Jaka kamera sony cx690 czy panasonic sd900

M

martix1

Guest
Witam

Zastanawiam sie nad zakupem kamery do 3500 zł jestem zupełnie zilony jeśli chodzi o taki sprzęt
a zależy mi na kamerce która będzie dobrze nagrywać zarówno w dzień jak i w nocy na dworze jak nai na imprezach przy słabym świetle zauważyłem ze w Sony jest system nagrywania w podczerwienie NightShot a
Panasonic ma Color Night View
-Który z tych systemów jest lepszy ? i czy to te same systemy o innych nazwach ?
-i która kamerę wybrać miedzy SONY CX690 a PANASONIC SD900/TM900 a może jeszcze jest coś godnego polecenia
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Iść do sklepu i samemu się pobawić a nie czekać na gotowe, SD900 nie nadaję się do kręcenia w domu, mały kąt widzenia.
Dla mnie obraz z Sony jest bardziej naturalny i lepszy w pomieszczeniach, ale teraz bym się też zastanawiał nad panasonic X900.

Nie ma co pisać tylko czytać i robić samemu testy, przestać być leniwym.
 

oneGabryś

New member
martix1, doskonale rozumiem Twoje wątpliwości. Dostrzegłem, że większość ludzi poszukujących kamery zwraca uwagę na jakość nagrań w słabszym świetle. Zgodnie z tym producenci przewidzieli różne funkcje, które mają za zadanie ułatwić nam nagrywanie w takich warunkach. Pamiętajmy jednak, że najlepsza metoda to zawsze doświetlenie filmowanej sceny. Tyle słowem wstępu :)

Sony HDR-CX690E, tak jak wspomniałeś, wyposażona jest w funkcję NightShot z podświetleniem w podczerwieni. W tym trybie zapisywany film jest monochromatyczny, tzn. pozbawiony kolorów, otrzymujemy za to wyraźny i jasny obraz.

Na tym możliwości pracy w słabym świetle z Handycam'ami się nie kończą. Wykorzystując opcje ręcznego ustawienia migawki oraz ekspozycji możemy też uzyskać jasne nagranie w kolorze. W HDR-CX690E istnieje też funkcja "Low lux", która automatycznie dostosowuje te parametry, aby osiągnąć dobry obraz w słabym świetle i właśnie ta funkcja - jak mniemam - zbliżona jest zasadą działania do "Color Night View" z Panasonica.

W tym miejscu pozwolę sobie zamieścić link do filmiku z testowymi nagraniami, w których ukazane są efekty możliwe do uzyskania w słabym świetle z HDR-CX700VE (pod względem optyki i manualnych opcji to identyczny model, co HDR-CX690E, tak więc potraktuj to nagranie jakby pochodziło z tej kamery):

Sony HDR-CX700VE nagrania testowe / CX700 Handycam test footage [HD] - YouTube

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wejdź na youtube - tam znajdziesz moc filmów z obu kamer.
Ja byłbym za Kamerą Panasonica . Miałem ją kilka tygodni na testach i zrobiła na mnie extra wrażenie.
Właśnie zagrywanie w nocnych warunkach było super.
Ale jest wiele rzeczy które mówią za tą kamerą.
 

zofia15

New member
Być może jest to kwestia doboru ustawień, może jest to też zależne od osobistych potrzeb, ale miałem dotychczas już kilka kamer i przyznam szczerze, że najbardziej zachwyciła mnie kamera Sony PJ580VE. Owszem jej cena jest dość wygórowana, ale po dwóch miesiącach użytkowania przyznam, że warto było. A nawiązując do wspomnianych przez Was nagrań nocnych kamera dobrze sobie radzi. Nagrany materiał jest dobrze oświetlony i nie ma żadnych ziaren.
 
Do góry