. Czy to są inne programy ?

I mam jeszcze jeden problem, zgrałem filmy w tradycyjny sposób (wyjąłem karte SD i włożyłem do czytnika w laptopie) zgrałem na dysk ale nie mogę tego za nic w świecie odtworzyć w PMB po prostu ich nie widać.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
W PMB nic ciekawego nie zrobisz, program ma małą funkcjonalność, lepiej zakupić do edycji sony vegas tą wersję za 200zł (zapomniałem nazwę)
PMB to dobry program do prostych zastosowań.
Zgrywanie jest banalne, po włożeniu karty odpala się program do zgrywania z karty na dysk wybierasz lokalizację i to wszystko, w instrukcji masz szeroki opis.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ten PMB Vaio Edition co jest wraz z laptopami Vaio ? nie jest lepszy, więcej możliwości ?. A co do tego Sony Vegas to ja bym kupił ale raczej mój laptop tego nie udźwignie.

Mam 3 letniego lapka Toshiba A300 model 24Z dokładnie ma w sobie 3 giga ramu, procek 2 rdzeniówka T3400, grafika Intel 4500 zintegrowana, Windows 7.
Jak na takim lapku to będzie ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio50 może dał byś jakąś rade.

PMB dostarczany wraz z kamerami Sony "w pudełku" jest edytorem nieco mniej niż podstawowym.
Trzeba jednak powiedzieć, ze film z wakacji z powycinanymi nieudanymi fragnentami ujęć zrobi się nim, za darmo i bez problemów.
Ja kupiłem sobie i co pewien czas, mniej wiecej co 2 lata, dokupuje Pinnacle Studio.
Sony Vegas jest jak dla mnie (62l) zbyt udziwniony - czyli ma za mało efektów wstępnie zdefiniowanych. Mozna w vegas uzyskać "wszystko" ale np w Pinnacle na film nakłada sie efekt PIP, drugi kawałek filmu i w czasie projekcji pojawia się okienko PIP z tym drugim filmikiem. Jedyne co trzeba/mozna zrobić to ustalić pozycję i wielkosć okna PIP na ekranie.

W Sony Vegas trzeba sie strasznie narobić aby uzyskac PIP, ale mozna.

Na ty wątku, kolega ViValdi niemal prowadził, pewnie nigdy mu tego nie zapomnę, gdy chciałem uzyskać PIP.
W Pinnacle lub Avid, jest to dane "z pudełka".

To co umie pinnacle mnie wystarczy.

Jakieś 2 lata temu Sony Vegas wyraźnie poprawiło jakosć filmu wynikowego.
Pinnacle dopiero w zeszłym roku "dogoniło".

Więc z powrotem wróciłem do mojego ulubionego Pinnacle Studio tym razem w wersji 15 HD.

Najprawdopodobniej, za rok po wakacjach przejdę na AVID.

Wracając do PMB, to pozwala on na:
- przycinanie klipów z początku lub końca klipu.
- wytworzenie końcowego filmu, jako pojedynczego m2ts.

Dla wielu moich znjomych to wystarczy.
Ja uzywam Pinnacle, bo umie zrobić menu płyty, umie i ma w przyborniku dość dużo przejść, umie dodać muzykę, podkład i komentarze oraz napisy.

To właściwie mi, jako filmowcowi z wycieczki, z zoo czy imienin u cioci wystarczy. :blagam:


Pobierz wersje demo Sony Vegas czy Pinnacla i sprawdź na swoim laptopie. Uważam że spokojnie "da radę".
Ostateczne renderowanie będziesz puszczał w nocy, przed snem a rano po śniadaniu będziesz miał film gotowy do nagrania na DVD-AVCHD ;-)

Ja od około 5 lat płyt nie wytwarzam. Robie plik avchd czyli m2ts, umieszczam go na media serwerze opartym na PS3MediaServer i pokazuje filmy na telewizorze (52" Sony Bravia) za pomnocą DLNA
DLNA mnie zadawala jako projektor filmów, pokazywacz slajdów oraz odtwarzacz MP3.
Wszystko steruje sie pilotem telewizora, ku zdumieniu znajomych podczas piątkowych drinków.

Zdjęcia mam dzięki aparatowi Sony otagowane GPS i w trakcie pokazu slajdów mogę wyświetlić na ekranie mapkę okolicy w której zrobiłem zdjecie, z nazwami ulic, Tv musi miec połączenie z internetem, bo mapki pobiera on z Google.
Żona pokazujac zdjecie z przed sklepu, w którym własnie w Rzymie kupiła torebkę, przy placu Spagna, naciska niebieski klawisz na pilocie i w rogu widać kawałek planu rzymu z zaznaczonym gwiazdką sklepem.
Mape mozna powiekszać-skalować.
Efekt wśród jej kolesiówek piorunujacy.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Dzięki Gucio za szybką i obszerną odpowiedz.

No super sprawa z tym DLNA ale u mnie raczej nie do osiągnięcia. PMB troszkę mi brakuje dawania podkładów muzycznych, przejść i robienia napisów. Plus to szybkość programu bo nie kompresuje od nowa wszystko i odbywa się to szybciutko. Z tego co wyszukałem w internecie laptopy Sony mają wgrane oprogramowanie PMB VAIO Edition który posiada to co opisałem powyżej (przynajmniej tak mi się wydaje) czyli tak jakby lepsza wersja PMB. Skąd to wziąć i aby było po polsku. Pinacle czy Vegas korci ale obawiam się że nie podołam mu, nie jestem w takich programach dobry a czas na to tym bardziej nie pozwala.
 
Do góry