Bateria Sony NP-FV100 a jej żywotność

yaris80

New member
Od jakiegos czasu uzytkuje baterie NP-FV100 w kamerze Sony HDR XR550
przez jakieś dwa miesiące używałem kamerę z ta bateria dość rzadko
ale ostatnio nagrywałem intensywnie czyli jak by zliczyć to raz 5h, dwa razy po 6h i raz aż do wyłączenia kamery czyli do całkowitego rozładowania baterii jakieś około 7h (ciągłego nagrywania).
Jak używałem rzadko kamerę to po każdym naładowaniu bateria ładowała się do 445 minut nagrywania, raz nawet było 447 minut. Ale po tych ostatnich intensywnych użytkowaniach kamery
bateria
NP-FV100 ładuje się już tylko do 440minut nagrywania. Czy to możliwe żeby bateria tak szybko traciła na żywotności ? Bateria Oryginalna(kupiona jako oryginalna)
Na stronie sklepu nawet jest napisane w opisie że

Szacowany czas nagrywania na w pełni naładowanym akumulatorze wynosi ok 515 min
gdzie u mnie od nowości było 445min.
Pytanie do użytkowników owej baterii NP-FV100 czy tez tak macie ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To możliwe.Najważniejsze są pierwsze formatowania baterii.
Inaczej bateria "kwitnie " i traci właśnie pojemność.
Teraz już nie powinna się tak szybko "starzeć", ale na przyszłość te procesy załadowania i rozładowania są ważne w pierwszym okresie użytkowania.
 

oneGabryś

New member
yaris80, myślę, że nie powinieneś się zbytnio obawiać o swoją baterię:
- podany na ekranie kamery pozostały czas pracy jest orientacyjny, i jak pokazuje praktyka, zazwyczaj można nagrywać dobre kilka - kilkanaście minut dłużej;
- maksymalny czas działania kamery na akumulatorze może się wahać w zależności od: temperatury pracy (im niższa, tym krócej), intensywności użytkowania (liczby włączeń/wyłączeń urządzenia i nagrywania), jasności ekranu LCD, a nawet trybu nagrywania (HD "konsumuje" więcej prądu niż SD).
Pozdrawiam.
 

oneGabryś

New member
u mnie trzyma z 7dni uzywam codzinnie po 1h..
Używając NP-FV100 z kamerą DCR-SR35E zawsze mogłem nagrywać przez co najmniej 7 godzin, więc wychodziłaby podobna wartość, co Tobie i yaris80 - super sprawa, można praktycznie zapomnieć o konieczności ładowania (aczkolwiek nie o samej obecności tak dużej baterii ;))
 
Do góry